מזל טוב עומר על אתר הרונים בעברית!!

• פותח הנושא גב
  • פורסם בתאריך

גב

New member
מזל טוב עומר על אתר הרונים בעברית!!

חיכיתי ממש ממש לאתר הזה, שיהיה בהצלחה. ויש לי שאלה אליך - לפני יומיים בעודי יושבת לי פרקדן בסלון, ראיתי בעיני רוחי את הסמל של אלגיז (רגל היונה ההפוכה). היה ברור לי שזה רון. (המעניין הוא שלדעתי זו פעם ראשונה שזה קורה ואני מודעת לכך, ויומיים אח"כ אני רואה שיש בתפוז פורום רונים ואפילו אתר חדש נפתח). קראתי את הפירוש שרשמת לרון ולא ממש התחברתי - הגנה ומלחמה לא מתחברים אלי כל כך בתקופה הזו - אולי תוכלי לתת איזשהו פירוש רחב יותר? ודבר נוסף - את לא חושבת שזה מעניין שהרון (אלגיז) שמקושר להגנה ולמלחמה, בצורתו ההפוכה בתוך מעגל הוא סמל השלום שהיה כה פופולרי בסיסקסטיז (שהיו בארה"ב תקופה כואבת של מלחמה איומה - ויאטנם). שיהיה בהצלחה ויום נפלא

אוי איזה תענוג!!!! תענוג! ../images/Emo23.gif

קודם כל, איזה הודעה נוטפת שימחה ואהבה! התענגתי!
שנית, לגבי אלגיז. את לא יודעת איך את נופלת לי מהשמיים, כי היום, בפעם הראשונה, אני מעבירה סדנה בנושא ודווקא הרון הזה כל הזמן "נשכח" ממני. בטוח שיש לזה סיבה, אבל קודם כל הדימוי שלך מד-הים, ותיכף נדבר גל על זה, וגם עצם זה שאת מבקשת ממני להתעמק ברון - פשוט תודה לך
רלגיז הוא לא רון של "מלחמה". הוא רון שמבשר על הזמן להחליט, אם את משתמשת בכוח שלך להגנה, או להתקפה. במובן שהגנה זה המעשה הנדיב והחברי, לנהוג לפי אמות המוסר - לא לתקוף אלא אם את מוכחרה, והתקפה זה מעשה נצלני, אגוצנטרי, שמנצל לסיבות לא טובות את הוח שיש ברשותך, ועלול לפגוע ללא צורך באחרים. אני חושבת שזה מדהים שכשהסמל הזה הוא הפוך, והרי בפריסה של רונים לעיתים הרון נופל הפוך - הוא גם סמל השלום וגם הסמל של היונה. יכול להיות שזה מבשר על ההחלטה, לשמור על הכוח ולהשתמש בו לפי הצורך, ולא באופן "פזרני". עוד משמעות שיש לרון הזה, הוא sanctuary, במובן של המקום המקודש, המוגן שלך. זה יכול להיות מקום פיסי או תחושה, למשל אצלי זה ריח. יש ריח שמזכיר לי את הילדות שלי ואז אני נרגעת
אז זו משמעות נוספת של הרון - קשר עם המקום המקודש, המוגן, המקום שבו את מרגישה בבית. אגב, אלגיז הוא הסמל שהלוחמים חרטו על המגנים שלהם, ובזכות תחושת המוגנות שהוא העניק להם פשוט פרצו קדימה לקרב. אז זה אולי עוד מובן שלו - חושת המוגנות שמאפשרת לך לבצע את המשימות שעומדות מולך בשיא החשק והאמונה. אני מקווה שהועלתי לך לפחות כמו שהועלת לי

גב

New member
מה זה הועלת../images/Emo24.gif מאוד../images/Emo70.gif

בהחלט מתחבר, מתחבר אף מתחבר - sanctuary!!! זהו זה. מילת המפתח. תודה רבה רבה
ושתהיה לך הצלחה להתחבר אליו היום (peace, love
- ככה אני אזכור אותו, בטוח) - ספרי חוויות. שימשיכו להיות ימים טובים

גב

New member
אלגיז הפוך - סמל השלום../images/Emo168.gif

ואולי אם האלגיז נופל הפוך, המשמעות היא שחרור - שחרור הצורך בהגנות ובהתקפות. הרי הגנה והתקפה הם שני צדדים של אותה המטבע - שני קטבים של אותה תפישה. גם אם תנקטי הגנה, הרי שבחרת בצד השני של ההתקפה שעדיין יכולה לבוא לידי ביטוי דרך גורמים חיצוניים. (הגנה מושכת התקפה). אז אולי לא סתם, אולי באמת אלגיז הפוך מדבר על תפישה חדשה, על כך שאין צורך לחשוב במושגים של הגנה והתקפה. כי ברגע שאנו חושבים עליהם ככאלו, הם מתממשים. הם למעשה ביטוי של פחד, של התפישה שאנחנו חלשים ולכן צריכים הגנות (או להגן על עצמנו ע"י התקפות). ולכן, אלגיז הפוך יכול להגיד שבמקום להחיות את הפחד, צריך לשחרר. וואלה. מה את אומרת?

אני אומרת ../images/Emo45.gif

לחיות את הפחד או לשחרר אותו, אני חושבת, זה בדיוק דרך נוספת להסתכל על אקטיבית (לשחרר) מול פסיביות (לחיות עם מה שיש...). אז ככה שכן, אני מסכימה עם הניתוח הזה! כל הכבוד! אני שמחה שזה מדבר אלייך...

למעלה