מחול בתור קריירה?

מחול בתור קריירה?

היי, אני בד"כ קוראת פאסיבית פה בפורום, אבל יש שאלה שממש מעניינת אותי- כמה מכן שקלו להמשיך עם המחול באופן מקצועי (כלומר, ללמוד את זה ולעסוק רק בזה) וכמה משאירות את זה רק כתחביב? אלה שרוצות להמשיך עם זה- בתור רקדניות או בתור מורות? (ההודעה רשומה בלשון נקבה מטעמי נוחות, אך מיועדת לשני המינים
)

hila1994

New member
אממ

נראה לי שתמיד היה לי ברור שאני רוצה את זה בתור קריירה...

../images/Emo80.gifאז זהו../images/Emo88.gif,

שהייתי נורא נורא נורא נוראאאאאאאאאא רוצה לעשות מזה קריירה, אבל זה תלוי בכל כך הרבה גורמים, שאני נורא פסימית בעניין: אני לא לומדת את זה באפן מקצועי מטורף כמו תלמה או באקדמיה, אפילו בגרות במחול לא תהיה לי. בנוסף לזה אני יודעת שאני לא מספיק טובה לזה, אבל אני מקווה להשתפר מאד בהמשך השנים
, וגם אין לי כל כך תמיכה בקטע הזה מהבית, שחונכתי בו להיות נורא ריאלית בהכל בחיים, וזאת בעייה.מאז גיל 5 בערך אני זוכרת את עצמי אומרת לחברות שלי: "זה יהיה נורא נחמד להיות רקדנית אבל אין סיכוי לאף אחת ובגיל 30 אני אתפרק", כי זה מה שאמרו לי בבית...
. אבל אם רק תהיה לי הזדמנות אני בהחלט ארצה להיות באיזשהי להקה, אפילו נידחת מבחינתי
, ולהיות מורה באיזה סטודיו.. אני נורא רוצה את החיים האלו.. אבלללללללל חלומות הם חלומות והחיים הם החיים...
ייצאה לי הודעה נורא דכאונית
, סורי
.

אני ...

אני בכיתה ח' ויש לי עוד המון זמן בכיתה י' אני שוקלת לעבור לבית ספר מקצועי ולעשות בגרות במחול וללמוד את זה אבל עדיין אני לא רוצה להיתפס רק בזה אני רוצה שתיהיה לי עוד קריירה חוץ מריקוד ...

דנית666

New member
עונה :)

אז ככה, האמת שתמיד רציתי להפוך את זה למקצוע ראשי בחיי, אך מפאת חוסר תקציב והתנגדות מוחלטת של הבית (שהוא דתי, אז ממש קשה..) נאלצתי לוותר על התואר.. אך למרות הקושי עשיתי תעודת הדרכה בג'אז ואף יצא לי לעבוד בזה (כעבודה משנית), כך שהמלצה שלי גם אם לא כמקצוע אינטנסיבי ולימוד תואר 4 שנים, למי שלא מסתדר ועדיין יש לו אהבה לריקוד, תמיד אפשר לעשות תעודות ותמיד יש עבודה איתם : ) חוץ מזה אם מישהו כבר רקד כמה שנים עדיף להוציא תעודה שיהיה מאשר לזרוק את כל השנים לפח..

דנה 2110

New member
אני מסכימה עם דנית

גם אני עשיתי תעודת הדרכה בריקודים ומתחילה לעבוד בזה כעבודה משנית. לא ממליצה לבנות על ריקוד כקריירה עו עבודה יחידה, כי כמה שתגידו שלא משנה הכסף ורק האהבה למחול, בסופו של דבר כשנהיה נשואים עם משפחה וילדים ונצטרך לנהל בית הכסף יהיה מאוד חשוב. אני חושבת שהכי טוב זה לעבוד בעבודה בתחום אחר שאוהבים וגם לשלב עבודה בריקוד או לרקוד בחוגים בשביל הכיף והנשמה! בכל מקרה גם אם לא עובדים בזה תמיד להמשיך לרקוד

adir2009

New member
ברור :)

אין מצב שאני לא אהיה כוריאוגרף בעתיד. אני תאכלס חי את זה 24 שעות. אין יום שאני לא קם ב6.00 בבוקר הולך לבית ספר עושה מגמה נשאר בבית ספר לעוד שיעורים להרחבת מגמה, חי בסטודיו חח עד 22.30 בלילה... זה פשוט עושה לי טוב על הלב... זה משחרר זה מרגיע אז אין מצב שאפסיק את זה :p

אמ כנסו

הלוואי והיתי יכולה להיות בלירינה. אבל אני יודעת שאין לי תיכולת להיות הפרימה בלרינה וזה. גם כי אני נמוכה, גם כי הקצב שלי לא משהו. אולי עם הרבה מאמץ אני אוכל להיות סתם אחת בלהקה. אבל אני פרפקטציוניסטית מידי, כבר עכשיו קשה לי שיש יותר טובות ממני ושאני לא הכי טובה. בכלל אני נקרעת בין מדע(כימיה ומתמטיקה) לבלט. אני אוהבת את שניהם באותו מידה. אבל אני יודעת שבמדע אני אוכל לתרום הרבה יותר לעולם(לא שבלרינה לא תורמת, אבל אם אני אהיה סתם אחת לא אתרום הרבה) ולהיות יותר טובה. עצוב לי לחשוב שאני לא ארקוד בלט בעתיד.

אוגם

New member
מה זו הפסימיות הזאת?

את יכולה להיות כל מה שאת רוצה! זה שאין לך את ה"נתונים הגופניים" זה לא אומר שאין עתיד, זה רק אומר שאת תאלצי לעבוד הרבה הרבה יותר קשה כדי להיות פרימה בלרינה! מי יודע? אולי את תיהי מפורסמת בעתיד בתור בלרינה מדהימה אבל נמוכה...? את יודעת איזו מהפכה זה יעשה בעולם? איזה תרומה זה יהיה לעולם המחול? לכל הבנות שכל כך אוהבות לרקוד אבל אין להם נתונים? אני עצמי לא גמישה במיוחד אבל אני לא מוותרת לעצמי בטענה שאין לי סיכוי להיות פרימה אם אני לא סופר גמישה! אני אהיה הבלרינה הכי טובה בעולם אם אני ארצה גם אם אני אאלץ לקום כל יום ב6 לשעתיים של אימוני גמישות! הכל תלוי ברצון. שיוווו נסחפתי(= יומטוב!

Swap Meet

New member
בואי הנה...../images/Emo54.gif

קבלי
ענקי!!! את כל כך צודקת!! לא חייבים להיות הכי מושלמים כי להיות רקדנית פרימה בלרינה... והגוף משתנה גם..אנחנו בגיל שכל הגוף מבולבל במחינת האוכל וכל זה... מבחינת גמישות המורה שלי למודרני אמרה לנו שעד כיתה ט' הפיסוק שלה היה ממש קטן והיא הייתה עובדת לאט לאט עד שהיא התחזקה... וגם היא אמרה שרקדנית טובה לא צריכה לעשות כל הזמן שפגאטים וגראנד ז'טה כל הזמן כדי להראות שהיא טובה... ותבינו שהיא הייתה בלהקה הקיבוצית זאת אומרת שלא צריך לאבד תקווה.

אוי נו אני כבר לא אגבה בגיל 16

תראו זה לא שאני לא מתאמצת להיות מעולה עדיין, אני רק יודעת שבתחום המדע אני אהיה הרבה יותר טובה. וזה לא מה אני אוהבת יותר כי אני אוהבת את שניהם אותו דבר. חח מגיל קטן אני כזו פסימית בעיניין הבלט. תראו אחד החסרונות הגדולים בבלט אצלי זה החוסר בטחון.

hila1994

New member
אז"ש

האמת שזה לא נכון. כדיי להיות רק בלרינה אפילו לא פרימה בלרינה אלא רק רקדנית קלאסית אחת בלהקה על רמה את צריכה שיהיו לך את הנתונים. אם יש לך גוף טוב לרקדנית ואת נמוכה אז זה לא נחשב ל"נתונים רעים" כי זה שאת נמוכה לא יימנע מאנשים לקחת אותם ללהקות שלהם או משו.. אבל אם הנתונים שלך הם לא נתונים מינימליים של רקדניות אז זה לא משנה כל כך כמה שתרקדי 23 שעות ביום או משו כזה... ולא זה לא הכל תלוי ברצון ואני מזה מצטערת שאני ככה מגעילה אבל זה לא ככה...

אוגם

New member
אם כל העולם היה בנוי מאנשים סגורים-

את היית צודקת. אבל העלום לא בנוי מאנשים סגורים ולכן את לא. אם מישהי שאין לה כל כך נתונים רוצה למקצע את העניין היא פשוט תהיה חייבת לעבוד הרבה הרבה הרבה יותר קשה מאחת שיש לה סופר נתונים. זה שאין למישו את כל הנתונים לא אומר שהוא לא יוכל לרקוד באותה רמה כמו מישו שיש לו סופר נתונים. הכל תלוי בעבודה. היא יכולה לבוא לאודישן ולרקוד מהלב, שיראו שהיא אוהבת את זה ממש, עם כל התנועות החלקות והיפות. אני חושבת שהאנשים שבוחנים יראו את זה ויקבלו אותה. כי היא נראת בדיוק כמו מישהי שיש לה נתונים רק רוקדת הרבה יותר מהלב. כי היא עבדה הרבה יותר, כי ככל שעובדים יותר מבינים יותר את הפרנציפ של הבלט, מקבלים את החינניות. וגם הניצחון שלה יהיה הרבה יותר גדול ומספק. כי היא תדע שהיא עשתה את זה בכוחות עצמה עם השקעה ומאמץ. היא ורק היא. יומטוב

hila1994

New member
:)

זה לא כל כך נכון.. יש אנשים שיש להם נתונים ממש רעים ואני לא מדברת על גמישות או פוינט שאת זה אפשר לשפר.. אני מדברת על הנתונים שנולדים איתם.. איפה שאני רוקדת הייתה ילדה עם מפרקים סגורים (טרן אין) ולא נתנו לגשת לבחינות RAD בגלל שהיא לא יכלה לעשות טרן אווט ובאמת שאני לא מכירה בנאדם שרוקד יותר מדהים ממנה! אבל אם רוצים למקצע את זה ולהיות רקדנית קלאסית אז אי אפשר... אני חושבת שפשוט לא הסברתי את עצמי נכון.. שורה תחתונה.. אני לא חושבת שהבנת אותי ממש. התכוונת לנתונים שנולדים איתם יותר ולא לנתונים שאפשר לעבוד עליהם...

אוגם

New member
אני חושבת-

שעם הרפואה המודרנית של היום אפשר לעשות הרבה. אולי צריך גם הרבה מאד כסף אבל תתפלאי לדעת עד כמה אפשר לשנות את הנתונים האלא.

דנית666

New member
למה להיקרע?

בין מדע וריקוד? אני עכשיו בשלבי סיום של תואר בכימיה ובמקביל לימדתי ג'אז, תהיי אופטימית, אם את אוהבת את שניהם אז תעשי את שניהם. מה שאוהבים לא מוותרים, אלא משלבים : )

Swap Meet

New member
זה כל כך תלוי...../images/Emo54.gif

אני חושבת שמשנה שעברה הבנתי שאני רוצה להעסוק במחול בעתיד... אמא שלי אמרה שאי אפשר לחיות מהתחום הזה וכל זה........ לרגע זה אני רוצה מאוד לעסוק בזה בעתיד להיות בלהקה ואולי יותר מאוחר להיות אפילו מורה.אבל לא צריך לשכוח שאני בסה"כ בת 14 וכל החיים לפני והדעות שלי והדברים שאני אוהבת יכולים להשתנות.... אני מאוד מקווה להתקבל למגמת מחול בעוד שנתיים בתיכון כי בתכלס הריקוד תופס חלק גדול בחיים שלי...

אוגם

New member
(=

ברור שאני יעסוק בזה באופן מקצועי. במה אם לא? אני ממש מקווה להיות בלרינה מדהימה ואני חושבת שאני אוכל להשיג את זה בע"ה ובמאמץ(= כל מה שאני ארצה להיות אני אהיה. ומה משנה לי הכסף? אני בטוחה שיהיה לי מספיק.

2troubled

New member
אני חייבת

להגיד לך כ-ל ה-כ-ב-ו-ד!!!! איזה כיף לשמוע מישהי מדברת ככה תמשיכי ככה ואף פעם אל תפסיקי
כל מילה-מילה

למעלה