מה עם חידת היגיון ק"נ (לציפור, בין העצים)?

מיכי 10

Member
לא. נתקלתי בה בעבר, אבל לא זכרתי אותה כלל.

עובדה שסימנתי אותה במילון (הישן והכרוך) בעיפרון, כפי שאני מציינת בו תמיד שמות צמחים, ציפורים וחלק קטן מבע"הח.
זא שראיתי אותה, אבל לא הפנמתי את השם בא-ו.

מיכי 10

Member
אולי

זה שזה שם ציפור, אבל עברתי על שמות של המוני ציפורים בעב' ובא-ו, והתחלתי לאבד סבלנות.

ואגב, בעברית כתוב גם 'אנקור'. לא בדקתי את הנושא ואין לי זמן היום. מניחה שמורז'ן לא כתב סתם.
כמובן שעזר לי מאד גם עניין הנרדפוֹת.
לגבי המילה שהופיעה כבר כמה פעמים בחידות קודמות, חשבתי דווקא על maro או muro, בלי לזכור שמדובר בשלוש אותיות. וגם על oro, שהוא כן בן 3 אותיות.

חשבתי על איזו ציפור מים או חומות, או ציפור זהב... ואולי ציפור זהב יש רק באגדות?

DoronModan

New member
אבל המילים האלה

שחשבת עליהן, לא קשורות ב-fragmento או ב-malrest'
בכל אופן אני שמח שהרמזים שלי גם עזרו, וגם לא היו יותר מדי, כי עובדה שאחריהם עוד הרהרת זמן-מה.
בכל אופן, יש שיר מאוד יפה של ויליאם אולד שבו מילת הפתרון מוזכרת בדרך אגב, מרגשת. גם הלחנתי אותו. הכרתי אותו דרך קריס אונגר, שכתבי לי פעם שהיא מעריצה את אולד ובמיוחד אוהבת את השיר הזה. הייתי עושה עליו פעילות במועדון, תוך השוואה לשיר אחר של קריס אונגר. אבל אין כבר חלונות. את יכולה לרשום אותי לפעילות בתאריך המתאים בספטמבר (מקסימום אם לא אוכל אבטל). בכלל בטח כיף לך עכשיו שאת לא צריכה לדאוג לתוכנית המועדון. את יכולה לעשות את אותו דבר כבר לספטמבר. אני מניח שבקלות תוכלי למלא את המפגשים בתכניות.

מיכי 10

Member
נכון, המילים אינן קשורות, אלא סתם חשבתי על מילים

שחזרו פעמים אחדות במילים קודמות, ושיכולות להתאים לציפורים בטבע: ים, חומה, זהב...
למעשה, מצאתי תחילה את שם הציפור, ואז הבנתי את הרמזים הנוספים. זה דומה גם למילה pasaĝero - נוסע, אם כי הדרור אינה ציפור נודדת.
ואגב, בדקתי, ומצאתי שאנקור הוא דרור. לא סתם סמכתי על מורז'ן.

לאיזה שיר של ויליאם אולד (שגם אני מחבבת אותו) אתה מתכוון?
אשמח אם תיתן פעילות במועדון בספט', ואז תהיה השלישי שבפוטנציאל אצלי, אם כי לא קבעתי עדיין תאריכים עם המועמדים שלי. כי אני באמת עסוקה נורא בחופש הגדול הנוכחי. אף פעם לא חיכיתי כך ש"החופש הגדול" ייגמר כבר. בטח שלא בתור ילדה, וגם בהחלט לא בתור אמא. אבל עכשיו?...

כן, אני זוכרת לך לטובה כל הזמן את השכנוע לקביעת התוכניות לחודשיים מראש, מברכת ומתברכת בהן שוב ושוב.

Eldad S

New member
היכול להיות

pasero?
ציפור דרור?
אהה, כן, יכול גם יכול. malresti, כלומר, לא להישאר, כלומר, בכל זאת להיות בתנועה (קדימה, אחורה), אז pasi בהחלט יעבוד כאן.

לא, לא היה לי צ'אנס לגלות את הפתרון לולא חרשת בעגלת רמזיך...

mucxjo

New member
האמנם חידה בשבילי ?

ככל שמדובר בציפורים ...
האם זה pasero ?
איכשהו זה מתאים לי :
pas זה ללכת ne restante ie
ו
ero
זה גם elementa peceto שיכול "לרדוף" fragmento ...

DoronModan

New member
איזה כיף

גם שפתרת, וגם שזה בשבילך.
תיקון קטן: pasi זה בעצם 'לעבור' ולא 'ללכת'. אולי התכוונת ל-paŝi - לפסוע.
מה שכמובן מהווה שוב פוטנציאל לחידה נוספת.
restu kun ni

מיכי 10

Member
דווקא ניסיתי כמה וכמה פעמים, וחשבתי שמוקדם לבקש רמז.

אנסה מילה אחת בתגובה נוספת. אך למקרה שאינה הפתרון, אשמח לקבל רמז מאמתחתך, כפי שהצעת כבר בשבוע שעבר.

למעלה