מוצרים שלא הגיעו מEBAY, ועליאקספרס, עבר חודש - מה עושים?

עומר TT

New member
איביי משנים את המדיניות שלהם מדי פעם

אבל אם אני זוכר נכון יש לך עד חודש לאחר המועד האחרון למשלוח שהמוכר נתן בשביל לפתוח תלונה. מאחר ובדרך כלל המוכר מציין חודש זה נותן לך מרווח של חודשיים.
למשלוחים מסין יכול לקחת מעל חודש בזמנים רגילים ומאחר והזמנת בתקופה שלפני החגים הנוצריים אז מערכת הדואר הבינלאומית עמוסה לעייפה וזה בקלות יכול לקחת כפול.
לגבי עלי התשובה של mom at work מדוייקת, אם אני זוכר נכון אז הם נותנים לך הגנה של 45 יום באופן דיפולטי אבל פשוט תבדוק בעמוד ההזמנות שלך, יש טיימר למעלה שאומר כמה ימים יש לך עד תום הגנת הקונה.

או קי תודה. לגבי עלי, אכן יש לי טיימר של 28 יום. לגבי איי בי

מה הכוונה :"עד חודש לאחר המועד האחרון למשלוח שהמוכר נתן בשביל
&nbsp
לפתוח תלונה".?
&nbsp
&nbsp

עומר TT

New member
כשאתה נכנס ל my ebay ורואה את הקניות האחרונות שלך

יש לך שורה של estimated delivery, זה נתון שהוכנס ע''י המוכר. אתה צריך להסתכל על היום האחרון של זה בתור המועד האחרון למשלוח לפי המוכר, וכאמור למיטב זכרוני מבחינת איביי יש לך 30 יום מהתאריך הזה לפתוח תלונה.

trilliane

Well-known member
מנהל
מסין זה הגיוני. לפעמים חבילות מגיעות גם אחרי חודש-חודשיים

ואני מניחה שהזמנת בסוף נובמבר, כך ש-6 בינואר זה חמישה–שישה שבועות ולא חודשיים.

סתם מבקרת

Active member
כבר קרה שקיבלתי חבילה מסין תוך שבועיים אבל זה היוצא מן הכלל

שאינו מעיד על הכלל.
הדואר כאן קרס. למכתב בתוך אותה עיר לוקח שבועיים להגיע, דואר 24 מגיע אחרי חודש וחצי, יש מקומות שהדואר מחולק בהם פעם בשבועיים ולפעמים אפילו זה לא.
כשתלויים בדואר ישראל צריך לקחת הכל בחשבון ולהתאזר בסבלנות.

dino_din

New member
אצלנו הוא לא מחולק כי אין מקום

בכניסה לסניף יש ערימת שקים גבוהה מגובה אדם שנשענת על הקיר.
הפקידה הודיעה שהם לא פותחים שקים כי אין להם מקום בסניף.
אז השקים ערומים אחד על השני וממתינים שיתפנו מקומות על המדפים. עד אז לא מחלקים דואר.

trilliane

Well-known member
מנהל
אחלה, תהנה; לפעמים יש מזל ומקבלים מהר

סתם מבקרת

Active member
אני במצב דומה לשלך. הזמנות מאיביי ואליאקספרס שטרם הגיעו. גם

לי יש חבילה שנשלחה דרך דואר מלזיה. ב 17track וגם באתר המעקב של דואר מלזיה כתוב שהחבילה נחתה בארץ ב7 בדצמבר והחבילה טרם הגיעה אלי. באתר של דואר ישראל אי אפשר לעקוב אחריה מאחר ונטען שהמספר אינו חוקי.
מסין חבילות מגיעות גם אחרי חודשיים. לא תמיד הבעיה היא בסין. לעיתים קרובות הבעיה היא דווקא בארץ.
תתאזר בסבלנות, כל זמן שתקופת ההגנה בתוקף. קרוב לוודאי שזה יגיע בסוף.

trilliane

Well-known member
מנהל
להתאזר בסבלנות ולחכות. מוצרים מסין מגיעים גם אחרי חודשיים

לפעמים, ודאי עכשיו עם כל העומס של תקופת החגים. אין קשר לכך שמוצרים אחרים שהזמנת כבר הגיעו, יש כ"כ הרבה פרמטרים שיכולים להשפיע... (הן שם והן כאן). כל עוד ההגנה שלך תקפה, והיא תקפה, אין מה למהר. סביר להניח שבסוף הכול יגיע, ועל מה שלא יגיע, תפתח מחלוקת לקראת תום תקופת ההגנה.
&nbsp
אני יכולה לומר לך שבסוף נובמבר הזמנתי כמה הזמנות (לא מאיביי ולא מסין, דווקא מארה"ב, מדינה שנחשבת למהירה יותר) ובינתיים רק חבילה אחת הגיעה בדואר רגיל (ועוד אחת בדואר שליחים, וגם זה אחרי שאני יזמתי אליהם פנייה...). עונת החגים היא התקופה העמוסה ביותר בשנה, כולם קונים ונהיה "פקק". בשלב הזה ממש אין סיבה לדאגה.

dino_din

New member
כמו שכבר כתבו, חודש זה לא הרבה זמן

כאשר מערכת הדואר בארץ קורסת.
הבעיה שאנשים ממהרים לדווח על אי הגעה ומוכרים בתורם מפסיקים לשלוח לארץ :(
&nbsp
כמות המוכרים שהפסיקו לשלוח לארץ גדלה משמעותית (והם מודיעים בפרוש שזה בגלל כמות גדולה של דואר שלא מגיע, אין פה סיבות פוליטיות).
&nbsp
אני גם הייתי מחכה עד לרגע האחרון שמאפשר לי להפעיל "הגנת קונה" בכל אתר ורק אז מדווח (אם כי על מוצרים קטנים, עד 4-5 שקלים אני לא מדווח ופשוט מתעלם מההפסד הקטן).

מחשבות

New member
אני תמיד מופתע כשאני מקבל את תוספי התזונה שלי מארה"ב

תוך עשרה ימים. מנגד, תמיד מחכה זמן ארוך מחודש לקבלת דברים מסין (איביי ועליאקספרס), המגיעים תמיד בטווח הזמן המובטח.
חודש זה כלום.

trilliane

Well-known member
מנהל
הייתי היום בדואר, לקחתי חבילה מארה"ב שהוזמנה ב-29/11

שאלתי את הפקיד אם לא מחכות לי במקרה חבילות אחרות, כי יש עוד הזמנות שעשיתי כבר לפני חודש (כולן מארה"ב, לא מסין). הוא גיחך ואמר שאפילו לא סיימו לפתוח את ה"פקק" של 11/11 (יום הרווקים הסיני) ושאנשים עדיין מקבלים חבילות מאז ועוד לא הכול הגיע...

שיהיו לך חיים ארוכים! קיבלתי sms אתמול שהמוצר מחכה לי בדואר

אבל איך הם לא הצליחו להתגבר על הבעיה?

trilliane

Well-known member
מנהל
בדיוק כפי שלא מתגברים על הפקקים בכל בוקר...

או על התור בפארק שעשועים ביום שבת...
&nbsp
יש עומס אדיר אז יש תור גדול, זה הכול.

למעלה