מזל טוב (?)

magenta73

New member
מזל טוב (?)

כפי שנראה עכשיו, כשנקום מחר בבוקר יש לנו ראש ממשלה אישה. ראשת ממשלה (?). ועכשיו - התהיות- 1. מדוע ולמה שרק מתפקדי "קדימה" יחליטו מי יהיה ראש/ת הממשלה הבא/ה? ראש הממשלה הקודם סרח ואיכזב - נא פרקו את הכנסת וצאו לבחירות. עשו פריימריז רק בכדי להבין מי ייצג אתכם כראש ממשלה אם ולכשתבחרו. לא ככה? 2. כבר למדנו בעבר והאמת, בהווה, - אישה בשילטון לאו דווקא מבטיחה שלטון פמיניסטי וליברלי יותר. לפעמים הנשים עצמן הן הרבה יותר קשות ובעלות ראייה מעוד מסורתית ובעייתית. (ע"ע הסגנית של מקיין). ועדיין - 3. גם בתור מי שתמיד מצביעה מרץ, אם יהיו בחירות וציפי ליבני תהייה בראשות קדימה, נראה לי שאני אצביע קדימה ולא בגלל שהיא אישה, אלא בגלל שא. היא נקייה משחיתות. ב. היא לא גנרלית, ונמאס לי משלטון גנרלים. ג. היא האופצייה הכי טובה שיש בין כל המועמדים. אני באמת חושבת שאם יש אדם שאני לא סובלת בערך באותה הרמה של ביבי, זה ברק.

ענתי44

New member
כן"מזל טוב!

שיגידו שבחרו בה בלומפילד ביום מלא....שיגידו מה שרוצים. שאפו לליבני. בקשר לתהייה שלך אני בטוחה שרבים מאזרחי המדינה, לו יכלו להצביע לליבני בפריימריס היו מצביעים. ושהם סומכים ידיהם על הבחירה. האם שווה להכנס לסחרחורת בחירות ולמסחרה של מפלגות? אני לא בטוחה. גם אני כמוך מצביעה מרץ ובבחירות אני אשקול להצביע לקדימה עם לבני מאותן סיבות שלך בהסתייגות אחת. האם אדם מוערך בעיניי שאני מכירה אישית יהיה במקום ריאלי ברשימת מרץ או ששוב יבעטו בו החוצה. .

forglemmigej

New member
היא נשמעת כמו ברירת מחדל לטעמי

פשוט אלו שמתמודדים נגדה כל כך הרבה יותר גרועים אבל זה לא אומר שהיא מתאימה. מה בעצם הקרדיט שלה להציע את עצמה? להיות אשה זה לא מספיק לנהל מדינה מורכבת ומסובכת כמו ישראל.

ענתי44

New member
לא שלהיות אישה זה רע

אבל מה שיש בה זה שהיא ישרה, שהיא באה דף חלק ולא גנרלית, כי אף אחד מראשי הממשלה לא נולדו עם הידע להיות ראש ממשלה.והדבר הכי חשוב בעיני שהיא אלטרנטיבה שפוייה לעומת שני הביתים שיתמודדו מולה על ראשות הממשלה. זה לא שאני מעריצה של ליבני אבל היא בעיני עדיפה על האחרים. ואני אשקול ואפילו נוטה, להצביע עבורה לאחר שכל חיי הצבעתי מרץ ( ורץ לפני )מתוך אמונה שכל קול חיוני. אבל הפעם אני חוששת ממי שעלול לעלות לראשות הממשלה, ואני לא מתכוונת להוא שבראש המפלגה עם תריסר מנדטים. אלו השיקולים שלי ועוד משהו אישי היא גם לא הבטיחה הבטחות, לא מתלהמת ויודעת להבליג שצריך ואהבתי את זה

Old Girl

New member
גם להיות גבר זה לא מספיק

אבל כבר מעל עשור זה כל מה שיש לראשי הממשלה שלנו להציע... פלוס רקורד צבאי (בחלק מהמקרים) שלא מתורגם להישגים בשום צורה.

69הרצל69

New member
להצביע לקדימה במקום מרצ?????

קדימה מלאה בגנרלים ואפילו במתנחלים כמו עתניאל שנלר שתומכים ב: העדפת אנשי צבא על אזרחים, כסף יותר להתנחלויות, המשך הכפיה הדתית, הומופוביה וכו'... מי שערכי זכויות אדם ופמינזם לנגד עיניו צריך לדעתי לעזור למפלגה להתרומם ולהצליח. צריך עוד הרבה זהבות גלאון שיטפלו: במאבק נגד סחר נשים, בהקמת מוענות יום לילדים, בבתי הדין הרבנים, בזכויות לזוגות חד מינים וכו'...

magenta73

New member
אני רק שואלת,

ובאמת באמת רק שואלת... מה מפלגה עם שלוש/ארבע מנדטים יכולה לעשות. פעם ראשונה שהצבעתי מרץ זכינו ב- 9 מנדטים. ועדיין רבין ז"ל, בחר ללכת איתם וגם עם ש"ס (שגם זו אז ב-9). מר"ץ לא הספיקו או יכלו לעשות הרבה. חייבים להבין מה זה פוליטיקה, וזה שרעיונות הם יפים, אבל עדיין חייבים לעבור רוב בכנסת וכו'. וחוץ מזה - גם כשלשינוי היו כמה? 17 מנדטים? עדין לא ראיתי שינוי בכל הנוגע לבתי הדין הרבנים. (אני נוגעת רק בכיוון האזרחי ולא הפמניסטי, בכוונה תחילה). אז איפה בדיוק התקווה שלי?

69הרצל69

New member
אפילו חבר כנסת אחד יכול לעשות הרבה

האם מישהו בכנסת התייחס לנושא המאבק בסחר בנשים לפני זהבה גלאון? מה לגבי תוספת לתקציב סל הבריאות בזכות חיים אורון? לא מבין את הגישה הזו של להכניס אנשים שחושבים הכי רחוק ממך רק כאלה שחושבים כמוך לא בטוח שיכהנו כשרים. בגין חיכה שלושים שנה באופזציה נראה לי שאנחנו בפחות זמן יכולים להשפיע ולהגיע לשלטון.

Old Girl

New member
השאלה היא - האם במר"צ עצמה, מעריכים

את זהבה גלאון? מדוע לא נבחרה לראשות המפלגה?

69הרצל69

New member
משתי סיבות

הראשונה שגם חיים אורון ורן כהן הם מתמודדים ראויים בהחלט, ואני אומר את זה כחבר מפלגה שהצביע לזהבה. הסיבה השניה שהציבור הבוחרים המכריע של מרצ מהערים הגדולות מדיר רגליו מכל פעילות פוליטית בעוד אצל הקיבוצים כולם גם חברי מפלגה. מדוע באמת שלא ששתפקדו למפלגה ותעזרו לנו לעצב את דרכה?

magenta73

New member
מרץ של היום

זה לא מרץ של פעם. וגלאון נהדרת, אבל צריך לבדוק באיזה מקום היא תשב בתוך המפלגה. ואני אישית עוד לא בדיוק יודעת אם - לדוגמא - ליבני - חושבת הכי רחוק ממני. מה שאני כן יודעת זה שאני לא רוצה את ביבי שוב כראש ממשלה, וכל עוד אתה לא יכול להצביע לראש ממשלה וגם למפלגה - אני אצטרך לעשות חושבים.

BellA עלמה

New member
השאלה שלי

(לא פמניסטית בכלל) האם אישה יכולה להיות ראש ממשלה? האם יש לה את הכוח לנהל מדינה (וגם הניסיון)? אצלנו (באחת הערים באזור השרון) יש מועמדת להיות ראש עיר נתניה והרצליה יש ראש עיר אישה טוב. הרצליה זה לרוב לעשירון העליון (פיתוח) נתניה עיר עם המון בעיות (פשע מאורגן) ואם נחזור לפוליטיקה ארצית האם לליבני יש הניסיון והכוח לנהל מדינה עם לא מעט בעיות ואתגרים ברק היה בראש הפירמידה כנ'ל נתניהו ונכשלו האם לבני תוכל להצליח יותר? עצוב אבל כפי שהמצב כיום אין לי שמץ של מושג למי לשים פתק בקלפי

magenta73

New member
למה שאישה לא תוכל

להיות ראש ממשלה? האם לכל גבר באשר הוא יש יותר ניסיון/כוח לנהל מדינה, רק עצם העובדה שיש לו ביצים?... כאמור - ברק וביבי נכשלו. עמוקות. ביבי בעייתי מאוד בכל הנושא הכלכלי והמדיני, בעיני. ברק - לא יודע לנהל משא ומתן - לא פנימי ולא חיצוני. ובכלל אני אומרת - די למנהיגות הגנרלים. הבו לי איש/ה שלא פילסו את דרכם לפוליטיקה ע"י הצבא. זה לא מתאים. הראייה שונה.

BellA עלמה

New member
ניהול מדינה כמו ישראל

זה דבר מורכב מאוד האם היא תוכל לעמוד באתגר? האם יש לה את כנסיון והכוח? כן.. ברק ונתניהו נכשלו אין פה וויכוח אבל האם לבני היא התגובה ? האמת.... לא יודעת

orlyt

New member
הפמיניזם איננו כלי לחוזי עתידות

ונראה שהשאלות שלך שייכות לתחום השני דווקא. הבחירות בעולם הפוליטיקה אינן בחירה של האדם הטוב ביותר בעולם, אלא בחירה מתוך מועמדים, ובשיטת ההצבעה בישראל מדובר בכלל בבחירת מפלגות, ובכל מקרה לא מדובר על בחירת שליט יחיד שמקבל החלטות לבד ועושה הכל לבד, גם אם מצלמים אותו הכי הרבה לחדשות. גם הקריטריונים לבחינת הצלחה הם לא קריטריונים נייטרלים, משום שהצרכים והאינטרסים של קבוצות שונות באוכלוסיה הם שונים, ואת המדיניות קובעים יותר אנשים מאשר הפרסונה שעומד/ת בראשות הממשלה.

BellA עלמה

New member
אני שואלת את השאלה ששאל ברק בזמנו

אם ה
האדום יצלצל ב3 לפנות בוקר מי אני ארצה שיענה מישהו עם ניסיון צבאי \ פוליטי או מישהי שאין לה ניסיון מוכך לא פשוט

Old Girl

New member
ואני שואלת את השאלה ששאל מרק בזמנו:

כשאתם מגיעים לפורום פמיניזם - מה אתם רוצים לראות: דיון פמיניסטי או אוסף של פרובוקציות בשקל שבמקרה הטוב, מטרתן לספק את הצורך בצומי של מי שמעלה אותן...

למעלה