מותר בהנקה?

candybox

New member
שלום.

אני לא שייכת לפורום הזה, אבל שמעתי היום משהו משכנה שלי שהטריד אותי ואני מחפשת תשובה: היא אמא לתינוקת בת חודש היונקת באופן כמעט מלא. לאחרונה, התינוקת חסרת סבלנות בוכה ברוב שעות הלילה (בשונה לחלוטין מהשבועיים הראשונים בהן היא הייתה תינוקת ממש שקטה) וגם סובלת המון מעצירות (אף עד 7 ימים). היום במקרה שמעתי מהאם שהיא לועסת גת (העלים הירוקים האלה). שאלתי אותה אם היא שאלה את הרופא או מישהו אחר אם זה מותר בהנקה והיא השיבה בשלילה. אני יודעת שזה בכלל לא העניין שלי, אבל הייתי רוצה לדעת אם יש למישהו מושג אם מותר או אסור גת בתקופת הנקה כדי שאוכל לומר לה. שאלה קצת מוזרה, אני יודעת - תודה מראש.

hagitag

New member
אומגה 3 בהנקה מותר?

זה בהמשך להמלצות שאמרו לי לנסות כף שמן זית (לעצירות של הפיצית) איכס.. ויש לי כמוסות אומגה 3, נראה לי יותר סביל. מותר בהנקה?

בדקי במרכז טרטולוגי

יש בכמה בתי חולים. אחד מהם הוא הריופון באסף הרופא. נשמח לשמוע מה ענו לך.

hagitag

New member
שאני אקח במטרה שיעבור אליה...

אבל לגבי האומגה לא ידעתי אם זה טוב או רע. לא מזיק?

צימעס

New member
אני לא יודעת איך שמן זית משפיע כך

לגבי אומגה 3 - בהחלט מומלץ בהנקה.

She Dolphin

New member
מאוד מומלץ ../images/Emo45.gif בהנקה ולא רק בהנקה

טובה קרואזה המליצה לי מאוד לקחת. אומגה 3 עוברת בחלב האם כך שתינוקך מקבל את מה שיש לך אבל את נשארת בלי רזרבות. אומגה 3 מכיל סוג של שומן שפשוט בונה את המוח שלנו ולכן חלב האם "שואב" את הרזרבות שלנו כדי שהתינוק יקבל את המקסימום. הוא מאוד חשוב עבורנו לכן למי שבתזונתו חסרים דגי ים צפוני מומלץ לקחת אותו בכמוסות. אני לוקחת כמוסה אחת בכל יום שבו אני לא אוכלת דגים.

כרמית מ.

New member
אני במקום זה אוכלת פשתן

אני לא אוכלת בכלל דגים, אבל מאד משתדלת להקפיד על כף פשתן טחון כל יום (בסלט, לא מרגישים טעם), וגם אגוזי מלך כשמזדמן. הגוף לא מייצר אומגה שלוש ולכן הוא צריך את כל הכמות ממקור חיצוני. כמו כן, ישנן טענות שחסר לרובנו בתזונה הרבה אומגה 3 (ושהיחס בינה לבין אומגה 6, שיש במרגרינה למשל, הוא מאד לרעת האומגה 3, והוא אמור להיות משהו בין 1:1 ל-1:3 (לא זוכרת את הסדר)), ושזה גורם לרבים מהתחלואים המודרניים הנפוצים, ממחלות כלי דם ועד הפרעות קשב ודיסלקציה. מצד שני, בהרבה דגים יש כספית רעילה, ולכן ההמלצה היא לא לאכול יותר מ-2-3 מנות דגים בשבוע. בקיצור - מומלץ מאד, גם בהנקה.

She Dolphin

New member
לטענת טובה מה שיש במקורות

אומגה 3 מהצומח לא בא בכמויות מספיקות כמו מה שיש בדגים (וגם דגים צריך בעצם לאכול לפחות פעם ביום ושהם יהיו דגים שחים בים הצפוני), ולכן היא ממליצה לקחת את הכמוסות. מה שכן, לגבי הריון - זה כבר עניין אחר וצריך להתייעץ עם הרופא.

candybox

New member
סלחי לי על הבורות,

(פשוט כשאני הנקתי, על כל השאלות שלי ענו לי אחיות שלי, או האחות בטיפת חלב) מזה מרכז טרטולוגי ואיפה משיגים טלפון? בכללית call למשל, את חושבת שיכולים לתת לי תשובה?

הנה

פרופ' מרלוב במרכז הטרטולוגי בבילינסון (6911 937 03 הריופון - ד"ר ברקוביץ – 08-9779309 רמב"ם - 04-8541900

למעלה