מזמן לא פתחתי שרשור נטו תח"ץ - נסעתי היום

מצב
הנושא נעול.

down under

New member

ברכבת מראש העין לנורדאו ובחזרה. הנסיבות היו לא הכי סימפטיות.
אבא של חבר טוב נפטר לפני יומיים אבל חלק מהמשפחה היא מארה"ב ולכן חכו להגעתם ורק היום אחה"ץ היתה
הלוויה.
ראיתי עוד בעבודה שיש רכבת שמגיעה ממש לקראת שעת הלוויה והחלטתי להחנות את רכבי בתחנת ראה"ע צפון.

החניון היה מפוצץ ממש. בשעה 14:40 בקושי בקושי מצאתי מקום חניה לרכב.

הרכבת לת"א שהיתה באותן דקות ברציף הראשון יצאה בזמן והרכבת של שעה 14:51 הגיעה אף היא בזמן, סליחה,
היא הקדימה במעל לדקה ויצאה בול בזמן לכפ"ס/הוד"ש.
בראש העין ירדו ממנה לפחות 30 איש ולנורדאו הגענו כמה עשרות נוסעים וממה שראיתי בקרונות נשארו ממש
בודדים שהמשיכו לסוקולוב.

גם הרכבת שבה חזרתי לראה"ע, זו של 15:36, אליה הספקתי בריצה שכן כל ההלוויה עצמה ארכה חצי שעה וחלקת הקבר היתה ממש בקצה הרחוק מהתחנה,
הקצה הצפון מזרחי כאשר התחנה היא נושקת לקצה הדרום מערבי של בית העלמין,
הגיעה בזמן וכנ"ל זו שהגיעה מת"א באותן דקות.

טוב לראות ש-5 רכבות בהן נסעתי ו/או ראיתי כולן דייקו ממש על הדקה.
כמו כן טוב לראות גם שהחניון בראה"ע היה מלא כמעט עד אפס מקום.
בחזור בצעתי הערכה קלה (ספירה של כמות השורות כפול בערך כמה יש בכל שורה) והסתבר לי שיש שם מעל ל-500 מכוניות, וזה בערך בשעה 16:00 כאשר
כבר כמה עשרות נוסעים הגיעו ברכבות של בין 14:00 ל-15:45, כך שאם הייתי בא היום ב-11:40 לתחנה, שעה שבה כבר מעל ל-99% מהאנשים שבאים ברכב לרכבת כבר הגיעו
לתחנה ומנגד פחות מ-10% מהחוזרים הספיקו לחזור, הייתי מגלה חניון ממש מלא עד אפס מקום (מעריך אותו בכמעט 1,000 מקומות חניה).
בעיני זה לא פחות ממדהים.
שכן יש כאלו שבאים בטרמפ הקפצה ויש כאלו באוטובוסים ומוניות ספיישל ואפילו פה ושם באופניים.

olli3

New member
מנהל
על פי אתר רכבת ישראל יש בתחנה 500 מקומות חניה

ברכבת מראש העין לנורדאו ובחזרה. הנסיבות היו לא הכי סימפטיות.
אבא של חבר טוב נפטר לפני יומיים אבל חלק מהמשפחה היא מארה"ב ולכן חכו להגעתם ורק היום אחה"ץ היתה
הלוויה.
ראיתי עוד בעבודה שיש רכבת שמגיעה ממש לקראת שעת הלוויה והחלטתי להחנות את רכבי בתחנת ראה"ע צפון.

החניון היה מפוצץ ממש. בשעה 14:40 בקושי בקושי מצאתי מקום חניה לרכב.

הרכבת לת"א שהיתה באותן דקות ברציף הראשון יצאה בזמן והרכבת של שעה 14:51 הגיעה אף היא בזמן, סליחה,
היא הקדימה במעל לדקה ויצאה בול בזמן לכפ"ס/הוד"ש.
בראש העין ירדו ממנה לפחות 30 איש ולנורדאו הגענו כמה עשרות נוסעים וממה שראיתי בקרונות נשארו ממש
בודדים שהמשיכו לסוקולוב.

גם הרכבת שבה חזרתי לראה"ע, זו של 15:36, אליה הספקתי בריצה שכן כל ההלוויה עצמה ארכה חצי שעה וחלקת הקבר היתה ממש בקצה הרחוק מהתחנה,
הקצה הצפון מזרחי כאשר התחנה היא נושקת לקצה הדרום מערבי של בית העלמין,
הגיעה בזמן וכנ"ל זו שהגיעה מת"א באותן דקות.

טוב לראות ש-5 רכבות בהן נסעתי ו/או ראיתי כולן דייקו ממש על הדקה.
כמו כן טוב לראות גם שהחניון בראה"ע היה מלא כמעט עד אפס מקום.
בחזור בצעתי הערכה קלה (ספירה של כמות השורות כפול בערך כמה יש בכל שורה) והסתבר לי שיש שם מעל ל-500 מכוניות, וזה בערך בשעה 16:00 כאשר
כבר כמה עשרות נוסעים הגיעו ברכבות של בין 14:00 ל-15:45, כך שאם הייתי בא היום ב-11:40 לתחנה, שעה שבה כבר מעל ל-99% מהאנשים שבאים ברכב לרכבת כבר הגיעו
לתחנה ומנגד פחות מ-10% מהחוזרים הספיקו לחזור, הייתי מגלה חניון ממש מלא עד אפס מקום (מעריך אותו בכמעט 1,000 מקומות חניה).
בעיני זה לא פחות ממדהים.
שכן יש כאלו שבאים בטרמפ הקפצה ויש כאלו באוטובוסים ומוניות ספיישל ואפילו פה ושם באופניים.
יכול להיות שהרחיבו שם? 4 שנים לא הייתי שם וגם אז לא יצא לי לשים לב לחניון עצמו.

הרכבות בשנתיים-שלוש האחרונות בהחלט מדייקות בצורה מיטבית הרבה יותר מבעבר. אני לא מרבה לנסוע ברכבות אך כשאני נוסע, אני לא נתקל בעיכובים כלשהם מלבד רכבות הלילה שנתקעות בנתב"ג (עד שכולם יורדים שם), אבל בהמשך ההגעה לבאר שבע היא בזמן הודות לריפודים. מה שגורם לרכבת לאחר לתחנת לוד ולאחר לתחנת קרית גת, אבל ללהבים רהט היא כבר מגיעה כמה דקות לפני זמן היציאה שלה ולוח הזמנים מתאזן.

down under

New member
כנראה הרחיבו

יכול להיות שהרחיבו שם? 4 שנים לא הייתי שם וגם אז לא יצא לי לשים לב לחניון עצמו.

הרכבות בשנתיים-שלוש האחרונות בהחלט מדייקות בצורה מיטבית הרבה יותר מבעבר. אני לא מרבה לנסוע ברכבות אך כשאני נוסע, אני לא נתקל בעיכובים כלשהם מלבד רכבות הלילה שנתקעות בנתב"ג (עד שכולם יורדים שם), אבל בהמשך ההגעה לבאר שבע היא בזמן הודות לריפודים. מה שגורם לרכבת לאחר לתחנת לוד ולאחר לתחנת קרית גת, אבל ללהבים רהט היא כבר מגיעה כמה דקות לפני זמן היציאה שלה ולוח הזמנים מתאזן.
כנראה הרחיבו
כי חד משמעי זה נראה חניון יותר גדול מ-500 מקומות (או שאני לא יודע להעריך נכון).

מצב
הנושא נעול.
למעלה