מה שלום הקוקורונה? - אני מחלים עם תעודה

R 1 3

Well-known member
מצב הבריאות במדינה על הפנים.
לא מבין איך נתנו הוראה להוריד מסכות כולל בחנויות הפארם.
סביר שנדבקתי שם.
המחלה עצמה היתה לא הרבה יותר משפעת אבל אני הסתבכתי
כי כל המנגנון של קופות החולים / מיון מטורלל ומנותק או שאני כבר לא מעודכן..
קופ״ח שלי מאוחדת עובדת מרחוק בודקת אותי מרחוק שלחה אותי מרחוק למיון
כי אין להם מרכז רפואה דחופה משלהם. האנטיגן שעשיתי בבית יצא שלילי בטעות
קורה.. אבל ללכת למיון היה טעות מרה. מה שקרה עמדתי שם ליד המיטה וביקשתי כוס מים
כמעט חצי שעה. בסוף מצאתי את עצמי על הרצפה , נפצעתי (אחסוך תאורים זה היה בראש והרבה דם)
מהר מהר החליפו את המיטה ממנה כנראה התגלגלתי וסרבו להסביר מה קרה.

לקופ״ח עם סניף גדול ומרווח בפנקס למי שמכיר, אין אפילו אחות שנמצאת שם קבוע בשעות היום...
אין להם רפואה דחופה . יד ימין לא יודעת משמאל. לא ידעו מה קרה למרות שדיווחתי מספר פעמים.
היום כדי להוציא תפרים צריך תור לרופא עוד טלפונים לאחות שמנסה לדחות ולא מדברת לעניין
אלא מתחילה לחפור על בדיקות אחרות - לא קשורות... בלגן. גם במרפאת שיניים שלהם לא שומרים
צילומים ארכיון ורשמו לי בטעות מספר שן שגוי לעקירה - מזל בסוף לא עקרתי והכל בסדר...
לאיפה כדאי לעבור בעיקר שבעלה של סילמן כנראה שייך למאוחדת? כללית יש לי ממש ליד הבית.

דיברגנט חדש

Well-known member
סביר שנדבקתי שם.
כמעט חצי שעה. בסוף מצאתי את עצמי על הרצפה , נפצעתי (אחסוך תאורים זה היה בראש והרבה דם)

לקופ״ח עם סניף גדול ומרווח בפנקס למי שמכיר, אין אפילו אחות שנמצאת שם קבוע בשעות היום...
אין להם רפואה דחופה . יד ימין לא יודעת משמאל. לא ידעו מה קרה למרות שדיווחתי מספר פעמים.
היום כדי להוציא תפרים צריך תור לרופא עוד טלפונים לאחות שמנסה לדחות ולא מדברת לעניין
אלא מתחילה לחפור על בדיקות אחרות - לא קשורות... בלגן. גם במרפאת שיניים שלהם לא שומרים
צילומים ארכיון ורשמו לי בטעות מספר שן שגוי לעקירה - מזל בסוף לא עקרתי והכל בסדר...
לאיפה כדאי לעבור בעיקר שבעלה של סילמן כנראה שייך למאוחדת? כללית יש לי ממש ליד הבית.
|המלצה|: תמיד תשמור צילומי שיניים אצלך.
היום, בעידן הדיגיטלי זה בכלל קל, אתה מבקש שישלחו לך לדוא"ל.

R 1 3

Well-known member
|המלצה|: תמיד תשמור צילומי שיניים אצלך.
היום, בעידן הדיגיטלי זה בכלל קל, אתה מבקש שישלחו לך לדוא"ל.
מה שעשיתי במכון צילומים כמובן יש לי גם מ 2013
הבעיה בקופה, מעל 7 שנים הם לא מחויבים כנראה והבקשה להביא מארכיון לפני חודש
היתה לדבר לקיר. רופא פרטי לא מקובל שיתן לך צילומי נשך אלא אם אתה הולך לרופא אחר
והם ממש לא אוהבים את הרעיון.

דיברגנט חדש

Well-known member
מה שעשיתי במכון צילומים כמובן יש לי גם מ 2013
הבעיה בקופה, מעל 7 שנים הם לא מחויבים כנראה והבקשה להביא מארכיון לפני חודש
היתה לדבר לקיר. רופא פרטי לא מקובל שיתן לך צילומי נשך אלא אם אתה הולך לרופא אחר
והם ממש לא אוהבים את הרעיון.
תחליט, אתה מדבר על הקופה או על רופא פרטי?

חוץ מזה, בדברים רציניים, הם שולחים לצילום פנורמי, כך שאין בעיה להשאיר אצלך, אפילו מומלץ :)

R 1 3

Well-known member
תחליט, אתה מדבר על הקופה או על רופא פרטי?

חוץ מזה, בדברים רציניים, הם שולחים לצילום פנורמי, כך שאין בעיה להשאיר אצלך, אפילו מומלץ :)
גם וגם. הלכתי למאוחדת להתיעץ כשהרופא שלי התעלם והתכחש לבעיה.

R 1 3

Well-known member
ושניהם אמרו לך את אותו דבר?
לא אמרו ולא עשו.. רק אחרי שהיה מאוחר היתה תמימות דעים שצריך לעקור.
כרגע יש תופעה מוזרה לגבי שן ש 3 רופאים טענו שיש לעקור ובעקבות הבלגן והקורונה
היא נרגעה.. מרגישה חזקה כמו סלע. עוד יגלו שהוירוס מרפא שיניים.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא אמרו ולא עשו.. רק אחרי שהיה מאוחר היתה תמימות דעים שצריך לעקור.
כרגע יש תופעה מוזרה לגבי שן ש 3 רופאים טענו שיש לעקור ובעקבות הבלגן והקורונה
היא נרגעה.. מרגישה חזקה כמו סלע. עוד יגלו שהוירוס מרפא שיניים.
אולי הוא פגע בעצביות של השן? ;)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
סביר שנדבקתי שם.

לא הבנתי למה החלטת שמאוחדת היא קופ"ח ראויה. לך לכללית כי מכבי היא בעצם מכה בי.
ולא שהכללית היא כליל השלמות, אבל היא בכ"ז הגדולה ביותר, אז עדיף.
הבעיה היא, שבכל הקופות, הרפואה הפכה להיות "רפואה מרחוק", והרופאים מעדיפים לשוחח אתך בטלפון ולא להזמין אותך פיזית לבדיקה.
נכון שבמצבים קשים הם מקבלים, אבל אתה יושב בריחוק מהרופא וכדי שהוא ייגש אליך ויניח עליך את ידיו, אתה צריך להיות חצי מת.
לפני מספר חודשים, חליתי בקורונה. ליד המרפאה "שלי" מיקמו לתקופה מוגבלת מרכז בדיקות PCR. הלכתי לשם. היה שם תור גדול, אבל כולם חיכו בחוץ.
הבדיקה נערכה במהירות, ואחרי כ-15 שעות, קיבלתי מסרון שאני חיובי. אשתי לעומתי, הלכה ועשתה את הבדיקה. התוצאה הייתה "חיובי גבולי". אז אמרו לה שתגיע למחרת. שוב יצא חיובי גבולי. אז אמרו לה, שגבולי X2 זה חיובי... היא לא הרגישה רע אבל היא "נאלצה" להישאר בבידוד בבית. אני לעומתה כן הרגשתי רע, וזה היה גרוע (לא בהרבה) משפעת. אבל בוא ונאמר, ש"רק" 3 ימים היו קשים. השאר סביר. חום לא היה לי, אבל מכיוון שאני נמצא ב"קבוצת סיכון", התקשרו אלי והציעו לי לקחת פקסלוביד. אז לקחת 5 ימים את הדרעק הזה, ו(אולי) מנעתי בכך הידרדרות למצב קשה? לא בטוח.
בכל מקרה, מזלך ומזלי, ששנינו חלינו כנראה בדלתא, שזה הזן ה"קל ביותר", ולכן זה עבר במהירות, ללא תופעות חום וללא צורך באשפוז. לא הבנתי למה בכלל נאלצת להגיע למיון, ומסתבר שמיון זו בעיה קשה בכל מקרה (בם בימי אין מקרנה). העיקר הבריאות.

R 1 3

Well-known member
לא הבנתי למה החלטת שמאוחדת היא קופ"ח ראויה. לך לכללית כי מכבי היא בעצם מכה בי.
ולא שהכללית היא כליל השלמות, אבל היא בכ"ז הגדולה ביותר, אז עדיף.
הבעיה היא, שבכל הקופות, הרפואה הפכה להיות "רפואה מרחוק", והרופאים מעדיפים לשוחח אתך בטלפון ולא להזמין אותך פיזית לבדיקה.
נכון שבמצבים קשים הם מקבלים, אבל אתה יושב בריחוק מהרופא וכדי שהוא ייגש אליך ויניח עליך את ידיו, אתה צריך להיות חצי מת.
לפני מספר חודשים, חליתי בקורונה. ליד המרפאה "שלי" מיקמו לתקופה מוגבלת מרכז בדיקות PCR. הלכתי לשם. היה שם תור גדול, אבל כולם חיכו בחוץ.
הבדיקה נערכה במהירות, ואחרי כ-15 שעות, קיבלתי מסרון שאני חיובי. אשתי לעומתי, הלכה ועשתה את הבדיקה. התוצאה הייתה "חיובי גבולי". אז אמרו לה שתגיע למחרת. שוב יצא חיובי גבולי. אז אמרו לה, שגבולי X2 זה חיובי... היא לא הרגישה רע אבל היא "נאלצה" להישאר בבידוד בבית. אני לעומתה כן הרגשתי רע, וזה היה גרוע (לא בהרבה) משפעת. אבל בוא ונאמר, ש"רק" 3 ימים היו קשים. השאר סביר. חום לא היה לי, אבל מכיוון שאני נמצא ב"קבוצת סיכון", התקשרו אלי והציעו לי לקחת פקסלוביד. אז לקחת 5 ימים את הדרעק הזה, ו(אולי) מנעתי בכך הידרדרות למצב קשה? לא בטוח.
בכל מקרה, מזלך ומזלי, ששנינו חלינו כנראה בדלתא, שזה הזן ה"קל ביותר", ולכן זה עבר במהירות, ללא תופעות חום וללא צורך באשפוז. לא הבנתי למה בכלל נאלצת להגיע למיון, ומסתבר שמיון זו בעיה קשה בכל מקרה (בם בימי אין מקרנה). העיקר הבריאות.
לי היה דוקא חום מעל 38.5 וגם דופק מהיר מעל 100 והרגשתי מעורפל קצת
לכן הסכמתי להפניה למיון כשבבית האנטיגן יצא שלילי, חשבתי אולי דלקת משהו.
אם הייתי לוקח אופטלגין (אין לי שום כדורים בבית חוץ מאספירין 75) סביר הייתי חש טוב
גם בהמשך לא לקחתי כלום חוץ מ 4 אופטלגין שביקשתי מהאחות בבית חולים.
היה גם קצת שיעול אבל דוקא אחרי שהחום ירד.. הסטורציה שלי היתה גבוהה גם בזמן החום
שום מצוקה נשימתית. כרגע המדדים מה שאני מודד בסמרטפון הכל מושלם.
אני כבר 30 שנה במאוחדת וכלום אבל כלום לא הועילו לי רק אבחנות שגויות הפחדות וזיוני מח.
6 שנים אחרונות אפילו לא הלכתי לשום בדיקה וטוב שכך.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לי היה דוקא חום מעל 38.5 וגם דופק מהיר מעל 100 והרגשתי מעורפל קצת
לכן הסכמתי להפניה למיון כשבבית האנטיגן יצא שלילי, חשבתי אולי דלקת משהו.
אם הייתי לוקח אופטלגין (אין לי שום כדורים בבית חוץ מאספירין 75) סביר הייתי חש טוב
גם בהמשך לא לקחתי כלום חוץ מ 4 אופטלגין שביקשתי מהאחות בבית חולים.
אז אתה רואה? אופטלגין הייתה עבורי "תרופת פלא" ששיככה כאבים, הורידה חום ועשתה רק טוב. אלא שבכמה השנים האחרונות הפכתי לאלרגי לתרופה זו
וכפי שפעם למדתי, האלרגיה לתרופה עלולה להופיע בצורה קיצונית ללא כל התראה מראש. אז אני שם ואני נזקק לתרופות אחרות. מה שבד"כ די עוזר לי זה אדוויל, וזו באמת תרופה טובה, כי היא משפיעה במהירות.
היה גם קצת שיעול אבל דוקא אחרי שהחום ירד.. הסטורציה שלי היתה גבוהה גם בזמן החום
גם אני לקיתי ב"קצת" שיעולים. אשתי בהרבה. אבל זה עבר והכל פסדר... מסתבר שכל אדם סבל מהמקרנה בצורה שונה ואין להשוות בין אדם לרעהו.
שום מצוקה נשימתית. כרגע המדדים מה שאני מודד בסמרטפון הכל מושלם.
אני כבר 30 שנה במאוחדת וכלום אבל כלום לא הועילו לי רק אבחנות שגויות הפחדות וזיוני מח.
6 שנים אחרונות אפילו לא הלכתי לשום בדיקה וטוב שכך.
נסה לעבור לכללית.

R 1 3

Well-known member
אז אתה רואה? אופטלגין הייתה עבורי "תרופת פלא" ששיככה כאבים, הורידה חום ועשתה רק טוב. אלא שבכמה השנים האחרונות הפכתי לאלרגי לתרופה זו
וכפי שפעם למדתי, האלרגיה לתרופה עלולה להופיע בצורה קיצונית ללא כל התראה מראש. אז אני שם ואני נזקק לתרופות אחרות. מה שבד"כ די עוזר לי זה אדוויל, וזו באמת תרופה טובה, כי היא משפיעה במהירות.

גם אני לקיתי ב"קצת" שיעולים. אשתי בהרבה. אבל זה עבר והכל פסדר... מסתבר שכל אדם סבל מהמקרנה בצורה שונה ואין להשוות בין אדם לרעהו.

נסה לעבור לכללית.
צודק. כללית יש לי סניף ממש מעבר לגינה אפילו בלי לחצות כביש.
לי היה ככה עם אקומול לפני 20 שנה, גרם להפרעה בתפקודי כבד, מאז אין לי בבית משכחי כאבים.
מה שהחליש את המערכת החיסונית היה אולי אנטיביוטיקה שלקחתי כחלק מטיפול בשן.
כרגע אני כבר עצבני . מה שנותן אשור סופי שאני בריא.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
צודק. כללית יש לי סניף ממש מעבר לגינה אפילו בלי לחצות כביש.
לי היה ככה עם אקומול לפני 20 שנה, גרם להפרעה בתפקודי כבד, מאז אין לי בבית משכחי כאבים.
מה שהחליש את המערכת החיסונית היה אולי אנטיביוטיקה שלקחתי כחלק מטיפול בשן.
כרגע אני כבר עצבני . מה שנותן אשור סופי שאני בריא.
שמע... אין ערבות לכך שאדם X יפתח אלרגיה לאופטלגין וחברו יפתח אלרגיה לאקמול. בהתחלה אמרו שלאקמול אין בכלל תופעות לוואי, אבל הדבר התגלה כשקר.
ואם זו לא בעיה לעבור מקופה לקופה, נסה את הכללית. אולי תהיה מרוצה וייטב.

דיברגנט חדש

Well-known member
שמע... אין ערבות לכך שאדם X יפתח אלרגיה לאופטלגין וחברו יפתח אלרגיה לאקמול. בהתחלה אמרו שלאקמול אין בכלל תופעות לוואי, אבל הדבר התגלה כשקר.
ואם זו לא בעיה לעבור מקופה לקופה, נסה את הכללית. אולי תהיה מרוצה וייטב.
המעבר הוא לא מעכשיו לעכשיו, אם אני לא טועה, צריך להגיש בקשה למעבר עד ה-15 לכל חודש אי זוגי והמעבר הוא ברבעון לאחר מכן.

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
המעבר הוא לא מעכשיו לעכשיו, אם אני לא טועה, צריך להגיש בקשה למעבר על ה-15 לכל חודש אי זוגי והמעבר הוא ברבעון לאחר מכן.
יתכן. איני מכיר את הנהלים. אבל מי שרוצה לעבור, צריך כנראה "לעבוד על זה" מבעוד מועד ו/או להמתין.

R 1 3

Well-known member
המעבר הוא לא מעכשיו לעכשיו, אם אני לא טועה, צריך להגיש בקשה למעבר עד ה-15 לכל חודש אי זוגי והמעבר הוא ברבעון לאחר מכן.
במקרה צדקת. עברתי היום ליד הכללית ומאוד שמחו להחתים אותי וכן טענה הפקידה שהיום היה מועד אחרון
ישר לקחו פרטי כרטיס אשראי וקיבלתי מיד מסרון מביטוח לאומי שהבקשה נקלטה.
כלומר בינתיים אני עדיין במאוחדת והם לא יודעים על הבקשה שלי?
אגב השן שלי מתה כבר 40 שנה מהן 10 שנים אחרי חידוש סתימת שרש.

in bal1

Well-known member
סביר שנדבקתי שם.

לפני כמה חודשים לחמותי היה שיעול מאד חזק.כל פעם אמרנו לה ללכת להבדק.לא לעשות בדיקת קורונה אלא לבדוק בקשר לשיעול.
הבת שלי לקחה אותה לרופא.מסתבר שמכבי לא מוכנים לבדוק אדם לפני שהוא מביא בדיקת קורונה שלילית.
הרופא שכן הסכים איכשהו לבדוק אותה התייחס אלייה כמצורעת ובדק אותה על הבגדים.
חזרה בסוף הביתה עשתה בדיקה ויצא שלילי.
ואני שואלת פה כמה דברים.
1) למה רופא כזה עובד אם הוא נותן לפחדים שלו לנהל אותו? שב בבית אל תבוא לעבודה.לבדוק אשה מבוגרת על הבגדים?!!!
2) מזל שהיא יצאה שלילית .אם היתה יוצאת חיובית היתה צריכה להשאר בבית השיעול היה יכול להתפתח לדלקת ריאות ואז זה כבר בי"ח.ומעניין למה בבתי חולים יש עומס. וזה מביא אותי לשאלה השלישית.
3) קורונה לא קורונה.הרי זה לא משנה הטיפול הוא אותו טיפול.למה לא פשוט לבדוק את הבן אדם ולתת לו טיפול המתאים למצבו?

in bal1

Well-known member
לפני כמה חודשים לחמותי היה שיעול מאד חזק.כל פעם אמרנו לה ללכת להבדק.לא לעשות בדיקת קורונה אלא לבדוק בקשר לשיעול.
הבת שלי לקחה אותה לרופא.מסתבר שמכבי לא מוכנים לבדוק אדם לפני שהוא מביא בדיקת קורונה שלילית.
הרופא שכן הסכים איכשהו לבדוק אותה התייחס אלייה כמצורעת ובדק אותה על הבגדים.
חזרה בסוף הביתה עשתה בדיקה ויצא שלילי.
ואני שואלת פה כמה דברים.
1) למה רופא כזה עובד אם הוא נותן לפחדים שלו לנהל אותו? שב בבית אל תבוא לעבודה.לבדוק אשה מבוגרת על הבגדים?!!!
2) מזל שהיא יצאה שלילית .אם היתה יוצאת חיובית היתה צריכה להשאר בבית השיעול היה יכול להתפתח לדלקת ריאות ואז זה כבר בי"ח.ומעניין למה בבתי חולים יש עומס. וזה מביא אותי לשאלה השלישית.
3) קורונה לא קורונה.הרי זה לא משנה הטיפול הוא אותו טיפול.למה לא פשוט לבדוק את הבן אדם ולתת לו טיפול המתאים למצבו?
אני מבוטחת בכללית.לפני חצי שנה בערך גם היה לי שיעול שסבלתי ממנו.נסעתי לסניף הכללית שקרוב לביתי.ביקשתי שיבדקו אותי.חיכיתי פחות מרבע שעה.רופא מבוגר נכנס לחדר בדק לי את הריאות ואמר שהכל בסדר ואם אני רוצה שירשום לי איזה סירופ להקלה.אל הדרך אמר תעשי בדיקה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני מבוטחת בכללית.לפני חצי שנה בערך גם היה לי שיעול שסבלתי ממנו.נסעתי לסניף הכללית שקרוב לביתי.ביקשתי שיבדקו אותי.חיכיתי פחות מרבע שעה.רופא מבוגר נכנס לחדר בדק לי את הריאות ואמר שהכל בסדר ואם אני רוצה שירשום לי איזה סירופ להקלה.אל הדרך אמר תעשי בדיקה.
אשתי סבלה תקופה משיעול. ניסו לתת לה את הכדורים האלה שתוססים במים ויש ל"משקה" טעם לימוני. לא הועיל. היא התחננה לקבל קודאין, אבל אמרו לה שזו לא תרופה שנוטים כיום להשתמש בה. היא התעקשה, והקודאין עשה את הפלא שלו. היה יעיל מאד למרות כל מה שנאמר עליו. למזלה, היא לא נוהגת כעת "תדיר", ככה שהיא לא סבלה מהירדמות בנהיגה עקב נטילת התרופה.

רוב הזמן נח

Well-known member
סביר שנדבקתי שם.

אם עד עכשיו לא הבנת שזאת מחלה שצריך להתיחס אליה כמו לכל צינון ובכוח אתה מנסה לאשפז את עצמך בגללה, אז זאת רק הבעיה שלך.

למעלה