מודאגת ומבקשת מכם עזרה

לירן221

New member
הרבה תודות, מר לי../images/Emo39.gifעל עזרתך

קצת נרגעתי מדבריך, ותודה על נכונותך לעזור לנו. אימי משתדלת מאוד, וכעת לוקחת כדורים בשם מטפורמין-ליפא של טבע. איני יודעת לאיזה סוג שהזכרת הם שייכים. העברתי את ההמלצה לארוחות קטנות. היא אוכלת פעמיים ביום בלבד, ללא הרבה פחממות וסוכרים. אני מקווה שיהיה בסדר. מר לי
לירן

לירן221

New member
../images/Emo39.gif תודה לך, אורח, על עצותיך

אורח. אני מתחילה ללמוד על הסוכרת, אבל הכל קצת מבלבל. רופאת המשפחה מבקשת לטפל באימי בעצמה, ולא הפנתה אותה לרופא מקצועי. היא גם אמרה הנחיות כלליות לדיאטה: בלי סוכר ופירות בכלל, 3 פרוסות לחם קל ליום, והשאר כרגיל. זהו. אימי ממלאה בקפדנות, אבל אולי היא בכלל טועה בהבנת הדיאטה. אמרתי לאימי שתנסה לדבר על רופא מקצועי ודיאטנית עם הרופאה. היא "סומכת" מאוד על רופאת המשפחה. היא תבקש, כנראה, דיאטנית. גם אני משתדלת, למרות שאיני יודעת מספיק.
אורח לירן

לירן221

New member
../images/Emo141.gifהמון תודות לאורח על העצות../images/Emo20.gif

יעצתי לאמי לפנות למרפאת הסוכרת, והעברתי את המלצותיך. הבנתי מאמי שהיא תנסה בעדינות לבקש הפניה מהרופאה. אני מקווה שתפנה אותה גם לדיאטנית. לגבי הנטיה התורשתית: תודה על האזהרה. קל יותר להקפיד על תזונה, מאשר על פעילות גופנית. אשתדל. מאוד עזרת לי, אורח.
אני מאוד מודה לך.
לירן

לירן221

New member
../images/Emo141.gifמר לי,המון תודות על הפרוט../images/Emo20.gif

מר לי, המון המון תודות על התשובה המפורטת.
מכיוון שהכל כל כך חדש לי, אני אסירת תודה לך הפרוט. הרי אין לי כלל מידע בנושא, וכל פרוט הוא לטובה. לא ידענו שאסור לקחת גלופאז' על בטן ריקה. אשים לב שאמי לא "תשכח" לקחת את הכדורים ולא "תשלים" אח"כ. כל עצותיך המפורטות מאוד עזרו לנו. אני משתדלת לישם הכל.
לירן

לירן221

New member
../images/Emo39.gif המון תודות, אורח. אם כך

אגיד לאמי שלא תיבהל ותבקש להחליף את הכדור, אלא תנסה עוד קצת. היא נבהלה בגלל החולשה והכאב הפתאומי, וגם אני נבהלתי מאוד. הכדור באמת השפיע תוך חודש וחצי. היא ירדה מ 340 ל 178 , כאשר לקחה חצי כדור בערב. כעת אמרו לה לקחת כדור בערב וכדור בבוקר, והיא התיצבה על 160 במדידה בבוקר. היא מרגישה פתאום לא טוב. אמרתי לה, כעצתך, ללכת למרפאת הסכרת ולשאול על בי"ח. איני יודעת אם הרופאה תמליץ. המון תודות לך, אורח על עזרתך לנו.
לירן

לירן221

New member
מודאגת ומבקשת מכם עזרה

שלום לכם. אמי חלתה באופן פתאומי בסכרת, עם כמה תופעות לוואי בגלל אי אבחון מוקדם. יש מכשיר לבדיקת סכרת ובו הערכים שלה, אחרי שהתחילה לקחת כדורים, 178. האם זה גבוה מאוד? אמרו לה ש"מתיצבים" על 110? האם הגוף "מתרגל" לכדורים? האם אחרי שמתחילים לקחת כדורים אפשר גם להפסיק, או להוריד מינון? אני מצטערת אם אני מפריעה, אבל אני מאוד מודאגת, ואני גם לא יודעת את מי אפשר לשאול באינטרנט. תודה למי שיענה. לירן

כל מילה זהב ../images/Emo13.gif

קיבלת עצות מעולות-לדאוג לתזונה ולערכי הסוכר אולי רק הוסיף שמומלץ גם לשלב מעט ספורט לשיפור האיזון כגון הליכה. לגבי תופעות הלוואי אני לא יודעת באיזה מצב אמך אבל האמת שמפליא אותי שאם ערכים כאלו היא כבר הגיעה לתופעות לוואי (בד"כ צריך להיות עם סוכר גבוה ולאורך זמן עד שהן נוצרות)ולכן אני מניחה שרובן עדיין בשלב ההתחלתי שלהם ולכן גם הפיכות. וגם אם לא, ניתן לטפל ברובם אם פונים לאנשים הנכונים ולכן כמו שאמרו לך חשוב לדבר עם רופא מומחה לסוכרת ולא סתם רופא ודיאטנית מומחית בסוכרת. ולרגע אל תרגישו שאתם מפריעים בשביל זה אנחנו פה לתמוך ולעזור ככל יכולתנו

לירן221

New member
../images/Emo140.gifהשושן הצחור על קבלת הפנים החמה

תודה לך, השושן הצחור, על קבלת הפנים החמה. אימי התחילה לשלב כעת גם קצת הליכה. הערך שדיברתי עליו, 178, היה לאחר שלקחה כבר את הכדור לסכרת. קודם, כשהרופאה גילתה את המחלה, נמצא ערך של 340. היא כנראה היתה חולה זמן מסוים ולא ידעה. אני מאוד מקווה שהתופעות שהיו הן הפיכות, ולא יחזרו שוב. אני חושבת שהמצב הוטב. רופאת המשפחה מאוד רוצה לטפל בעצמה. אני מדברת עם אימי על בקשה לדיאטנית, כיוון שהיא קיבלה רק הנחיות כלליות: בלי פירות וסוכרים, 3 פרוסות לחם קל ליום, והשאר כרגיל. המון תודות לך, השושן הצחור, על תמיכתך וקבלת הפנים.
זה קצת מרגיע לדעת שאתם תומכים ועוזרים.
לירן

אין בעד מה

אבל אני כן חושבת שכדי להגיע למרפאת סוכרת. אולי אפילו שאמא שלך תגיד לרופאה שאת קבעת לה את התור או משהו בסגנון. תנסו לעשות זאת בלי לריב אם הרופאה כי סה"כ היא זו שתתן את המרשמים הקבועים לאמך אולי בתור חוות דעת נוספת אתם מכירים אותה אבל מאוד חשוב להגיע לרופא מקצועי.

hanaailmn2

New member
ללירן המודאגת

אני חולת סוכרת קרוב לעשר שנים, בהמשך המחלה גם קיבלתי לחץ דם. ערך של 178 הוא גבוה אבל לא גבוה במיוחד, אכילה של לחם שיפון מאזן יופי את הסוכר, אני מגיעה לערכים של 146-120 לפעמים זה קופץ מעל 270 אני כבר לא נבהלת, הכי טוב זה לצעוד, אני לא כל כך עושה את זה, אבל אני מכירה אנשים החולים בסוכרת ומקבלים אינסולין צועדים והסוכר ירד פלאים ל -120 140 את הכדורים רק רופא יכול לקבוע אם להפסיק או לא, בדרך כלל שמתחילים עם גלוקומין או גלוקפג' הרופאים לא נוטים להפסיק עם הטיפול כי הכדורים עוזרים לאזן את סוכר בדם. hana

לירן221

New member
../images/Emo7.gifאמי אומרת שכואב לה עם הכדורים

אמי אומרת שהיא מרגישה רע מאוד עם הכדורים החדשים, מטפורמין ליפא. חולשה נוראה, ואינה יכולה לתפקד, וכאבים פתאומיים בכליות. אמרתי לה שמיד תבקש ללכת למירפאה לסכרת, כפי שיעצתם לי. יש גם כדורים אחרים? האם הכדורים נחשבים "טובים"? אני יודעת שאת הכדורים יתן בסוף רופא, אבל אולי כדאי שנדע קצת.
אודה מאוד על תשובות.
לירן

למעלה