מול הארץ אומר שהוריה של שלהבת פס אשמים

marabo

Well-known member
האם לשיטתו אין מה לבוא בטענות לצלף הערבי שכיוון לה את הכדור לראש?

R 1 3

Well-known member
לפי עיתון הארץ כל מי שגר כאן הוא קולוניאליסט
לא כל מי שגר כאן אלא מי שחותר לגור באזור שאין עליו קונצנזוס
ואינו תורם לבטחון המדינה ותושביו מתגרים ללא הרף בערבים.
לא הייתי מאשים את הורי התינוקת - זו אולי הגדרה שמסיתה את הדיון
מהגורם המרכזי והם הישוב המתנחבלי בחברון שמציק לערבים בעיר.
באותו הקשר, לא הייתי יוצא לבקר בירושלים המזרחית - שוב בגלל
ההתגרויות של בן גביר וחבריו, האזור הוא כמו דלקת ויש להמנע במיוחד
למי שיש תינוקת חסרת ישע להסתובב באזורים כאלו - שלא לציין לגור מגורי קבע
על אחריותם בלבד. מי שהולך לגור בחברון מחפש צרות במובהק.

evglev1

Well-known member
מנהל
מקווה שהקונצנזוס לגבי היישוב שבו אתה גר ייעלם, רק כדי שתוכל לעמוד במבחן שאתה מציב לעצמך ותסכים בהכנעה לעזוב את ביתך אם וכאשר לא יהיה עליו קונצנזוס.

R 1 3

Well-known member
מקווה שהקונצנזוס לגבי היישוב שבו אתה גר ייעלם, רק כדי שתוכל לעמוד במבחן שאתה מציב לעצמך ותסכים בהכנעה לעזוב את ביתך אם וכאשר לא יהיה עליו קונצנזוס.
היפוטזה. תל אביב נקנתה ונבנתה לפני 48 .אם יגיע עלי איום קיומי וריב יומיומי אין ספק שאחפש לי
פינה אחרת כמו אברהם אם תשמיל איימינה.
בינתיים האיום המעשי הוא יותר מצד התחרדות מבפנים.
חברון לא היתה הבית של אף אחד גם לא ב 67

marabo

Well-known member
היפוטזה. תל אביב נקנתה ונבנתה לפני 48 .אם יגיע עלי איום קיומי וריב יומיומי אין ספק שאחפש לי
פינה אחרת כמו אברהם אם תשמיל איימינה.
בינתיים האיום המעשי הוא יותר מצד התחרדות מבפנים.
חברון לא היתה הבית של אף אחד גם לא ב 67
באמת? לא למדו אותך בלימודי הליבה על מאורעות תרפ"ט למשל.

ayb1

Well-known member
מרובו אתה שקרן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

זה מה שאומר מו"ל הארץ עמוס שוקן

Amos Schocken
@AmosSchocken1

משיב ל-
@avic10

שלהבת פס נהרגה:
בגלל חוסר האחריות של הוריה שחשבו שאפשר לגדל ילדים בסביבת לחימה,

ושל משרד הרווחה שבמדינה נורמלית היה מוציא ילדים מאזורי מלחמה.

8:25 לפנה״צ · 29 בנוב׳ 2021·Twitter for iPhone

אין בדברי אלה כאן התייחסות - לא חיובית ולא שלילית - לאמירתו של עמוס שוקן.
רק באתי להעמיד דברים על דיוקם ולחשוף את השקר הגס בציטוט של "מרובו" פותח השרשור
.

איציק5111

Well-known member
למה ליהודי עכולוד רמלה לא מגיע לחיות בביטחון? זה גם מקומות שלא בקונצנזוס?

למה לתושבי הנגב והליל לא מגיע ביטחון?

גם ביפו עכו ולוד מציקים לערבים?

מי שהולך לגור בערים מעורבות או ליד כפרים ערבים הוא מחפש צרות צרורות?

אתה לא מבין שזה כמו דומינו? ובסוף זה יגיע אליך לת"א.

אם היהודים יברחו מלוד ורמלה אז הבאה בתור תהיה באר יעקב והבאה בתור ראשלצ ובסוף זה יגיע אליך.

בכל מקום בישראל שחיים בו יהודים זה מציק לערבים.

הייתי מת לשלום לערבים פי אלף ממך והיית מת לאהוב אותם פי אלף ממך אבל הם רוצים רק להרוג ולהרוס ליהודים ולא נוח להם עם המדינה היהודית,אז עם כל הרדיפה לשלום צריכים להבין אין לנו ברירה אנחנו במלחמה,ערבי ישראל צריכים לעבור טיפול גירוש ממשל צבאי

evglev1

Well-known member
מנהל
אני מסכים עימו...עם שוקן...
זה רק מראה איזה בן אדם אתה, כי זה בדיוק כמו להגיד שרבין ז"ל עצמו אשם בזה שרצחו אותו. או אפילו להגיד שיהודי אירופה המבוגרים אשמים בעצמם בשואה והצעירים הוריהם אשמים בשואה בכך שהם לא עברו לארץ ישראל ולארה"ב בשנות העשרים כשכמעט כל מי שרצה יכל בקלות לעזוב את אירופה.

R 1 3

Well-known member
זה רק מראה איזה בן אדם אתה, כי זה בדיוק כמו להגיד שרבין ז"ל עצמו אשם בזה שרצחו אותו. או אפילו להגיד שיהודי אירופה המבוגרים אשמים בעצמם בשואה והצעירים הוריהם אשמים בשואה בכך שהם לא עברו לארץ ישראל ולארה"ב בשנות העשרים כשכמעט כל מי שרצה יכל בקלות לעזוב את אירופה.
זה לא כמו. רבין לא התגרה ברודפיו ולא הסית נגדם. יהודי אירופה לא ממש הציקו לבני העמים ששלחו אותם למשרפות
אבל יושבי חברון ידועים בפרובוקציות ובנסיון להשתלט על רחובות שלמים בעיר שסגורים בפני ערבים.
עוצרים משאית ביצים של ערבי ושוברים מגשים שלמים באמצע הצומת .. אתה בוודאי מכיר את השיטות שלהם
והכוונה להתחכך כדי שיבינו הערבים מי בעל הבית.. נדמה לי שלמנוול הפושע ברוך מרזל יש את הזכויות יוצרים.
אתה משווה את יהודי השואה או יצחק רבין לברוך מרזל? זה לא קצת סוטה מהדיון?

evglev1

Well-known member
מנהל
זה לא כמו. רבין לא התגרה ברודפיו ולא הסית נגדם. יהודי אירופה לא ממש הציקו לבני העמים ששלחו אותם למשרפות
אבל יושבי חברון ידועים בפרובוקציות ובנסיון להשתלט על רחובות שלמים בעיר שסגורים בפני ערבים.
עוצרים משאית ביצים של ערבי ושוברים מגשים שלמים באמצע הצומת .. אתה בוודאי מכיר את השיטות שלהם
והכוונה להתחכך כדי שיבינו הערבים מי בעל הבית.. נדמה לי שלמנוול הפושע ברוך מרזל יש את הזכויות יוצרים.
דווקא רבין ז"ל התגרה התברר שהוא רצה לנצל את הטבח של ברוך גולדשטיין כדי לבצע טיהור אתני באנשים שהאדמה זה הדבר שהכי יקר להם ורק מחשש לראות אזרחים יורים בחיילים הוא עצר. כך שבכך שהוא שם על שולחן את נושא פינוי תל רומיידה ושכונת אברהם אבינו הוא התגרה ברודפיו שהרי מבחינתם עדיף שאפילו יהרוג אותם מאשר יוציא אותם מחברון. שלא תבין אני לא מצדיק את רצח רבין ז"ל, רק שתבין שהדיונים על פינוי חברון מזעזעים את יהודי חברון לא פחות ואפילו יותר מהעובדה שלערבים בחברון "צפוף מדי" משום שיש להם שכנים יהודים.

ובטח שלא אצדיק את השואה אבל לגרמני גזען מציק שאדם שיש וודאות של 100% שהוא לא צאצא של שבטים גרמנים מלפני אלפי שנים מתעקש להיות חלק מהלאום הגרמני והניסיון לנתק את הגרמניות מקשרי הדם של גרמנים עתיקים.

R 1 3

Well-known member
דווקא רבין ז"ל התגרה התברר שהוא רצה לנצל את הטבח של ברוך גולדשטיין כדי לבצע טיהור אתני באנשים שהאדמה זה הדבר שהכי יקר להם ורק מחשש לראות אזרחים יורים בחיילים הוא עצר. כך שבכך שהוא שם על שולחן את נושא פינוי תל רומיידה ושכונת אברהם אבינו הוא התגרה ברודפיו שהרי מבחינתם עדיף שאפילו יהרוג אותם מאשר יוציא אותם מחברון. שלא תבין אני לא מצדיק את רצח רבין ז"ל, רק שתבין שהדיונים על פינוי חברון מזעזעים את יהודי חברון לא פחות ואפילו יותר מהעובדה שלערבים בחברון "צפוף מדי" משום שיש להם שכנים יהודים.

ובטח שלא אצדיק את השואה אבל לגרמני גזען מציק שאדם שיש וודאות של 100% שהוא לא צאצא של שבטים גרמנים מלפני אלפי שנים מתעקש להיות חלק מהלאום הגרמני והניסיון לנתק את הגרמניות מקשרי הדם של גרמנים עתיקים.
התבלבלת טבח ברוך גולדשטיין היה הרבה אחרי הסכמי אוסלו והוא מה שהביא לפגועי האוטובוסים

marabo

Well-known member
רבין לא התגרה ברודפיו? באמת?
לא כינה אותם פרופלורים ואמר שהם לא מזיזים לו וכינה אותם אויבי השלום?
ובכלל הוא ידע שיש איומים עליו, למה לא הלך עם אפוד מגן מכדורים?
אפשר בקלות להאשים את רבין ברצח לפי ההגיון שאתם מפעילים כאן.

Permafrost

Well-known member
לא!
כמאמין, אני סבור כי העולם מנוהל אישית וכללית, כי אין אקראיות, אלא יש תכנית לכל, כי כל דעביד רחמנא, לטב עביד (ברכות ס ב), כי אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה (חולין ז ב), כי מגלגלין זכות על ידי זכאי וחובה על ידי חייב (שבת לב א), כי נפלאו דרכי האל ומקבל את דינו.
כך נספו ששה המליונים וכך כנראה נספתה שלהבת ומי אנו כי נקשה על חשבונות האל ונבינם?

R 1 3

Well-known member
לא!
כמאמין, אני סבור כי העולם מנוהל אישית וכללית, כי אין אקראיות, אלא יש תכנית לכל, כי כל דעביד רחמנא, לטב עביד (ברכות ס ב), כי אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה (חולין ז ב), כי מגלגלין זכות על ידי זכאי וחובה על ידי חייב (שבת לב א), כי נפלאו דרכי האל ומקבל את דינו.
כך נספו ששה המליונים וכך כנראה נספתה שלהבת ומי אנו כי נקשה על חשבונות האל ונבינם?
מה שאתה סבור לא משנה את הלכי בראשית והעובדה שהעולם מר ואכזר
להיפך בכתובים (שנכתבו ע״י מספרי אלף לילה ולילה) טוענים שהאדם נברא בצלם
כלומר האדם אכזר בדיוק כמו הטבע סביבו - אך לא היא . חלק גדול מהאנושות הם אנושיים
מבדילים בין חיה ואדם. והרי אדם לא היה רוצה שחיות שהם רוב היקום יתנהלו בשרשרת מזון
אז איך מי שהאדם בצלמו ברא את האכזריות? משהו לא סביר וביחד עם העובדה שנהיר
לנו שמדובר בתרבויות עתיקות וחסרות יכולות - הסברה שלך היא במקרה הטוב פלבול עיניים.
כלום לא תוכנן מראש . מקריות היא חלק מהמציאות. המציאות אכזרית ומתעתעת ואין לנו לסמוך
אלא על החושים ועל מה שלמדנו מהידע הנצבר המדעי והמוכח.

קצה11

Well-known member
מה שאתה סבור לא משנה את הלכי בראשית והעובדה שהעולם מר ואכזר
להיפך בכתובים (שנכתבו ע״י מספרי אלף לילה ולילה) טוענים שהאדם נברא בצלם
כלומר האדם אכזר בדיוק כמו הטבע סביבו - אך לא היא . חלק גדול מהאנושות הם אנושיים
מבדילים בין חיה ואדם. והרי אדם לא היה רוצה שחיות שהם רוב היקום יתנהלו בשרשרת מזון
אז איך מי שהאדם בצלמו ברא את האכזריות? משהו לא סביר וביחד עם העובדה שנהיר
לנו שמדובר בתרבויות עתיקות וחסרות יכולות - הסברה שלך היא במקרה הטוב פלבול עיניים.
כלום לא תוכנן מראש . מקריות היא חלק מהמציאות. המציאות אכזרית ומתעתעת ואין לנו לסמוך
אלא על החושים ועל מה שלמדנו מהידע הנצבר המדעי והמוכח.
גם ההורים של רבין אשמים
ובגללם מישהו נמק בכלא

למעלה