מה קורה כאן, קצת על עצמי ו...היי !

מה קורה כאן, קצת על עצמי ו...היי !

שלום לכולם! לכל מי שהספיק להציץ ולאלה שעוד יבואו בעתיד-כולם מוזמנים.... שמי דאוס-אכס-מכינה, לא ניכנס יותר מדי לפירוש של השם רק אומר לכם שמדובר על מושג מהמיתולוגיה והתיאטרון היווני! אתם יכולים לקרוא לי דאוס! זה מספיק, קצר וקולע. אני בן 28, שחקן- למדתי בבית הספר למשחק בית צבי, התעסקתי בתחום המוסיקה הרבה שנים, התעסקתי בתחום ההפקות ותמיד שם ברקע היה בי את הקטע של הקסמים-שתבינו, אם אתה לא עוסק בתחום הקסמים אי אפשר ממש להגדיר את זה-מה זה ?! אספנות או אולי תחביב, עיסוק לשעות הפנאי, דרך מקורית כדי להפתיע, להיות המסמר של הערב-בקיצור אין לזה ממש הגדרה כי הכול נכון. לצערי תחום הקסמים בארץ לא כל-כך מפותח, כשאתה אומר למישהו קוסם, ישר נתפסים לאיש הנחמד המופיע מול הילדים או לילדים עצמם שמתחפשים לקוסמים בפורים-ממש לא בכיוון. עולם הקסמים הוא עולם ומלואו לכל דבר ללא הבדל גזע, דת, מין וצבע! קוסם הוא מקצוע מכובד לכל דבר ואף מעבר לזה... בעולם קיימים מאות אגודות מקצועיות אשר מעבירות: מפגשים, סמינרים, פסטיבלים, תחרויות ועוד. גם לנו בארץ יש אגודה כזאת: "אגודת הקוסמים הישראלית". האנשים שמתעסקים בקסמים יכולים להיות פרופסורים, עורכי-דין, שוטרים, קצינים, שופטים, רואי חשבון, רופאים-בקיצור יש המון דוגמאות בעולם כולו לאנשים שפשוט אוהבים את התחום. זה נכון שבתור ילדים תחום הקסמים מושך אותנו יותר אך לא רק, לתחום הקסמים אין גבול-אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל ללמוד ולהיכנס לתוכו. תחום הקסמים טומן בחובו המון נישות ודרכים צדדיות שמחולקות לקטגוריות: קלוז-אפ, אילוזיות, מנטליזם ורחוב (עם הזמן נסביר על כל אחת בפורום...) כל אחד אוהב משהו אחר וכמו בכל תחום רציני, גם כאן יש אנשים שעושים עבודות "דוקטורט", מתמקצעים והופכים את ההתמחות שלהם לאומנות של ממש. בגיל 7 מצאתי חפיסת קלפים מאוד מוזרה בארון ישן, חבילה שבה אחרי כל קלף רגיל מגיע קלף שחוזר על עצמו (סבנגלי)-כמובן שלא היה לי שום מושג מה זה, ניגשתי אל אמא שלי כדי שתסביר לי מה זה הדבר הזה אך היא לא ממש ידעה בדיוק מה זה עושה-היא רק אמרה ש"זאת חבילת קסם שאבא קנה לעצמו לפני כמה שנים", השם הזה "חבילת קסם" עושה לך משהו-אין ספק בכלל... החבילה היתה מלונדון, מחנות צעצועים שנקראית "המליס", על גב החבילה היה חייל משמר מלכותי, אני זוכר את זה כאילו זה היה לפני שבוע ובעצם זה קרה לפני יותר מ-20 שנה! במשך כמה ימים התעסקתי עם החבילה עד שלפתע, ממש במקרה, הבנתי את הגדולה שלה ואת סוד הקסם-זה פתח בפניי עולם שלם של קסמים...משהו בקסמים מאוד משך אותי, היכולת לרתק אנשים ולהפתיע אותם נותנת תחושה של אושר וכוח. אבי עבד באותם שנים ברחוב נורדאו, הצמוד לרחוב בזל-מקום מושבם הראשון של צמד הקוסמים "צ'יקו ודיקו", היתה להם שם חנות שמבחינתי היתה התגשמות כל החלומות, הייתי מסתובב בחנות שעות על גבי שעות ו"בולע" בעיניים את כל המסתורין והיופי של האביזרים והקסמים. כמעט בכל שבוע הייתי מכריח את אבי להביא לי קסם אחר-הייתי מכור (גם עכשיו...) לקסמים, אומרים שאם מורידים את האות ק' מהמילה קסמים מקבלים את המילה-סמים....כנראה שזה ממש כך ואני ממליץ על זה לכל ילד (לא את הסמים כמובן...). בשלב מסוים היו לי עשרות קסמים שונים שהייתי מתאמן עליהם ומציג אותם לילדים בשכונה-הם היו בשוק וזה נתן לי במון ביטחון וכוח. היתה לי מזוודה כחולה (שהיתה תיק איפור קשיח של אמא שלי) שבה הייתי שם את כל הקסמים שלי ונועל אותה-שמרתי בקנאות על הסודות כמו שהסבירו לי-זאת היתה אחת התקופות הקסומות בחיי... במשך השנים כבר היה לי פחות זמן להתעסק עם הקסמים ונטשתי את המלאי שלי לטובת דברים אחרים, התעסקתי כל הזמן בקסמי קלפים אבל זה לא היה ממש זה. רק לפני כמה שנים חזרתי אל התחום ובגדול-צפייה בסרטים, קריאת ספרים, קנייה של קסמים ומפגשים שונים של חברי אגודת הקוסמים. נשאבתי לתוך עולם שהוא פשוט כיף גדול-ואתם מוזמנים.

12ShakirA12

New member
../images/Emo24.gif../images/Emo47.gif

אהבתי מה שכתבת

למעלה