מה עושים עם תינוק בייכן?

2 1 2

New member
מה עושים עם תינוק בייכן?

זה הבן השלישי שלי והשניים האחרים לא היו ככה. אני כבר מרגישה שאני תחילה להתייאש. רוב הזמן הוא בוכה. אולי הוא רעב? (כמעט ולא מניקה.כל ארוחה 120 CC סימילאק כל כ 3 שעות) אולי כאבי בטן או גזים (כל היום!כלום לא עוזר!) אולי הוא צמא (שותה כ 20 CC מים למרות שלא חובה) מה עוד? אין לי כח...

מאיה היתה בכיינית (כנראה גזים)

היו ימים שהייתי פשוט נשברת ובוכה יחד איתה, גיסתי שיש לה שני ילדים אמרה שהיא לא ראתה דבר כזה, וכך גם חמתי שגידלה את שני הנכדים. אמא שלי פחדה לעשות עליה בייביסיטר. יום אחד, ממש בלי אזהרה מוקדמת, כאבי הגזים חלפו, וקיבלנו ילדה חדשה ! כל הזמן צוחקת, פעילה, משתפת פעולה עם כולם... כאבי גזים הם כאבים איומים, והדבר היחיד הטוב לגביהם הוא שהם חולפים לחלוטין.... תהיי חזקה - זה עובר !

אני לא יודעת בן כמה הוא..

אבל עג גיל מסויים (חצי שנה?) הם לא בוכים מפינוק. משהו כנראה מפריע לו ובהחלט ניתן לגשת לרופא אם זה משהו שלא חולף מעצמו. אול צריך להחליף תמ"ל (סימילאק עשה לנו צרות צרורות), או הוא זקוק ליותר חום וקירבה (לקחת יותר על הידיים) והרשימה מאוד ארוכה. אני הייתי מתיעצת עם רופא. לבן של מכרה היה כזה סיפור שלא היה מפסיק לבכות ובסוף מצאו אצלו קרע בעור התוף באוזן שזה כאבים איומים. תתיעצי עם רופא
לא מזיק. בהצלחה

gigush

New member
כל כך מזדהה

אומנם לא כתבת בן כמה הבן שלך, שלי בן חודש והוא ילד ראשון, אבל אני קוראת את ההודעה שלך ושומעת את עצמי. גם עידו אוכל סימילאק כל שלוש שעות (ניסינו להחליף למטרנה והיה גרוע יותר), ובערך כל שעות העירות שלו הוא בוכה (ומדובר על שעות עירות רבות כיוון שהוא כמעט אינו ישן). התייעצנו עם הרופא, שאמר לנו במילים עדינות שסביר להניח שזה מגזים (הוא אכן מתפתל ונראה שכואבת לו הבטן) ושאין מה לעשות, פשוט להתאזר בסבלנות ולחכות שזה יעבור. כן בטח, הוא לא צריך לחיות עם הצרחות והבכי 24 שעות ביממה. אני מרגישה לפעמים כמוך שכבר אין לי כוח ואני מאבדת את הסבלנות ואז כדי לשמור על שפיות דעתי, אני יוצאת איתו לטייל ולראות אנשיפ וחלונות ראווה, מבקרת את אימא שלי ומשאירה אותו שם לשעה שעתיים ובערב- אחרי יום שלם של בכי הוא קצת עם אבא שחוזר מהעבודה ונותן לי קצת זמן לעצמי - אבל בעיקר - אני מחכה וסופרת את הימים שזה יעבור כבר...

לקש

New member
הרבה סבלנות...

זה נשמע לא מציאותי אבל אין מה לעשות. גם ביתי האמצעית היתה בכיינית לא קטנה. אפילו טיול בעגלה ונסיעות באוטו לא הרגיעו אותה. ניסינו את כל המוצרים מרגיעי הגזים שהיו בשוק (לפני כשבע שנים) וכלום לא עזר. לקחנו אותה לרופא כמה פעמים, בטענה שבטוח היא סובלת ממשהו. שום ממצא לא נמצא. הרופא הסביר שיש תינוקות שפשוט קשה להם להסתגל לעולם. ולכן צריך המון סבלנות ואהבה - למרות שכשיש עוד ילדים בבית, במקרה שלי ילד בן שנתיים בזמנו, זה מאאאאאוד קשה. היו מקרים שהיא כ"כ צרחה ולא הצליחה להרדם שפשוט נתתי לה אקמולי - באישור הרופא כמובן. אבל זה נשמר למקרים קיצוניים בלבד. הפסקתי להניק אותה אחרי 6 שבועות, כי אף פעם לא הייתי בטוחה אם הצרחות הן לא מרעב. היום היא ילדה מקסימה!!!! בני הקטו - 7 חודשים- גם היה תינוק "קשה" אבל לא הגיע לרמות של אחותו. רק הבכור היה תינוק בהזמנה.

ashlaya

New member
בן כמה הוא ????

כי אם זה גזים חוץ מלרחם עליו ועליכם אין הרבה מה לעשות עדי שלנו היה תינוק בכיין בתקופת הגזים משהו שהיינו מרחמים עליו ושבורים כבר נפשית אבל זה עבר ונשאר רק זיכרון עמום הים הוא ילד שמח וחייכן השאלה היא מה הסיבה לבכי קודם כל

tami_c

New member
אוי מתוקה ... ../images/Emo24.gif

הלוואי שידעתי לעזור אבל באמת אומרים שאלה כנראה הגזים והם יעברו עוד חודש חודשיים.. בינתיים קחי המון אויר.. יש לך איפה להשאיר אותו ולצאת קצת להתאוורר???

2 1 2

New member
חודש וחצי

יום חמישי אנחנו אצל הרופא ונשאל (שוב) אני גרה במושב ככה שאין לי חלונות ראווה וכאלה להתאוורר-כרגע אין לי איפה להשאיר מחכה לימים קלים יותר

momx3

New member
אני מעתיקה תשובה שכתבתי כאן

למישהי לפני כחודש: "זהר שלי בכתה המון עד גיל חצי שנה. הפתרון - היא פשוט היתה כל הזמן על הידיים ובתנועה (כן, כן - רקדנו איתה על הידיים במשך חצי שנה). זה המצב היחיד בו היא היתה לרוב רגועה ופשוט עשינו מה שהיא רצתה. לדעתי- אם מוצאים מה מרגיע אותם - הכי טוב לזרום איתם כי הכל זמני. אף אחד לא רוקד עם ילד בן עשר על הידיים ... עוד דבר שהיא מאד אהבה זה חברה אנושית - מגיל חודש היא היתה "עושה עיניים" לאנשים (זרים!) כדי שיחייכו אליה וידברו איתה. אף אחד לא האמין לנו שהיא תינוקת בכיינית. מגיל חצי שנה - כשהתחילה לזחול - מפלס הבכי ירד פלאים והוא ממשיך ויורד ככל שהיא מתפתחת מוטורית, שולטת טוב יותר בתנועות שלה ומסוגלת להשיג את מה שהיא רוצה (או לבד או שהיא מסוגלת כבר להביע את עצמה כדי שנדע מה היא רוצה מאיתנו). אני יודעת שזו לא הסיבה אצל כל ה"בכיינים" אבל במקרה שלנו היה ברור (בדיעבד אמנם) שמדובר בתיסכול - ילדה שזקוקה להמון תנועה ופשוט לא מסוגלת ליצור את התנועה הזו בעצמה. אותו סיפור בדיוק היה לי עם בתי האמצעית (שהיא היום בת 7.5- ילדה שקטה ורגועה להפליא אבל ספורטאית מעולה) ובמידה טיפה פחותה,אבל לא בהרבה, עם בני הבכור." תחזיקי מעמד!

ayeletzy

New member
מזדהה כל כך

הבת שלי חצי שנה במשך שלושה וחצי חודשים לא הפסיקה לבכות. וגם לי ילד גדול שלא היה כך. רק על הידים ורק בנוחה מסוימת וזה מייאש. היום המצב יותר טוב אבל עדיין היא בכיינית והיסטרית וזה נורא מתיש נפשית ופיזית כאחד. אבל יש מגמת שיפור. מחזיקה לך אצבעות שזה יגמר מהר.

ניתן לעשות המון דברים כדי להקל עליכ

עליכם קודם כל מגע עמוק מאוד עוזר כזה שעובר על כל הגוף ומרכך ולשהות להעביר תחושה של מגע ברור. דבר שני להחזיק אותו על האמה שלך ולהחזיק קצת את הבטן שלו להכניס קולות לתוך בטנו ע"מ להצחיק אותו ואח"כ לקרב ידים ורגליים אחד לשני לתנוחת עירסול וללכת איתו גם בבית בתנוחת עירסול במינשא התנוחה שמזכירה את מצבו ברחם חוץ מהיכולת של התנוחה לגרום לכיפוף והרגעה היא גם מלמדת את ההיכרות עם קו האמצע ובנוסף מקלה על הגזים ומרגיעה מפני רפלקס הבהלה שפשוט מבהיל את תינוקך ולכן הוא בוכה ומתכווץ וזהו מעגל שלם יש עוד דברים תנסי את אלו בתור התחלה בהנאה אביטל

2 1 2

New member
אביטל...

ראיתי שאת מעבירה סדנאות אפשר לקבל פרטים.

nirits

New member
המון סבלנות ../images/Emo24.gif

אני לא יודעת בן כמה הוא ואם זה באמת גזים, אבל זה נורא מזכיר את איתי עד גיל 3 חודשים... הוא סבל מגזים כל הזמן. היו ימים שפשוט בכיתי יחד איתו, שחיפשתי את תעודת האחריות (טוב, נו, רק את הכפתור OFF). יש מה לעשות בשביל להקל על הגזים. יש כל מיני תנוחות אחיזה שמקלות, כל מיני "תרופות" שנותנים (גליכל עבד בהתחלה כמו קסם, סימיכל גם היה בסדר, משהי פעם כתבה על משהו שקונים בבית מרקחת במדיקל סנטר בהרצליה שעושה קסמים- משהו כמו "baby mixture") וכל מיני שיטות שונות ומשונות (אני לא ראיתי את עצמי מורחת את הבטן שלו בשמן זית ועוטפת בחיתול תוך כדי צרחות, אבל טוענים שזה עוזר). מה שהכי הרגיע אותי - שיננתי כל הזמן (ועדיין לפעמים) שבסוף הכל עובר. 3 חודשים נראה כמו נצח, אבל בסוף הם עוברים, ופתאום קיבלנו ילד מקסים וחייכני. בכל מקרה, אולי כדאי לקחת לרופא שישלול בעיה רפואית...

מאושרה

New member
אוי, אני כל כך מזדהה ../images/Emo10.gif

איל היה בכיין. שלושת-ארבעת החודשים הראשונים היו סיוטיים. הוא בכה המון. הנקתי אותו רבות (יתכן שזו היתה אחת הסיבות). הוא סבל מאוד מכאבי בטן ועד שזה לא עבר הוא לא חייך
היה מאוד קשה כי זה היה לטפל במישהו נון-סטופ בלי לקבל "תמורה". הוא פשוט סבל כל הזמן הזה. אבל הרשי לי לעודד אותך: זה זמני וזה עובר היום איל ילד חייכן מדהים ונוח ביותר - בוכה רק כשהוא רעב ו/או עייף. אז עצתי אליך: סבלנות, סבלנות, סבלנות... וכשנראה כי נגמרה לך הסבלנות, תני למישהו אחר לטפל בו וצאי להתאוור. מחזיקה לך אצבעות (ומבטיחה שזה יעבור)

ליאור התבכיינה עד גיל ארבעה חודשים

היינו אצל רופאים נחלצנו , הכל , זה עובר בסוף עד היום לא ברורה לי הסיבה , הם נרגעים אבל זה לא לנצח - כנראה בכיינות זה אופי ... לקבל באהבה למרות הקושי המובן מה עם הרבה יידים ? מוסיקה בזמן שינה ? טיולים בחוץ ? זה עוזר מאד.לפחות לנו ... בהצלחה

T noki

New member
אי שקט בתינוקות

קודם כל כדאי לשלול אצל רופא הילדים סיבה גופנית לאי השקט - לפעמים יש דברים שמציקים וכואבים כמו פיסורה בפי הטבעת (סדק קטן שכואב ושורף), כאבי בטן חוזרים מסיבות שונות (והכוונה לא לגזים או קוליק) , כאבי אוזניים (אם כי נדיר בגיל הזה), ועוד. לפעמים סיבה מוזרה שלא חושבים עליה = יש סיפור ידוע על ילד שלא הפסיק לבכות ובסוף מסתבר שהיתה לו שערה (ככל הנראה של אימו) כרוכה סביב הזרת הקטנה שלו שגרמה לו לכאבים קשים... אם הרופא בדק, ואין סיבה רפואית לאי השקט, והילד מלבד זאת מתפתח היטב, עולה במשקל, יוצר קשר עין, מתחיל לחייך... ומתענין בסביבתו, אז אפשר לתלות את האשם בגזים/כאבי בטן של תינוקות שחולפים בערך בסביבות גיל 3 חודשים, לעיתים מאוחר יותר אצל הילדים שלא קראו את הספר. מה שיכול לעזור - להחזיק הרבה על הידיים, לנענע, לשיר שירים, מוסיקה מרגיעה, להיות איתו כל היום במנשא עלייך שירגיש אותך, מוצץ הוא לוקח? אם לא -לנסות, אפשר לנסות את כל התכשירים להקלת גזים (סימיקול, גליכל, בייביזים וכו') - אני מבטיחה לך שעד שתנסי את כולם, הוא יגיע לגיל 3 חודשים וזה יעבור מעצמו... לצאת לטיולים בעגלה, לעשות אמבטיה (אם הוא אוהב וזה מרגיע אותו), לשנות לו אווירה כל כמה זמן, אפילו לעבור חדר, וזה יכול להרגיע אותו, לעשות עיסוי, גם לכאבים בטן וגזים וגם עיסוי כללי להרגעה. אין מקום להשוואה לילדים הקודמים - כל אחד ותכונותיו ואופיו. אני בטוחה שאם הסיבה לאי השקט היא גזים זה יעבור לו עוד כמה שבועות ותקבלי ילד חדש. והכי חשוב שמרתי לסוף - תמצאי מדי פעם מישהו שיחליף אותך, שיחזיק אותו על הידיים/במנשא, יאכיל, יטפל (בעלך, משפחה, חברה) ואת תקחי לך קצת זמן, שהגב שלך ינוח, הידיים, תעשי אמבטיה מפנקת או סתם תלכי לנוח לשעה שעתיים. זה ממלא מצברים ועוזר מאד להתמודד עם הטיפול היומיומי וההתמודדות עם הבכי.

למעלה