מה עושים שלא מסכימים?

• פותח הנושא lula
  • פורסם בתאריך

באפל

New member
אם עד כה לא השתנה דבר ביחסים ביניכם

אז כן, כמה שהיא הביאה לכם ובאותו אופן. אני לא רואה בזה משהו של "להחזיר" אלא פשוט היא לא יצרה מצב שתרצו לתת יותר.

אנחנו לא היינו

בעלי רצה להחזיר באותו מטבע [טוב טיפה יותר, בכל זאת אחותו לא הביאה כלום והחבר שלה הביא 200 ש"ח] אבל אמרתי לו שעדיף שאנחנו נצא הלארג'ים דרך אגב, גם אצלנו הדינמיקה לא השתנתה הרבה יותר, עדיין היחסים די קרירים

M00PS

New member
אני הייתי מחליטה לפי איך שהיחסים עכשיו

ולא לפי איך שהיו בעבר. ואם היחסים אותו הדבר, אז הייתי מביאה כמה שהייתי מרגישה שנכון לי לתת בלי לעשות חישובים של נקמה ומצד שני בלי להיות יותר קדושה מהאפיפיור.

M00PS

New member
להכנס למינוס? אפילו ההורים שלי לא נכנסו

למינוס בשבילי כשהתחתנתי. לשמחתי אנחנו לא מוזמנים להרבה אירועים, אבל כשהנושא עולה אנחנו בד"כ מתווכחים ואז הצד ששייך לאירוע מנצח
מצד שני, אני לא אסכים בחיים להכנס לחוב בשביל שום אירוע.

רחלילי

New member
המקרה היחיד אני חושבת שבו חישבנתי

היה אחרי שבאנו לחתונה של זוג , בתקופה נוראית בחיינו שבה רגשית היה לנו קשה בכלל לאסוף עצמנו ולבוא, אך כיוון שהזוג כיבד אותנו בחתונה שלנו, היה לנו חשוב לשמוח בשמחתם. אישרנו בבירור שאנו מגיעים, נתנו צ'ק (מכובד) קיבלנו פתקיות הושבה על שמנו, שמנו התיק על השולחן, הפכנו שתי מפיות לסימון ששני הכסאות הללו מיושבים, ויצאנו למינגלינג. אחרי החופה והכל חזרנו לשולחן, הלכנו-כמו כולם, לקחת אוכל מהבופה, כשבאנו לשולחן גילינו שהוא כולו מיושב ושהתיק שלי זרוק על הרצפה. האנשים בשולחן הכירו זה את זה, התעקשו שזה השולחן שלהם, לא עזר שהראינו להם פתקיות ישיבה. זה היה מאד מביך להסתובב עם שתי צלחות ותיק ללא שולחן. לא היו שולחנות ספייר. בסוף מישהו ראה אותנו ונתן לנו לשבת במקום שלו וקם להתסובב עם זוגתו. בבירור קצר של חברים אחרים הסתבר שהזוג הכין פתקיות ישיבה של עשרה אנשים לחלק מהשולחנות (שנועדו לשמונה) וככה הגיש את הפתקיות לגן האירועים (הנחשב). הם עשו זאת (כך ספרו לחברים) כדי לחסוך בכסף. זו עבורי סיבה מספיק טובה כדי כן לחשבן. כי זו התנהגות מכוערת ופוגעת כשאתה יודע שהאורח אישר הגעה.

Indie62

New member
מצד אחד זו תחחושה מאוד מגעילה

מצד שני, אני יכולה לדמיין את הכלה גולשת בפורום חתונות ומקבלת תגובה כמו "גם כשמאשרים לא כולם באים. קחי פחת של 10% ותסדרי את השולחנות כך". והיא זורמת. לא משהו אישי. אני הייתי כבר בשני אירועים שקרו לנו דברים דומים. אירוע אחד שבו לא ברור לי מה הייתה אסטרטגיית ההושבה אם בכלל, אבל כשהגענו יחסית מאוחר (לחור בסוף העולם שאינו נמצא ב-GPS + דרך עפר אינסופית + לא צורפה מפה להזמנה) לא נמצא לנו אף שולחן ושלחו אותנו לאכול בריהוט האלטרנטיבי מה שלא היה כ"כ נוח וגם קצת מרוחק מהעולם. אבל זרמתי כי אני יודעת שהחתנכלה מעופפים והם לא התכוונו לשום דבר. באירוע אחר כשהגענו אמנם היו מקומות ספורדיים מקום פה מקום שם, אבל רצינו לשבת שני זוגות ביחד, אז פנינו לשולחן שהיה ריק (והכיסאות בו היו קשורים בשרשרת לשולחנות) ומייד קרוב משפחה של החתן בא אלינו ואמר שלא יושבים בשולחן הזה כי הוא שולחן ספייר ואם יפתחו אותו הם יצטרכו לשלם עוד המון כסף אז שנשב כל אחד לבד במקום פנוי... זה בעיני היה פחות יפה כי כבר השקעת והזמנתם ואירחתם.. אז נכון שזה סכומים של מאות שקלים לכל שולחן נוסף וזה לא הולך ברגל, אבל בסך הכל של האירוע זה לא הרבה אז לא כדאי לנסות למנוע מהאורחים לסבול? אגב, בחתונה שלי סידרתי שולחן אחד עם כמה זוגות חברים שלא מכירים אחד את השני. חברה אחת שלי תפס לחברה שניה שלי אתה מקום אחרי שהתישבה ונוצר ביניהן עימות לא נעים. ברור לי שחברה אחת (הרגישה יותר מביניהן) זוכרת את החתונה שלי בתור אירוע נורא שבו היא לא הכירה אף אחד וגם דיברו אליה לא יפה. מבאס אותי נורא לחשוב שהיא זוכרת את החתונה ככה אבל אין לי יותר מידי מה לעשות חוץ מלשמוח שאני כבר אל בקשר עם החברה שהתנפלה עליה...

shal0mshal0m

New member
בכלל לא היה מפריע לי

ובטח שלא הייתי לוקחת את זה באופן אישי. אז הם לא תכננו מספיק טוב את האירוע, מה בדיוק זה אמור להגיד על מידת החברות שלהם?

נשמע לי הזוי להכנס למינוס רק בגלל

מתנה לאירוע.... וגם אם זה לא "ייעשה אתכם עניים" - אין שום סיבה לתת מתנות לא הגיוניות, ובטח שאת לא צריכה להתנצל על זה. ומכיוון שזה עקרוני לך והוא צריך להבין שזה פוגע בכם, בכיס שלו ושלך ובעצם בכם, הוא חייב ללמוד להתפשר.

באפל

New member
לא קרה לנו אף פעם

אבל אפשר להסכים על כמה סכומי "סטנדרט" לפי מקום הארוע וקרבה... נראה לי הכי סביר לקבוע באופן הזה. מה שכן, לא הייתי נכנסת למינוס מיותר בטח על אירוע ברית בבית כנסת. במקום לתת את הסכום אפשר לקנות מתנה יפה שתראה כמו הסכום בייחוד בדברי תינוקות.

למעלה