"מה שעלול להשתבש - ישתבש"

Hand Cream

New member
"מה שעלול להשתבש - ישתבש"

כן כן כולם מכירים זהו חוק מרפי (באחד מהניסוחים שלו) שאלתי היא: אם זה כך. סטטיסטית מתישהו משהו ישתבש האם זה מהווה גורם בניהול הסיכונים שלכם ?

Hand Cream

New member
אני למשל

ומבלי לפגוע בך פוסל על הסף מישהי כמוך ולו בשל ניהול הסיכונים של עצמי

אני יודעת שאתה פוסל אותי מראש

זה לא חדש, אבל בתור אדם עם ביטחון עצמי,עם יכולת עושה הכל בצורה כזאת שיצה כמו שצריך. ברור לי שיש דברים שהם לא בידי,ולא קשורים אלי, אבל אני ,כשעושה,עושה עד הסוף ןלא מפחדת שישתבש כי אני יעשה כל כדי שזה לא יקרה.

Hand Cream

New member
מה יהיה ?

הבנת הנקרא אמרתי שאני פוסל אדם כמוך על הסף (לא רק אותך) בכל מקרה קצת סתירה לוגית כי אם את עושה משהו עד הזוף ולא פוחדת שישתבש כי את עושה הכל כדי שזה לא יקרה - זה למעשה לדאוג שמשהו יקרה ולעשות הכל כדי שהוא לא יקרה - או לחילופין להשתמש בחוק מרפי

לא לוקחת את זה אישי דרך אגב

פשוט לא חושבת על האפשרות שמשהוא ישתבש.זה הכל פועלת רק מהמקום שהכל יצא כמו שצריך. וכן,יש לי בעיה בהבנת הניקרה והבנת הניכתב

י ו א ב

New member
לא....

לחיות כך זה סוג של פרנויה - לא? נראה לי קצת קשה לחשוב כל הזמן מה עלול להשתבש ומתי. עושים מה שעושים ואם משתבש (או כל וריאציה אחרת של העניין) אוספים את מה שנשבר וממשיכים הלאה...

י ו א ב

New member
נזהר כשצריך להזהר

וזה לא קשור לחוק מרפי על כל נגזרותיו. לא אחצה באור אדום כי ברור שאני מסכן את עצמי, אבל באור ירוק אחצה בביטחה (אחרי בדיקה קצרה) בלי לחשוב שאולי משהו ישתבש. ברוב המיקרים זה לא ממש תלוי בי.

בינינו, הנדי

כל נושא, בכל תחום עלול להשתבש. אפילו הכנת חביתה במחבת יכולה להשתבש, אם נענה לשיחת טלפון ארוכה ביחוד אם יש לנו נטייה תתרנית באף... מסקנה? לנבא סיכונים אפשריים ולקחת בחשבון שיבושים "נרחבים" כדי ליצור סביבה מוגנת משיבוש.

מבחינה סטטיסטית

יש סיכוי מאוד גדול שאפצע בתאונת דרכים כשאני נוהג, להפסיק לנהוג? יש סיכוי שיוולד לי ילד עם בעיה כלשהי, אז לא להביא ילד לעולם? יש סיכוי שאטבע בים, אז לא להכנס אליו? יש סיכוי שהמטוס בו אני טס יתרסק, אז לא לטוס במטוס? יש עוד המון דוגמאות אבל נראה לי שהרעיוןן ברור. לוקח בחשבון שיכולים להשתבש דברים. לא מתעסק בזה בכלל, כזה קורה אני מתמודד.

Hand Cream

New member
סיכויים

יש סיכוי לכל דבר שעושים להשתבש השאלה היא עד כמה משתדלים לגרום לזה לא לקרות. לדוגמא נהידה זהירה או פזיזה כניסה לים סוער או לא (בידיעה שאתה שחיין טוב או רע) להביא ילד לעולם (אחרי שנעשו מירב הבדיקות בטרם ילדו אותו) לטוס סמטוס (של חברה אמינה ואל קיקיונית) נראה לי שהרעיון ברור

../images/Emo45.gif

אבל השיקולים הללו לא נעשים כחלק מהפחד שמשהו ישתבש כתוצאה מחוק מרפי. אלא כשיקולים הגיוניים של התנהלות יומיומית שמי שלא לוקח אותם בחשבון יש לו בעיה רצינית של שיקול דעת, ללא קשר למחשבה על חוק מרפי.

Hand Cream

New member
השאלה היא כנראה אחרת

האם חוק מרפי טמון באורח המחשבה שלנו באופן תמידי ? או שמא אנו חושבים רק בזהירות ?

זה לא ברור כשמש?!

זה בדיוק מה שכתבתי לעיל. כל בר דעת לוקח על עצמו סיכונים תוך התחשבות בסיכויים. עם זאת יש לזכור שנטיות ליבנו (כלומר הפן האמוציונלי שלנו) עלול לעיתים למשוך גם לסיכונים מעל מה שהשכל הישר "דורש". די להציץ בטופס הרשמה לביטוח חיים/בריאות: ישנם סוגי ספורט רבים (למשל), המגדילים משמעותית סיכונים לתאונה. כנ"ל סוגי הובי אחרים. אפילו נגרות חובבנית =סיכון. אז מה? אם יש לך יצירתיות המתאימה לנגרות וזמן ורצון לא תרצה לעסוק בזה כדי "לפנות" כספים לנושאים אחרים? אם אתה מרמז לסכנות שבסקס- כאן אין גבול לריזיקו. אומנם שימוש בקונדום מונע הרבה תחלואים, אך הימנעות מוחלטת ממגע עם בני זוג נוספים - היא מניעת השיבוש הטובה ביותר שיש. (כמה חולירות אפשר לחטוף מנשיקה ממושכת?) נו.... אז?????

Hand Cream

New member
אני התכוונתי

לכך שבמערכת השיקולים שלוקחים במערכות יחסים שכאלה יש הרבה אלמנטים נסתרים שעלולים להשפיע על סיכויי ה"שיבוש" וניסיתי להבין עד כמה אנחנו מיומנים בניטרול אותם גורמים - או לפחות האם אנו לוקחים אותם בחשבון

למעלה