מוזיאון ארכיאולוגיה

kolper

New member
מוזיאון ארכיאולוגיה

שלום, חבר שלי מתעניין בארכיאולוגיה מאז ומתמיד, אבל הוא אף פעם לא למד משהו בתחום. בקרוב יש לו יום הולדת, ואני רוצה לעשות לו הפתעה ולקחת אותו לאיזשהו אתר או מוזיאון ארכיאולוגיה מעניין בארץ. אני לא מבינה בזה בכלל, ולא ידעתי מאיפה להתחיל לחפש, ולכן פניתי לפה. אני אזדקק לכמה שיותר רעיונות ומקומות, כמו שאמרתי, אני ממש לא מכירה את התחום. תודה רבה!

shay4442

New member
הייתי מציע לנסות ולברר

אם ישנה התעניינות ספציפית, למשל התעניינות בארכיאולוגיה מקראית הייתי ממליץ על ביקור במוזיאון ישראל וקפיצה ל"עיר דוד" , התעניינות בתקופת בית שני אז קפיצה לים המלח לקומראן ומצדה יהיה אידיאלי, תקופות הקלאסיות תל בית שאן מאוד מהנה. לתקופות פרהיסטוריות יש את המקומות שלהם.

Shatil81

New member
מידע

כדאי גם לציין אזור בארץ שנוח לך יותר להגיע אליו. מבחינת האתרים הייתי ממליץ על קיסריה או יפו במרכז, תל דן בצפון, באר שבע וערד בדרום.

kolper

New member
מרכז הכי נוח

יפו נשמעת מעניינת. מה יש ביפו?

shay4442

New member
יפו

ביפו יש את תל יפו שנערכו בו חפירות דאגו לשמר מספר אלמנטים ארכיטקטונים והסברים(מדובר בשטח מצומצם שמספיק לו 20 דקות במקום), יש ליד את מוזיאון יפו הנחמד אבל צריך לתאם מראש שיפתחו אותו

Shatil81

New member
מרכז

אם נוח לך במרכז, שווה לקפוץ לאפולוניה ובהחלט שווה להתאמץ עוד קצת ולהגיע לקיסריה.

kolper

New member
אוי, קיסריה זה רעיון מעולה!!

אתה יכול להסביר לי קצת על המקום? אני מתכוונת, לא מבחינה היסטורית, אלא לאן מגיעים, מה בתשלום, אם צריך לקבוע מראש או פשוט להגיע, אם אפשר עם רכב ועד לאן. או בקיצור כל מה שאני צריכה לדעת בשביל לעבור את זה באופן חלק
תודה רבה!

Shatil81

New member
או בקצרה

כניסה 37 שקלים (זה המחיר שהיה לפני שנה) יש חניון ממש בכניסה לאתר. בפנים תוכלו לטייל במבצר הצלבני והמזח של נמל קיסריה ואף לאכול (ביוקר!) באחת מהמסעדות שם. מדרום למבצר ישנו ההיפודרום, בית המרחץ ועוד שרידים של מבנים שומים. מדרום להיפודרום נמצאים שרידין של הארמון של הורדוס עם הכתובת המפורסמת שמזכירה אותו, וכמובן התיאטרון המפורסם. הטיול יכול לקחת בין שעה לשלוש שעות וכולו מתרחש בחוף הים (כמובן), כך שעדיף לבחור יום עם מזג אוויר נעים. שיהיה בכיף.

חברת תגליות מארגנת טיולים בדגש ארכיאולוגיה

בסביבות 180 שקל לסיור בקבוצה עם מדריך מקצועי גם יד בן צבי מוציאה טיולים מעניינים ואם רוצים מוזיאון - יש את מוזיאון ישראל עם אגף ארכיאולוגי נכבד מוזיאון הכט בתוך אוניברסית חיפה הוא נחמד וחפשי באתר השלישי רשימה של מוזיאונים ארכיאולוגים

Lakedaimon

New member
מוזיאון רוקפלר בירושלים

ואפשר לשלב אותו עם ארצות המקרא והתצוגה הארכיאולוגית החדשה במוזיאון ישראל. אבל לדעתי המעניין ביותר מביניהם הוא רוקפלר.

kolper

New member
אני מצטערת על הבורות

אבל אני באמת לא מבינה בתחום. מוזיאון רוקפלר הוא חלק ממוזיאון ישראל? או שזו תערוכה? דבר נוסף - נכנסתי לאתר וזה נראה מתאים. אבל אני לא כל כך מצליחה למצוא מה יש שם, מה אפשר לראות. אם תוכל לפרט לי על המוזיאון זה יהיה ממש נחמד.....

מוזיאון רוקפלר הוא מוזיאון נפרד

מוזיאון רוקפלר הוא מוזיאון נפרד המסונף למוזיאון ישראל. המוזיאון נמצא ברחוב סולטן סולימאן (סמוך לפינה הצפון מזרחית של העיר העתיקה). אני מפנה אותך לכתבה של רון פלד באתר Ynet על המוזיאון

רוקפלר הוא מוזיאון נפלא אבל...

רוקפלר הוא מוזיאון נפלא, אבל הוא ליודעי ח"ן בלבד. אין הסברים ואין אודיו גייד אינני יודע מהי רמת הידע של החבר, יתכן שללא הדרכה הטיול יפגע, ויתכן שלא. בתצוגה הישנה של מוזיאון ישראל היה אודיאו גייד, אבל אין לי מושג בקשר לתצוגה החדשה. הייתי במוזיאון כשלושה שבועות לאחר פתיחתו מחדש, אז לא היה אודאו גייד. עד כמה שזכור לי במוזיאון ארצות המקרא יש הדרכה חינם, אבל לא זכור לי מתי, שווה לבדוק מולם. אפשרות אחרת היא לבדוק בגנים לאומיים. בהרודיון, לדוגמא, יצא לי לבקר וליפול ממש במקרה בהדרכה חינם שאורגנה על ידי הרט"ג.

kolper

New member
אז זה לא מתאים...

אני לא בטוחה מה רמת הידע שלו, אני מעדיפה ללכת על בטוח. קיסריה נחשבת כגן לאומי? אתה יכול להסביר לי בבקשה על קיסריה, אם אני צריכה לתכנן משהו מראש או פשוט להגיע? ואם לתכנן - אז מה לתכנן?? אני פשוט הולכת לאיבוד פה... תודה רבה.

קיסריה היא גן לאומי

ללא ידע או הדרכה, אתר ארכיאולוגי נראה כמו גל אבנים ותו לא, ולכן אני ממליץ לך ללכת לאתרים עם הדרכה, מה שאומר שצריך תכנון ברמה בסיסית ביותר (לוודא שיש הדרכה, ולהגיע לזמן ההדרכה). בחלק מהאתרים יש הדרכות חינם או בתשלום, אך אינני יודע מה המצב בקיסריה. אני מציע לך פשוט להרים טלפון ולשאול (מס' הטלפון שלהם הוא 04-6267080). אתרים נוספים שכדאי לברר בקשר להדרכה הם מוזיאון ישראל, מוזיאון ארצות המקרא (אני פעם הייתי בסיור מודרך בחינם במוזיאון), הרודיון (גם שם יצא לי לשמוע הדרכה מקומית בחינם) ואחרים. בעיר דוד אני יודע בוודאות שיש הדרכות בתשלום, ניתן למצוא פרטים באתר. בעכו ניתן לקבל בחינם מכשיר אודיאו גייד. אני ממליץ לך לנסות לברר איזו תקופה מעניינת אותו, ואז לבדוק היכן כדאי לבקר. במידה ואת צריכה עזרה נוספת (למשל להתאים אתר לתקופה שהוא אוהב), אשמח לעזור לך.

למעלה