מוניטור ביתי

c h i r o

New member
מוניטור ביתי

היי בנות נפלאות אני אחרי בדיקת מי שפיר, שעברה עליי בפחד , שרק הולך ומתגבר כי מעצם הבדיקה לא פחדתי אני פוחדת מההשלכות. וכיוון שאני צריכה לחכות 10 ימים עד בדיקת דופק, אני שוקלת להשכיר מוניטור ביתי, מישהי ממליצה? או שזה מתכון בטוח להתמכרות לבטן? פשוט אני לא עובדת ואין לי שום תעסוקה כל היום והמחשבה עכשיו לחכות 10 ימים, פשוט מטריפה אותי !!!!! כי אני לא מרגישה את התינוקת עדיין, אני מתחננת לפניה כל היום שתבעט באמא שאני אדע שהכל בסדר, אבל היא שקטה עדיין. אז חשבתי שאולי אני אשכיר לחודש הזה רק כדאי להיות שקטה שלפחות דופק יש, אני יודעת שאני עדיין צריכה לחכות בערך 3 שבועות לתשובה של הבדיקה המפחידה הזאת, אבל לפחות שלשלב הראשון אני ארגע. מה אתן אומרות?

Koru

New member
לדעתי זה לא ירגיע אותך אלא להיפך

אין לי נסיון עם המכשיר הזה, אבל אני זוכרת שקראתי (בשרשורים דומים בפורום הריון ולידה) שהאמינות שלו לא 100% וזה לא יוצא דופן לחבר ולא לשמוע את העובר. ואז את עוד יותר בהיסטריה - לא שאת לא יודעת מה המצב אלא שאת בטוחה שהמצב רע. מעבר לזה, זה בטוח התמכרות. מבחינת מי השפיר, החשש הוא שהבדיקה תגרום להפלה (חו"ח טפו טפו חמסה חמסה) ובשביל זה את לא צריכה לראות דופק. אם זה היה קורה היית מרגישה את זה. כלומר, למיטב ידיעתי, זה לא מצב שהדופק פוסק ואין לך מושג שזה קרה. אז אני הייתי אומרת - תרגיעי.. ואם את גרה במרכז את יכולה לבקר אותנו בבקרים, אנחנו בבית. תראי איך יהיה אצלך עוד שנה וחצי בערך

פסטלית

New member
מה הבעיה ללכת לרופא לבדוק דופק?

למה צריך לחכות 10 ימים? תבקשי לעשות רק אולטראסאונד לבדיקת דופק, לא נראה לי שיש מי שיסרב לך...

c h i r o

New member
כי הרופא אמר אחריי 10 ימים

אני כבר לא יודעת מה לעשות, נראה שאני אצטרך להמתין אין ברירה

פסטלית

New member
אז אמר...

למען השקט שלך, לכי תבדקי, למרות שכמעט בטוח שהכל בסדר אם אין לך דימומים או תופעות אחרות יוצאות דופן...

nina L

New member
בשום פנים ואופן לא לחכות אם את מרגישה שינוי

ולא מרגישה תנועות!

c h i r o

New member
אני לא הרגשתי תנועות גם לפניי הבדיקה

הבנתי שהריון ראשון מרגישים רק משבוע 20 ומעלה, וגם יש לי שיליה קידמית אז אמרו לי שכנראה אני אשמע יותר מאוחר.

nina L

New member
אוי, אני מתנצלת! שכחתי את הפרט החשוב...ש

אני עשיתי את הבדיקה בשבוע 31 ... ועם זאת, אם את בלחץ - לכי בלי חשש לבדוק במרפאה. חבל על הלחץ!
בהצלחה!

רחל צ

New member
הפתרון- מוקד נשים הרות

את בהריון מותר לך הכל! במכבי יש מוקד נשים הרות גשי לשם ותגידי שאת לא ישנה כי את רוצה לשמוע דופק. יחברו אותך למוניטור תשמעי ותחזרי הביתה רגועה. (במאמר מוסגר מי שפיר זה דיי מוקדם לא כולן מרגישות תנועות ברורות בשלב הזה) אני בהריון הראשון הלכתי כל פעם כשחששתי והיו פעמיים כאלו שניסיתי שוקולד ודומיו וכלום לא הרגשתי אותו (היה לנו מקרה מצער במשפחה שנתיים לפני כן ואני הייתי בהיסטריה) הרופא אמר לי שהוא כנראה רצה סטייק
ובהמשך העובר היה במצג ראש ואני שוב הייתי לחוצה שיתהפך כבר והלכתי לבדוק בלי הפנייה ובלי כלום! וזה לא מוקד חרום או רק בערב אם אני לא טועה זה היה עד 15:00 ואח"כ זה כבר היה מוקד ערב.

gezers

New member
לדעתי

קודם כל בדוח הדיקור כתוב לגבי בדיקת דופק שבוצעה לאחר הדיקור עצמו. תחפשי-תמצאי. מעבר לכך אני מסכימה עם קודמותיי שעדיף בהחלט לגשת ל-US ( כן כן, על דעת עצמך..) רק כדי שיבדקו דופק להרגעה. בלי קשר לבדיקת הרופא בעוד 10 ימים. כך אני עשיתי.

nina L

New member
אני לא הרגשתי את אחת הבנות זזה לאחר

מי השפיר ומייד! כשהתלוננתי בפני רופאי (ראש מחלקה) הוא שלח אותי להבדק במיון. הכל היה בסדר, ובכל זאת. תראי, מוניטור זה לא הכי כייף לגורים. הבנתי שזה נשמע כמו רכבת העוברת ברעש גדול ולכן הם נעים תמיד בעירור במוניטור.. לדעתי התייעצי עם רופא באשר למינון הנכון ועשי זאת במקום מקצועי. בהצלחה!

gezers

New member
לא עושים מוניטור בשבוע כזה

מוניטור עושים רק משבוע 28 והלאה. בשבוע 17-18 עושים US .

nina L

New member
גם כאן סליחה ומחילה ../images/Emo163.gif.שכחתי שעשיתי את

הבדיקה בשבוע 31 ולא כרגיל... צ'ירו, מה שלומכן היום?

נ ת י 73

New member
אני הלכתי פעמיים

לאחר 3 ימים הלכתי באמצע היום למוקד נשים. הסברתי שאני אחרי מי שפיר ורוצה לבדוק דופק. מאחר שלא הייתה לי הפנייה (היא הייתה בבית והלכתי באמצע יום עבודה) שילמתי 19 ש"ח. באמת כסף קטן קטן. לאחר 10 ימים הלכתי שוב למוקד, כי בימים הללו הייתי חולה ודאגתי לעובר. מבחינתי הכל עדיף מהמתח הזה, מה עוד שאני עדין לא מרגישה אותו

c h i r o

New member
הלכתי לבדוק דופק, לא יכולתי לחכות

בינתיים ברוך השם הכל בסדר!!! עכשיו נחכה לבדיקת דופק שנייה, ולתוצאה.... תודה לכולן על העזרה!

למעלה