מה עכשיו אני כבר משתגעת???

שירי43

New member
מה עכשיו אני כבר משתגעת???

בנות, אחרי 6 טיפולי הזרעות והפרייה אחת שנכשלו. עברתי בדיקות הורמונליות+ צילום רחם שהראה שהכל תקין. בהפרייה האחרונה כנראה בעיית ביציות - נשאבו 4 והופרו רק 2. אצל בעלי מורפולוגיה ירודה- עבר ניתוח לתיקון וריקוצלה שלא כ"כ שיפר את הזרע. יש לכם רעיונות מה עוד עליי לעשות? חשבתי על בדיקת קריוטופ, חשבתי לעזוב את העבודה בגלל הלחץ, אולי בדיקות נוספות לבעלי ?מישהי יכולה לתרום מהידע שלה?

הפריה אחת שנכשלה לא אומרת כלום

אותי רק אחרי 3 הפריות שנכשלו שלחו להיסטרוסקופיה. קריוטיפ - אפשר לעשות אבל הסיכוי שזו הבעיה הוא קלוש מאוד. לדעתי צריך להתמקד בתגובה של הגוף שלך - יש המון פרוטוקולים אפשריים. הכל זה ניסוי וטעיה....

מסכימה עם רוצה נורא

הפרייה ראשונה לא מעידה כלום על ההמשך. הקטע בעיניין הזה של ההפריות הוא להמשיך לנסות עד שזה יקלט. כמובן ששולחים לבדיקות אחרי מספר הפריות לא מוצלחות. אבל עדיין מוקדם, במיוחד אם צילום הרחם תקין. יתכן שהרכבת פרוטוקול שונה תשפר את איכות הביציות ואת מספרן. מומלץ לנסות גם איקסי ,אם זה לא נעשה, בגלל בעיית הזרע. בהצלחה

שיר ../images/Emo79.gif

אני מסכימה עם הבנות שכתבו. לפעמים קורה שהגוף לא גיב לחומרים שמוזרקים לו. לי בדרך כלל יש תגובה ממוצעת - 10-17 ביציות נשאבות במחזור טיפול. אבל היה לי מחזור אחד שנשאבו לי רק 6 והופרו רק 3. זה בהחלט מצער. הרופא שלי שינה לי את הפרווטוקול מדקפפטיל 0.1 לצטרוטייד וזה בהחלט שינה את כל התמונה במחזור הזה. תפני לרופא עם התוצאות ותשאלי אותו מה הוא חושב שצריך לעשות. מחזיקה אצבעות שהפעם הבאה תביא את ההריון המיוחל.

שישון

New member
שירי יקרה ../images/Emo24.gif

אני מצטערת לשמוע על אי הצלחתו של הטיפול ומבינה את חוסר האונים והיאוש שנובע מדברייך, אך חשוב שתדעי ששתי הפריות מתוך ארבע ביציות הן בהחלט אחוז הפריות סביר, ולא ברור לי מדוע את חוששת שיש בעיית ביציות. גם אם התגובה לטיפול לא הייתה כפי המצופה עדיין על סמך טיפול אחד לא ניתן לקבוע שיש בעייה, אלא אם כן מצאו ממצא בביציות עצמן וגם אז הייתי אומרת שחשוב לראות אם הממצא חוזר על עצמו. תגובה של מספר נמוך יחסית של זקיקים יכולה להיווצר גם כתוצאה מטיפול הורמונאלי שאינו מתאים לגוף, משילוב הורמונאלי פחות מתאים, ומעייפות מצטברת של הגוף. בדיקת קריוטיפ קשורה להפלות חוזרות ובד"כ מאושרת לאחר מספר IVF ולדעתי כרגע אינה בהכרח רלוונטית. כמובן שאם זה ירגיע אותך את יכולה לנסות לקבל הפניה, אך היא לא מה שיסייע להבנת תגובת הגוף שלך לפרוטוקול אלא להבנתה של אי השתרשות, ושוב במקרה שלך זה עדיין לא רלוונטי, כי לא עברת מספיק טיפולי IVF כדי להיכנס לקטגוריה של כישלון בהשתרשות או של הפלות חוזרות, ואני מקווה מאוד שגם לא תיכנסי אליה
יש עוד המון מה לעשות ולנסות. חשוב לשבת עם הרופא, להבין את התגובה לפרוטוקול הנוכחי ולחשוב על אפשרויות לפרוטוקולים אחרים. יתכן מאוד שגופך יגיב אחרת לגמרי לפרוטוקול אחר ולכן מוקדם מאוד להסיק מסקנות. באשר לאישך, ידוע כי ניתוח וריקוצלה מצליח רק באחוז מסויים מן המקרים. עדיין יש המון הריונות מבעיות מורפולוגיה ואין שום סיבה שלא תיכנסו להריון, אף בקרוב. אני מציעה לשניכם להיעזר בטיפולים אלטרנטיביים ובעיקר בדיקור שעשוי לסייע לתגובה טובה יותר של הגוף לטיפול ההורמונאלי, כולל מיתון תופעות לואי וכן להכין את רחמך לקליטת הריון ועשוי גם לסייע לשיפור ספירת הזרע. אני שולחת לך הרבה
שתכניס אוויר לריאות. כל טיפול הוא עולם ומלואו ותמיד האכזבה היא קשה אך את עדיין בתחילת הדרך יחסית ויש המון המון תקווה. בהצלחה

למעלה