מומחיות קרישה- אשמח לשמוע דעתכן

תותיער

New member
מומחיות קרישה- אשמח לשמוע דעתכן

החשד (המאומת לעת עתה) הוא לחוסר קרישה בבדיקות דם יצא פקטור2 +7 +9 +10 - כולם מתחת לנורמה באופן משמעותי (כנראה קשור לחוסר בויטמין K שידוע שיש אצלי מסיבות אחרות) פקטור 11 תקין אבל בחלק הנמוך של הנורמה פרוטאין C+S שניהם מתחת לנורמה (ומתחת למה שמצפים בהריון) בעקבות הערכים הנמוכים, קיבלתי טיפול (לבחון איך הוא עוזר אם בכללל) של ויטמין K הויטמין K העלה את הפקטורים הנ"ל להיות בתוך הנורמה אבל!! פרוטאין C + S נשארו נמוכים מידי אז על פניו כאילו זה העביר אותי להיות בסיכון לקרישיות יתר? אני מבינה נכון? מישהי מכירה את המנגנון מספיק כדי להציע רעיונות איך להמשיך הלאה? אני כמובן במעקב של המטולוג אבל אשמח לבוא לפגישה הבאה איתו עם הבנות משל עצמי... תודה!

כמה נמוך ה-S?

עקרונית ה-S יורד משמעותית בהריון ורק אם הוא ממש ממש נמוך יש לכך התיחסות של קרישיות יתר בכללית למשל הערך המינימלי הוא 50 ולי בהריון ירד ל-33- זה נחשב כבר טיפה נמוך מדי

תותיער

New member
תשובה:

לפני ויטמין K הערך היה 28 אחרי ויטמין K עלה לש0 ומשהו (לא זוכרת ומשומה לא מוצאת את התוצאה הכתובה. אני יודעת בודאות שערכי S מושפעים ותלויים בויטמין K ולכן חוסר שלו מוריד אותם...רק לא ממש מבינה האם יכול להיות מצב שממצב של חוסר קרישה עקב חוסר ויטמין K, מתן הויטמין יעביר אותי לקרשיות יותר כי הS עדיין נשאר נמוך ולמרות שהאחרים עולים לנורמה
ענקית

תראי

זה שזה עלה זה טוב פרוטאין S תמיד נמוך בהריון ונראה לי שזה סביר ובטח לא הביא אותך למצב של קרישיות יתר אבל אולי אני טועה... שוה פשוט לשאול את הרופא

תותיער

New member
עדכון: הכל מסתדר../images/Emo57.gif

זה בדיוק מה שרצו שיקרה וזה מעולה תודה ענקית על כל העזרה בנושא

למעלה