מוקדש לסטודנטים שמתחילים ללמוד אוטוטו

salt of earth

New member
מוקדש לסטודנטים שמתחילים ללמוד אוטוטו../images/Emo132.gif

חלקנו פה או מתחילים לראשונה ללמוד במוסד אקדימאי, או כרגע לומדים במוסד אקדימאי, או שסיימנו ללמוד. אני זוכרת כאשר התחלתי ללמוד הייתי צריכה לשמוע כל טיפ לגבי הלימודים, סידור המחברת, נסיעות, מטלות, עבודות. זה הזמן
לשתף בטיפים לגבי הלימודים
לספר קצת על הלימודים שלכם ולמה בחרתם במקצוע הזה?
איך הצלחתם לשלב בין האמונה והעומס של הלימודים? והכי חשוב, מה דעתכם על הסטודנט הערבי-נוצרי הממוצע באונ'?

salt of earth

New member
איך מתחילים שנת לימודים חדשה?

أولاً: كن متأصلاً 1- روحياً : بالتوبة اليومية والإمتلاء اليومى بالروح القدس، من خلال وسائط النعمة (الصلاة - الإنجيل - التناول). 2- كنسيـاً : بالشبع بالقداسات والتسبحة وطقوس الكنيسة وإجتماعاتها الدسمة. 3- ثقافياً : بالمعرفة والاستنارة من خلال القراءات المتنوعة. 4- إجتماعياً : بالعلاقات السوية المقدسة مع الآخرين وخاصة الوالدين. ثانياً: كن ناجحاً وهذا يحتاج إلى : 1- سلام : العلاقة الحية بالله. 2- نظام : تنظيم الوقت وإستثماره والإلتزام الجاد. 3- صفاء ذهنى : أ- ابتعد عن المشاكل والمهاترات، خاصة داخل الأسرة. ب- تجنب الإرتباطات العاطفية، والتصورات الجنسية. ج- تجنب السرحان، والإفراط فى أحلام اليقظة. 4- استيعاب (5 ت) : - تركيز : فى فهم الموضوع جيداً، ويساعدك فى هذا صفاء الذهن. - تلخيص : إيجاز الموضوع فى نقاط محددة يسهل حفظها. - تسميع : اجعل أحد أخوتك أو زملاءك يقوم بالتسميع لك. - تربيط : العناصر مع بعضها البعض (الألوان - الحروف الأولى). - تكرار : من أجل تثبيت المعلومة. ثالثاً: كن شاهداً اشهد للمسيح وسط زملائك فى المدرسة، وداخل الأسرة : 1- بالحب والخدمة الباذلة للجميع. 2- بالنموذج والقدوة الحسنة فى سلوكك وتصرفاتك. 3- بالعلاقات الناجحة وعدم العزلة والتقوقع. مع تمنياتى لكم بعام دراسى ناجح،

salt of earth

New member
איך מצליחים בלימודים?

1- السلام الداخلى والصفاء الذهنى السلام الداخلى يأتى من علاقة حية بالله، فيها تخصص أوقاتاً ثابتة ومنتظمة يومياً: للصلاة وقراءة الإنجيل والقداس والتناول من جسد الرب ودمه، بعد توبة صادقة. كما أن الذهن الهادئ المستقر هو القادر على إستيعاب المعلومات وفهمها لذلك : 1- ابتعد عن المشاكل والمهاترات خاصة داخل الأسرة. 2- تجنب الإرتباطات العاطفية والتصورات الجنسية. 3- تجنب الضغوط النفسية (القلـق - الخـوف - الشك..) بالإتكال على الله. 4- تجنب السرحان فى مواضيع متناثرة، والإفراط فى أحلام اليقظة. 5- ضع فى ذهنك صورة الإنسان الناجح الذى تتمناها لنفسك، ولا تسمح لصورة الفشل السلبية أن تستقر فى ذهنك "أستطيع كل شئ فى المسيح الذى يقوينى" (فى 13:4). 2- النظام والترتيب 1- خصوصية مكان المذاكرة بقدر الإمكان. 2- ضع هدفاً كبيراً تسعى إليه، وتشحذ به همتك كلما ضعفت. 3- ليس المطلوب أن تبذل مجهوداً كبيراً فى يوم واحد، ولكن أن تبذل جهداً منتظماً ومستمراً، ولو كان هذا الجهد قليلاً (الجدول الدراسى المنتظم). 4- تجنب كل مصادر ضياع الوقت مثل: الترفيه الزائد أمام التليفزيون، أو تعطيل الأصدقاء، أو كثرة الأحاديث، أو التليفون... الخ. 5- المواد المتناغمة مع ممارسة فن تشجيع النفس. 3- فن المذاكرة 1- أحبب المذاكرة لتقوية الرغبة والدافع عندك. 2- الأستيعاب الجيد لمعالجة مشكلة النسيان وهنا أود أن أذكرك بما يسمى الـ 5 ت: أ- التركيز. ب- التلخيص. ج- التسميع. د- التربيط. هـ- التكرار. 3- درب نفسك على موقف الإمتحان، بأن تعطى لنفسك فرصة لإجابة العديد من الإمتحانات، فهى سر من أسرار

salt of earth

New member
וסוף

3- درب نفسك على موقف الإمتحان، بأن تعطى لنفسك فرصة لإجابة العديد من الإمتحانات، فهى سر من أسرار التفوق. ختاماً...
ضع هاتين الآيتين أمامك وتذكرهما بإستمرار : "الله لم يعطنا روح الفشل، بل روح المحبة والنصح والقوة" (2تى 7:1). "إله السماء يعطينا النجاح ونحن عبيده نقوم ونبنى" (نح 20:2).

michaeld1

New member
אני מציע לכל הסטודנטים לקרוא טוב טוב

את הדברים שכתבה מלח הארץ
כידוע, מלח מצטיינת בלימודים
כדאי ללמוד ממנה
ובד"כ המצטיינים אנוכיים, לא משתפים אחרים בסודות הצלחתם
אז מלח לא כזו

salt of earth

New member
טוב תרגיעו שניכם ../images/Emo88.gif

אני לא כתבתי את הדברים, הדברים נלקחו מאתר של בישוף הצעירים הקופטי http://www.youthbishopric.com/questions/Questions_ar.asp#q18 הקרידיט מגיע לאחראיים על האתר
דבר שני אני לא מצטיינת כדי לקבל הצטיינות בחוג שלי צריך ממוצע של מינימום 96-97 ויסלחו לי אבל לי יש חיים ולא מוכנה לקבור את עצמי בספרים 24 שעות כדי לקבל ממוצע כזה. אני לא אנוכית
ואני כן אשתף בס וורג'ינא שאטראתק אינתי קמאן, אתה זה שנסעת ללמוד רחוק ואני לומדת קרוב, אז איזה טיפים יש לך לסטודנטים שהולכים ללמוד רחוק?

THE WIZARD 55

New member
אני להבדיל ממך..

לא תלמידה מסודרת, נהגתי המון להעלם לקפה דשא במקום ללמוד
למזלי הגנים טובים, אז בעזרתם ובעזרת אלוהים סיימתי בהצלחה.. נשארו לי עוד סמניריונים שאני דוחה אותם... הלוואי והיה לי תחת לשבת וללמוד..אין לי..

salt of earth

New member
אךך אךך קפה דשא

לא מתה על הקפה שלהם
זה גם מקום שאני הכי שונאת באונ', כשאני עוברת בטיילת אז אני חותכת שמאלה כדי לא להיתקל בכל מיני אגודאים למיניהם או פרסומאיים למיניהם או חברי מפלגות ערביות עם המנשור היומי. אם כבר להבריז אז לקפטריה של החינוך
ולשבת על המרפסת... אבל אני לא מבריזה הרבה כי אצלנו זה כמו כיתה קטנה וישר מגלים שנעדרת וגם מסמנים קו שחור, יש מישהי בכיתה ששלחו אותה לועדת משמעת על יתר הברזות
חוץ מזה כיף לי בהרצאות אז למה להחסיר
את צריכה השתלמות עם כמה בנות מהכיתה שלי כי אצלנו אם מתבטל לנו שיעור אז כל הבנות בכיתה מתיישבות על המחשבים ומתחילות לעבוד על העבודה שצריך להגיש עוד שבועיים
כמה ימים איתן והסמנריון יהיה מוכן בעוד ימים ספורים

salt of earth

New member
הטיפים שלי

קודם כל לא להילחץ כולם היו במצב הזה
אז תתנו לעצמם קרדיט שאתם התקבלתם לאוניברסיטה ואני מקווה שאתם התקבלתם למקצוע שרציתם תמיד
1- לפני הכניסה ללימודים- תנסו ללמוד קצת למה אתם נכנסים, מה החומר שדורשים מכם לדעת, מהי רמות הקושי, מה הם הקורסים, מי הם המרצים, מה הם תנאי החוג. אני ממליצה שתפנו לאדם בשנים מתקדמות באותו חוג כמו שלכם. כדי שפחות או יותר תתאמו את הציפיות שלכם ותדעו מה מחכה לכם. 2- אל תבריזו מההרצאות
לפחות תנסו להיות נוכחים בהרצאות, אני אישית ממליצה לרשום סיכום בעת ההרצאה כי אחרת מאבדים ריכוז במהלך ההרצאה ואפילו אם אתם לא יודעים לסכם טוב, לפחות לרשום כמה הערות על הדף ואז לצלם את ההרצאה מסטודנט שכן מסכם טוב. 3- כאשר אתם מקבלים את הסילבוס- תנסו להחליט מה חשוב ומה פחות חשוב מחומר הקריאה, אם יש חומר שיש לו סיכום אז תקראו את הסיכום, תשאלו משנים קודמות איזה חומר יותר חשוב לבחינה כדי שפחות או יותר תדעו מה צריך לקרוא. 4- אפשרות נוספת שעושים אותה בהרבה מקרים זה פשוט לחלק את חומר הקריאה על קבוצה קטנה, וכל אחד לוקח מאמר ומסכם אותו ומפיץ לקבוצה וכך בגלל שיתוף הפעולה לא חייבים לקרוא את הכל. 5- עדיף שלא תשאירו עבודות לרגע האחרון, זה סתם יגרום לכם ללחץ. 6- לא תמיד אפשר ללמוד بشكل يومي בכל הקורסים ולכן עדיף לדעת איזו קורסים הכי חשוב להשקיע בהם טוב טוב מאשר קורסים אחרים וכן להשתדל ללמוד כל הרצאה שבועית. 7- למבחנים תמצאו לכם דרך סיכומים, במהלך השנה אתם תתחילו להרגיש איזה שיטה מתאימה לכם יותר ואז תאמצו אותה. 8- תיעזרו כמה שיותר בסטודנטים משנים קודמות, הם עוזרים מאוד . זה מה שאני שלפתי עד כה, כאמור יש עוד סטודנטים בפורום או חברים שהיו סטודנטים ויש להם מה לשתף גם

הנה הטיפים שלי../images/Emo140.gif

בתור סטודנט במילואים
ואחרי 4.5 שנות לימודים(עוד 3 חודשים זה נגמר ואחר כך שוב אחזור בעוד שנה לתואר שני) אז הנה הטיפים שלי: 1. תקופת הלימודים האקדמיים היא אחת התקופות היפות ביותר, לכן אל תבזבזו אותה ותהנו ממנה כמה שיותר, כי התקופה הזאת לא תחזור אחרי. 2. אסור לשכוח שהמטרה הראשונה שלשמה הלכתם לאוניברסיטה/מכללה היא ללמוד ולצאת בסוף עם תואר, תהיו רציניים בלימודים ואל תבזבזו את הזמן ככה סתם, תהנו אך אל תשכחו גם ללמוד כי זה הכי חשוב. 3. אל תבריזו מהרצאות, במיוחד מקורסי ההתמחות וקורסים חשובים, אני אישית בשנה א לא פיספסתי אף הרצאה אפילו בקורס יידיש שלמדתי
, החל משנה ב התחלתי להבריז אבל מקורסים כלליים וגם בתדירות נמוכה, בקורסי ההתמחות לא הייתי מבריז בכלל. 4. כשאתם נוכחים בהרצאה, תעסיקו את עצמכם בכתיבה וסיכומים, אם תהיו פסיביים ולא תעשו כלום חוץ מלשמוע לדברי המרצה אט אט תשתעממו ותתחילו לנמנם(מניסיון
). אפילו אם אתם נוהגים לצלם ממישהו פשוט תכתבו ככה סתם רק כדי לא להשתעמם. 5. כשאתם כותבים אל תכתבו כל מילה של המרצה אלא תסכמו, הרבה פעמים המרצה אחרי שהוא מדבר מסכם ומכתיב את דבריו, לכן תלמדו את שיטת העבודה של המרצה, אם הוא מכתיב או רק מדבר ואתם מסכמים, לרוב המרצים מכתיבים לסטודנטים. 6. אל תלמדו בשכיבה!!!, כי מהר אתם תכנסו לשינה טובה, תלמדו רק בישיבה. 7. כשאתם לומדים למבחן תעברו בהתחלה על החומר בקריאה ראשונה ותוך כדי תמרקרו את הדברים החשובים, אחר כך תעברו עוד קריאה על הדברים שמרקרתם, בכל מבחן הכי חשוב לפתור מבחנים ממועדים קודמים, גם אם אתם בטוחים שהשאלות משתנות כל מועד, תפתרו מבחנים כדי לתפוס את שיטת המבחן, איך הוא בנוי ומה היא שיטת הפתרון המומלצת. מניסיון בתחום שלי מלמידת החומר לא הייתי מבין כלום עד שהייתי מתחיל לפתור מבחנים, בתחומים יותר תיאורטיים המצב שונה. 8. אל תחשבו רק לעבור קורסים אלא תחשבו גם על הציונים שבהם אתם עוברים, כשתרצו להתקבל לעבודה אחרי הלימודים הדבר שמבדיל בין סטודנט זה או אחר הם הציונים, במיוחד בהתחלה כשלרוב אין ניסיון תעסוקתי בתחום, אני אישית הציונים במהלך התואר עזרו לי להתקבל לאן שרציתי, עכשיו בשנת השלמה אני לא מסתכל על ציונים כי כבר לא זקוק להם והעיקר זה לעבור.

עוד משהו מאוד חשוב

את זה למדתי על בשרי הרבה פעמים, תזהרו לכם מנצלנים, במיוחד בהכנת עבודה או סימנריון בקבוצות, לא חסר נצלנים( במיוחד בקרב ערבים
) שיטילו עליכם את כל המטלה והם בסוף יעשו רק את דף השער וזה אחרי נידנודים מצדכם, מקרה פרטי שלי בסמינריון שעשיתי במהלך התואר היה בקבוצה של 3 אנשים, 2 חברים שלי ביקשו שאעשה איתם את הסמנריון, אני מהתחלה לא סמכתי עליהם אבל בסוף הסכמתי, מממ אני לקחתי את החלק הכי גדול בסמנריון, בנוסף חיפשתי להם חומר לחלק שלהם ואפילו שלחתי להם את החומר, חודש לפני ההגשה התחלתי לנדנד להם והם כל הזמן אמרו לי בסדר בסדר וכל פעם היו יוצאים עם תירוץ אחר, זה המשיך עד היום האחרון של ההגשה, ההגשה מסתיימת בחצות והם שלחו לי את זה ב7 בערב, כשקיבלתי את זה חשכו עיני
, הם פשוט העתיקו מילה במילה את החומר ששלחתי להם, אפילו לא נאותו לעצב את זה שזה יראה טוב, אחרי שקיבלו ממני צעקות, החלטתי לקבל פיקוד והתחלתי לעבוד כמו מטורף, התחלתי לסכם ולעצב עד שבסוף סיימתי את זה ב11 וחצי, יעני חצי שעה לפני הסיום, ושלחתי במייל למתרגלת, בסוף קיבלתי 90
אבל למדתי לא לעשות עבודות עם אנשים אחרים.

salt of earth

New member
../images/Emo46.gif אנשים נצלניים יש הרבה

גם אני בפעם הראשונה בכל התהליך של הגשת עבודות חוויתי זאת על בשרי שנה שעברה, לפחות היינו שלושה שתיים חרשניות ועובדות ורק אחד נצלן חח שלא טרח להגיע כאשר נפגשנו לעבוד על העבודה
אבל זה עבר בשלום תודה רבה על העצות אלפא
<אני אנסה להיזכר בעוד כמה, בעיקרון אלה דברים שלמדתי מתוך ניסיון >

למעלה