מזל החודש- עקרב

מזל החודש- עקרב

אולי עדיף להפריד בין עקרב כארכיטיפ לאנשים. אף אדם לא מבטא את הארכיטיפ הזה בצורתו הטהורה בלבד כי יש במפה עוד גורמים, ואף אדם אינו נעדר השפעה עקרבית בכלל כי הוא תמיד מופיע במפה, בילט אין, אצל מי יותר ואצל מי פחות- כמו כל מזל. אני חושב שעקרב כמזל המים השני עוסק בבחירה. בסרטן נפתחנו לרגש לראשונה, בעקרב אנחנו בוחרים מה אנחנו עושים עם זה, לאן אנחנו לוקחים את זה הלאה. כמו כל המזלות הקבועים, הוא מוצא את הנתיב שלו ונותר נאמן לו... ואז מתחילים המבחנים. כדי ללכת בנתיב שלו וליצור את האג'נדה הרגשית שלו (הפיקסים הם מזלות של אג'נדה) העקרב צריך להתנתק ולהשתחרר מכל הספיחים הרגשיים שקושרים אותו לעבר. כל עניין הזהות, התלות, הדרמה, הזכרון, מה שהיה לו, מה שהוא קיבל או לא קיבל, הקשרים העיקריים בעבר, הכל צריך לנקות, בהכל הוא צריך לבגוד. עקרב הוא הבוגד האולטימטיבי. זה מזל שדורש מהאדם לבגוד בעצמו כי ככה הוא לומד נאמנות מה היא. לעיתים הוא צריך לבגוד כדי להיות נאמן, להרוס כדי לאפשר בניה, להיות רע כדי לאפשר לטוב להתקיים. (זה השלב שרבים נופלים בו ומפספסים את המטרה, בוגדים בשביל הבדיגה, הורסים בשביל ההרס) עקרב הוא השלב שבו הרעל הופך לתרופה, העז למתוק. מזל טרנספורמטור- "אור שמסתתר באפלה, כוח שיוצא מתוך כאב, פתרון שממתין בתוך אתגר". אם העולם הרגשי של הסרטן הוא כמו של ילד קטן שצוחק כשהוא שמח ובוכה כשכואב לו וצועק כשהוא כועס ומחובר מאוד למה שהוא מרגיש בצורה ראשונית וקשור מאוד לאנשים הקרובים לו, עד כדי תלות, לעקרב עולם רגשי של אדם בוגר שלמד להשתחרר מהתלות הישנה, לפתח עולם רגשי עצמאי עם דרישות משלו וצרכים משלו, ללכת רחוק יותר עם מצבים מורכבים כמו זוגיות ומין ומוקדי כוח בין אישיים. דגים אגב, מייצג עולם רגשי של אדם זקן שכבר ראה הכל וידע הכל, שיחק בכל התפקידים והוא מזדהה ומביע אמפטיה עם כולם ועם הכל. עקרב מתחייב. מתחייב לדרך, למקום, לסולם ערכים, למטרה. הוא נאלץ לשלם את המחיר המלא של המחוייבות שלו ולרתום את חייו עבור המחוייבות והמחיר. ההתחייבות היא לא התחייבות חיצונית, אובייקטיבית כמו המחויבות של הגדי. היא רגשית, פנימית, סובייקטיבית ומשום כך הרבה יותר טוטאלית. היא הופכת לחלק מאישיותו וזהותו. לעקרב ניתנו כל הכלים הנכונים עבור הדרישות הגבוהות שניצבות מולו. הוא קיבל את האנרגיה של שני הכוכבים הכי סוערים ואלימים- מרס ופלוטו שביחד יוצרים תהליכים ומספקים את האנרגיה שמרכיבים את המזל היחודי הזה, כי ממנו לא נדרשים דברים של מה בכך. העקרב לא בא לגרוף חול ולטאטא שבילים. הוא בא לשבור קרחונים ולשטח הרים, ולכן הוא לא קיבל מטאטא בתור כלי עבודה אלא נשק גרעיני. והנשק הזה יכול להיות מאוד מסוכן בידיים הלא נכונות. העקרב הוא (או יותר נכון אמור להיות) הידיים הנכונות ביותר לאנרגיות עם פוטנציאל הרסני כל כך בגלל המחוייבות האדירה שלו והאופן הרציני שבו הוא לוקח את עצמו ואת דרכו בחיים. עקרב מזל מרסיאלי- הוא לוחם טבעי שנלחם בשדה הקרב בנפשו והוא נושא איתו את העוצמה הפלוטונית הבלתי מתפשרת והבלתי אישית, מתוך כוונה לא להפוך את המלחמות הלאה למלחמות של האישיות והאגו. ואם הן כן הופכות למלחמות כאלה- השם ירחם. מהעקרב נדרשים צדק מאוד גבוה, הקרבה טוטאלית, נתינה עצמית עד הסוף. הוא נדרש למות למען המטרה, למות ואז להיוולד מחדש בצורה אחרת, שבה הוא אכן יוכל להגשים אותה. העקרב לא מבשיל באופן מתון לקראת משהו, הוא עובר טרנספורמציה חזקה כמו פרפר שבוקע מהגולם. גור דובים גדל ומבשיל לאיטו והופך לדוב- גירסה גדולה ובוגרת יותר של הגור שהוא היה. זחל לא הופך לפרפר בכך שהוא הופך לגירסה גדולה ובוגרת יותר של עצמו. אם הזחל רוצה להפוך לפרפר, הוא צריך קודם להפסיק להיות זחל. ואם הוא לא רוצה- בעיה שלו. יש לו את הברירה להשתנות או למות. עקרב מגיע שלב אחד אחרי המאזניים. הוא בא להמשיך את העבודה של המאזניים ולקחת אותה שלב אחד קדימה מצד אחד, מצד שני הוא בא לשנות את כל מה שהיה פה קודם. מאזניים נעצר בשלב של סטאטוס קוו- מכאן הוא לא יודע איך להמשיך הלאה. הקשרים הבין אישיים נוצרו ולאחר מכן נוצר שיווי המשקל בניהם- התגובה לכל צעד, העמדה שכל צד לוקח בתגובה לכל מצב. שיווי המשקל הוא מושלם. אין הכרעה, אין נטיה לשום כיוון, אין מגע. מאזניים הוא מזל אוויר- הוא יכול ליצור את המסגרת הנכונה ולהבין את הקשרים נכון. אין בו את הכוח לגרום לזה להתממש. עקרב לוקח את זה צעד אחד קדימה. הוא יוצר הכרעה (מזל של בחירה, כמו שאמרתי בהתחלה) הוא מגשים אפשרות אחת ומבטל את האחרת, הוא שובר את הסטאטוס קוו, יוצר מגע אמיתי בין שני הגורמים, מגע שמשנה אותם. לכן עקרב מסמל את המין, את הקשרים הקרובים והלוחצים ביותר, את האהבה והמחויבות הכי טוטאלים, ומאידך את מאבקי הכוח הקשים והמרים ביותר. השניים כבר לא שניים, הם בדרך להפוך לאחד או להוציא מתוכם אחד חדש (כמו הריון שמגיע אחרי המין). מאזניים פוסח על שני הסעיפים. עקרב מוציא את העניינים מהקיפאון וגורם לאפשרויות להתממש, או להתבטל. הוא שורף את בגשרים מאחוריו, לא מתאפשר לו לחזור בו. אחד הפרדוקסים הגדולים שאני רואה במזל הזה הוא את עצם היותו מזל קבוע, פיקס, ומצד שני מהותו הפלוטונית התובעת שינויים מוחלטים (פלוטו ראוי לדיון נפרד) דומה קצת לפרדוקס של דלי שהוא מזל קבוע ונשלט בידי כוכב המהפכים אורנוס. צריך להבין שאם עקרב לא היה מזל פיקס, גם השינויים לא היו מוחלטים או תובעניים כל כך. בגלל שלעקרב משקל סגולי גבוה כל כך, מרגע שהוא מתחיל לנוע בנתיב מסויים, הוא בלתי ניתן לעצירה (בדומה לשור ממולו על הגלגל) ואם הוא צריך לחרוג מהנתיב הישן שלו, אז הוא פורץ מהשוליים לתוך נתיב אחר. במילים אחרות- הרגשות של העקרב יציבים וקבועים. האנרגיה שלהם קבועה, חזקה ומצטברת, ודווקא אלה גורמים לעקרב להשתנות. איש לא מסוגל לשאת מטען כה חזק ולהישאר אותו הדבר. לדוגמא, ניקח את נושא השליטה. נניח שלאדם מסויים עם מפה עקרבית, שליטה היא אישיו מאוד חזק שעולה מתוך המפה שלו (מה שקורה לא פעם במזל הזה). הצורך שלו בשליטה תחילה גורם לו לנסות לאכוף אותה על אחרים- לשלוט בהם, ברגשותיהם, בפעולותיהם, לשים אותם במקום שבו הוא רוצה בהם. הוא כל כך קושר ביטחון לשליטה עד שזה הופך אצלו למאבק הישרדות, אם הוא לא יצליח לשלוט בכל מה שקורה סביבו, הוא יאבד הכל. מרוב שהוא נגרר לתוך המאבק ואוכף את עצמו על אחרים באמצעים יותר ויותר כוחניים, הוא מאבד שליטה על עצמו, הוא דורש מאחרים את מה שהוא לא יודע להוציא ממנו פנימה. כאן עשויה להגיע הנפילה, הכישלון, המשבר. עקרב מתנסה פעמים רבות באובדן כוח, בהפסד. אם הוא ישכיל לגדול מתוך השבר הזה וללמוד ממנו שיעור, הוא ילמד שכל עוד הוא שולט בעצמו מבפנים, הוא לא צריך לשלוט בשום דבר חיצוני. מה שלא יקרה לו או יגיע אליו- הוא ידע לאזור בתוכו את הכוחות ולהתמודד מולו, הבטחון שלו יגבר, היכולת שלו להסתגל למצבים שונים תתעצם, הכוח שלו יהפוך לממוקד ואפקטיבי יותר. הרגשות שלו לא השתנו- הוא עדיין זקוק לשליטה בשביל להרגיש בטוח. אבל הוא עצמו השתנה גם השתנה. הדרך הרגשית שלו שינתה אותו. הוא התחייב אליה, הוא עמד באתגרים ובמאבקים שלה, הוא למד, החכים, גדל (לדעתי העקרב לומד שליטה כדי שהמזל הבא- קשת, ידע להשתחרר ממנה. בכלל לדעתי שליטה בסופו של דבר היא לא דבר בריא, אבל זה נושא לדיון אחר). אני יכול להמשיך ולדבר עליו שעות אבל זה לא יכסה רבע ממה שהארכיטיפ הזה מכיל. מובן שאני גם לא יודע הכל עליו. מהמעט שאני יודע- שמחתי לשתף

תודה על השתוף, אש ../images/Emo140.gif

יש לי השגות פה ושם על דעתך, שאליהן אכנס בהמשך כשיהיה לי יותר זמן, כדי לחדד ולצורך למידה כמובן, אבל אני מאוד אוהב את השפע הפיוטי שלך כשנחה עליך הרוח..

היי אש בשמיים - כתבת יפה וגם לי יש מספר שאלות

לשאול בנוגע למה שכתבת, אם אפשר. אבל קודם כל תודה על מה שכתבת כי זה מאוד מושקע, מרתק ומעניין למכביר. הניסוח נהדר והמון תודה על העשרת הידע... בכל מקרה יש לי מספר שאלות אבל אשאל רק כמה מהן אם אפשר
כתבת ש"מאזניים הוא מזל אוויר- הוא יכול ליצור את המסגרת הנכונה ולהבין את הקשרים נכון. " האם זה לא נכון לראות גם בשאר היסודות ראייה נכונה של קשרים? הרי מזלות מים עצמם עם כל הרגש העמוק מבינים קשרים ומביעים רגש בקשר... מזלות האדמה הם מזלות מאוד פרקטיים ומביאים פרקטיקה לקשר והבנה עמוקה... כתבת גם ש"אחד הפרדוקסים הגדולים שאני רואה במזל הזה הוא את עצם היותו מזל קבוע, פיקס, ומצד שני מהותו הפלוטונית התובעת שינויים מוחלטים (פלוטו ראוי לדיון נפרד)" האם לא ראוי לראות בארכיטיפ עקרב את הקיבוע המוחלט בין שחור ולבן (וכן גם פלוטו כזה) שבהם ארכיטיפ המזל גם משנה דיעה ועמדה כלפי מצבים מסויימים בצורה מאוד קיצונית שלא מניחה לו ושולטת עליו בחוזקה? ארכיטיפ עקרב יכול מאוד להחליף עמדה אבל היא תמיד הופכת, כמו השליט, מקיצוניות אחת לשנייה - מאהבה לשנאה. ושכחת לכתוב על רגש הנקמה שמקונן בארכיטיפ הזה. זה מאוד מתקשר לסוג הקשר שהעקרב בונה והיטית לתאר אותו.

אהלן ציפור ../images/Emo13.gif

קודם כל, תודה על הקומפלימטים... - לגבי מאזניים, הוא כמזל אוויר מבין וחווה את הדברים בצורה שכלתנית, אובייקטיבית. הוא יוצר את הקשר, את החיבור, אבל זה דומה יותר לשיתוף או שותפות, שניים שפועלים אחד עם השני, אבל הם תמיד שניים. מכאן הקשר בין מאזניים לבית השביעי שמציין משוב, בחירת פרטנר, אני מול האחר, תקשורת בין אישית. עקרב זה כבר צעד אחד קדימה- כמייצג את בית 8 זה כבר לא איך השניים מתפקדים יחד אלא איך הם משפיעים אחד על השני, משנים אחד את השני, נכנסים אחד לשני מתחת לעור "ועזב את ביתו ודבק באישתו והיו לבשר אחד". מתוך השניים הקיימים נוצר דבר חדש- אם באופן פיזי (נולדים ילדים) או פנימי פסיכולוגי, יש שינוי, ישנה תמורה. גם מהות הקשר מקבלת מימד רגשי פנימי ועמוק יותר, כשהאחר באמת מצליח לחדור פנימה, כשהוא לא מתפקד רק כשותף לזוגיות ולחיים, בתור מי שממולי, העזר שנגדי. הוא הופך למי שבתוכי. האהבה הופכת למחייבת יותר, עוצמת הקשר לטוטאלית יותר, הרכוש והמשאבים הופכים למשותפים, האחד נותן את משאביו לאחר, ומצד שני גם המאבקים הופכים למרים ופוגעניים יותר. זה מבחינת הארכייפים- המעבר ממאזניים לעקרב ומבית 7 לבית 8. אם נסתכל על בתים במפה, אז כמובן שמזל אדמה בבית 7 יביא איתו בסיס מוצק לבטחון ובנייה משותפת ומזלות מים יביאו איתם רוויה רגשית. כל מזל תורם את הצבע שלו. לגבי ההיפוך משחור ולבן- אני חותם על כל מילה שאמרת. לגבי נקמה- זה מה שקורה כאשר האדם לא עומד בדרישות של הארכיטיפ ונופל למקומות הנמוכים שלו. עקרב דורש מאיתנו התחדשות, להניח לעבר, לתלותיות שלנו, להתחדש ולמצוא את הכוח שלנו בעצמינו. נקמה היא חוסר יכולת להשתחרר מהעבר, מדרמה, מרגשות קשים, כפייה "לומר את המילה האחרונה" להעיר מחדש דברים שכבר היו אמורים להגיע לסיום טבעי. היא לא עקרב, היא סילוף של עקרב. לדעתי לפחות.

gavrik

New member
בקשר לנקמה,

אני גם חושב שיש לזה מקום די חשוב במזל הזה. אם לא הנקמה עצמה אז הטינה בכל אופן, אני יודע שאצלי זה די חזק

תודה רבה נהניתי לקרוא

בעיקר אהבתי את עניין ה"בחירה", השאלה איך אפשר באמת ליצור קשר עם אדם/ארכטיפ שהוא ה"בוגד האולטימטיבי"? (וגם כל כך טוטלי) לגבי מאזנים לא כל כך מסכימה עם הניסוח שבגלל שהוא אוויר אז "אין מגע" וש"אין לו את הכוח לגרום לזה להתממש" - כדאי לזכור שאוויר, מים, אלו שדות או מישורים שונים, אוויר חווה דברים - במישור שלו ובדרך שלו, זה לא אומר שהוא לא חווה אותם, אלא שהוא חווה אותם בשדה האנרגיה שלו, בדרך של תקשורת אינטילגנטית ותרבותית הוא חווה את הקשר ואת החיבור שלו, דרך יצירת הרמוניה (או אסתטיקה), או איזון, או בעת שהוא מוצא את ה"חצי השני" שלו, אלו מקומות ששם הוא מתחבר, יוצר מגע ומממש גם מממש. כך אני מבינה את זה...

פרח ירוק, לשאלתך

איך באמת אפשר ליצור קשר עם אדם\ארכיטיפ שהוא ה"בוגד האולטימטיבי" התשובה היא על ידי ה"סליחה". סליחה שורש של המילה ח.ל.ס. "חלס" משמע סיום פרק, דף חדש. בנוסף ידע זה כוח ואם את מודעת ויודעת שמולך יש את ה"בוגד האולטימטיבי" את ניזהרת וזהירות זו מה שנקרא "דע את האוייב" מובילה הרבה פעמים לכבוד ואהבה ורק לעיתים רחוקות לשנאה תהומית. יום נפלא, בשמת

שלום פרח ../images/Emo24.gif

לגבי הבוגד, הכונה היא להכרח לבגוד בכל מה שהוא למד שנכון ונחוץ, בכל החינוך שלו הרשמי והלא רשמי, לגבוד בעבר שלו, באישיות, הבוגד בתוך העצמי. לא התכוונתי דווקא לבוגד בחברה או במדינה (למרות שגם זה אפשרי אבל נדיר יותר). שילוב של עקרב ודגים יכול בפן השלילי שלו ליצור עיסוק בסודות, ביון, מניפולציות וגם בגידות, אבל לא בזה דיברתי. לגבי מאזניים, כתבתי בהרחבה בתשובה לציפור והילד. לדעתי מאזניים יוצר את הקשר והעקרב ממצה אותו עד הסוף, עד להנצחה שלו לתמיד או עד שהוא "שורף" אותו (כארכיטיפים כמובן, לא כאנשים פרטיים). אפשר לראות את זה במעבר מבית 7 לבית 8 ולהבדלים בניהם.

אש בשמים

מי כמוני יודעת שכל מילה שכתבת "בול פגיעה" איזה עושר מילולי, כל הכבוד!!! אני עקרבית עם אופק טלה, 30.10.1958, אם אתה יכול להוסיף משהו על מאפיין שנקרא "דיבוק", רמי תלמידו של יאיר ליווה אותי בשיחות 3 חודשים בגלל שלדעתו ואולי גם לדעתם של נעמי ויאיר יש לי דיבוק ורמי ניסה להוציא את הדיבוק ממני, בשיחות כמובן. בכל אופן אשמח אם תדבר על הנושא שאולי מאפיין עקרבים. תודה, בשמת

דיבוק... מה הפירוש ?

אינני יודעת מה היתה כוונתו של רמי באיפיון דיבוק, אולי התכוון ל - כישוף או אובססיה או מחלת נפש ?

אם כך

אני מתנצל, אבל זה חורג מיכולותי (הצנועות ממילא) ואולי גם מיכולות הפורום.

אש בשמיים

היכולות שלך גבוהות מאוד, ולא התכוונתי אלי באופן אישי למרות ואף על פי שנתתי דוגמא את עצמי, ביקשתי שתרחיב ביכולת המילולית שלך, בשפה פשוטה על "דיבוק" כישוף או מחלת נפש , אובססיה וכפייתיות אצל העקרב, קראנו כאן לא מזמן גם על וויאן לי השחקנית המדהימה שהיתה בת מזל עקרב עם אופק שור, וציינו שהיתה חולה בסכיזופרניה. שאלתי היא האם יש איפיונים כאלה דווקא במזל עקרב ... ? נדיר לראות אנשים במזל עקרב שהם חולי נפש וזה מהכרותי עם אנשים בני מזל עקרב. ושוב תודה

אני חושב שזה מעבר למזל מסויים

זו כבר פונקציה של מפה שלמה ושל הסתגלות האדם אליה.

הבנתי, ידוע מאידך שבמזל עקרב

יש פסיכולוגים ופסיכיאטרים רבים בכל אופן תודה שהשתדלת....

רמי ד.

New member
היי בושמת, מזל טוב ליום ההולדת

אני אינני מאמין כלל בקיום איזה שהוא מישהו, שיכול להציל אותנו, או לפגוע בנו, ואני מתכוון למי שאנחנו באמת. לפיכך,יתכן ונאמין לזמן מה למחשבה כזו או אחרת, אבל באמת, לפי אמונתי, אין מי שיכול להציל אותי חוץ ממני עצמי, כשם שאין מי שיכול לפגוע בי, חוץ מאני בעצמי. ולפיכך, לא ברור מנין הבאת, כאילו אני מאמין בקיום איזה שד או משהו מחוץ לנו, שעדיין יכול לפגוע בנו. ובהזדמנות זאת, מזל טוב ליום הולדתך הקרוב, ואני מאחל לך המון אושר רמי

תודה על הברכה רמי

ומברכת אותך בהמון הצלחה, היום יום הולדתי העברי טז חשוון ואצל היהודים השומרי מצוות נהוג שהאדם שחוגג, הוא\היא, המברכים, אז שוב מברכת אותך בבריאות איתנה ופרנסה טובה ושתמשיך לעשות מצוות ומעשים טובים. כמו תמיד, לא מבינה את דבריך וחושבת שרצוי לשמור על פרופורציות, לא התבטאת במילה שד לגבי, בשיחות שלנו, אך אמרת מספר פעמים שיש לך ענין להוציא ממני את הדיבוק שיש בי לדעתך.
תמיד קיבלתי ברוח טובה את האבחנה הזו שלך עשו לי מפה של לוח השנה של "המאיה" ויצא להפתעתי שאני WHITE RESONANT WiND כלומר, שליחת הרוח, כלומר שהמטרה שלי בחיים להיות שליחת הרוח האולטימטיבית, שאם אני רוצה ואם אני לא רוצה אני מעבירה מסרים עם הרוח ושאני טון מס' 10 עם יכולת ריפוי עילאית אני הולכת עם ההרגשה והידיעה הזו כבר יותר מחודשיים, שבעצם, אני רוצה לדעת יותר .... וחשבתי שלכבוד יום הולדתם של העקרבים אולי יש סיכוי לקבל אינפורמציה מצוות החכמים בפורום. אך כמובן שהשיבו פני ריקם. כמובן מברכת גם את יאיר, במיוחד, שבזכותו בעצם ניכנסתי לאתר הזה והשכלתי והחכמתי ובסה"כ פגשתי אנשים נפלאים בדרך. תודה, בשמת

רמי ד.

New member
תודה.

בכל מקרה אני מקווה, שלא תתני כוח לשום יישות דמיונית, ולא משנה מי אבחן אותה אצלך. אם גם כמובן, אינני מתכוון להתערב בבחירותיך. (וגם אינני יכול) רמי

למעלה