מה עושים עם כל הכעס?

yam87

New member
מה עושים עם כל הכעס?

אני בוערת מכעס, לא מצליחה להוציא אותו על מי שצריך והוא נשאר תקוע בפנים.
חברה קרובה , זאת שהצלחתי אחרי הרבה זמן לספר לה מה קרה לי... כמעט היחידה שיודעת... באחת השיחות בהן ניסתה "לנחם" אותי
אמרה לי דברים מאוד קשים ...שרק עכשיו אני מצליחה לעכל.
אמרה לי שלא פלא שה"בן זוג שלי נטש אותי והלך עם אשה אחרת ... כי הוא חיפש בחוץ את מה שלא היה לו בבית" (התכוונה בגלל הפגיעה שעברתי)
וזה כ"כ לא נכון , השבתי לה שלא עשיתי לו שום דבר רע, הייתי אישה טובה והקרבתי המון , ענתה ביהירות שאולי לא עשיתי לו רע אך כנראה שגם לא עשיתי לו טוב....
באותו רגע חייכתי ועניתי לה שאולי זה נכון.
אחכ חשבתי עם עצמי - הנה שוב נטשו אותי ואני אשמה - איך זה קורה כל הזמן???
כבר לא יודעת על מי לכעוס....
יש שיר כזה של שלומי שבת "לא יודעת מי אשם ואיך השמש לא זורחת... ומי יודע את הנפש של אדם בבדידותו שמשמיים לא נכתב לו שאהבה היא ייעודו".....

היי ים

אני הולכת לכתוב לך מתוך הלב ואולי הדברים יהיו בוטים ויהיו קשים לא יודעת אז בבקשה אם תרגישי שזה לא ...פשוט תעיפי בכל מקרה באה ממקום ממש טוב ...

ימים לא קלים תנשמי ותיבדקי עם עצמך ...והכי טוב לרשום ...האם הכעס על החברה עם פרופורציות נכונות ..כמו שאת מספרת זה נשמע כזה שהייתי ישר אומרת לך זרקי את החברה הזאת כי היא לא חברה ....מה טירגר במה שאמרה ...האם זה שכאילו האשימה את הפגיעה בשברון הזוגיות יתכן מאוד שזה מה שסיפרת לה ..האם בחירת הבן זוג לא הייתה נכונה בגלל הפגיעה גם זה אפשרי ...האם החברה עברה את גבולות הטעם הטוב בהתערבות בן בני זוג ..האם זה בגלל שאת אפשרת לה ...מה שאני מתכוונת זה שאחרי שתחבטי באיזה כרית ותוציאי את הכעס ..תיבדקי על מה זה יושב ..והאם זה בכלל לא כעס על עצם הפגיעה והנזקים שהביאה איתה ..וכן גם עם היית אישה הכי טובה בעולם סביר להניח - לא להרוג אותי פשוט רואה את זה אצלי - שאנחנו מגיבים מתוך הפגיעה ונזקייה ...

אחרי שתיבדקי ותביני אל תהססי לנתק קשרים עם חברים שאולי במקרה בחרת ממקום הנמוך של הפגיעה ....

הייתה לי חברה נפגעת כמוני שהמטפלת לא הבינה למה אני בכלל בקשר איתה ושהיא מורידה אותי האמת שעד היום אני מתגעגעת אלייה (ניתקתי איתה קשר אחרי שכתבה לי שפגעתי בה כמו שאבא שלי פגע בי כי לקחתי מקום בפורום אחר לא לפי דרכה ...וזו נפגעת שאמורה להבין קושי של אחר ) יכול להיות שזה הזמן לבדוק עם המטפלת שלך את טיב הקשרים עם אותה חברה ...שוב כמו הקשר הזוגי שלך סביר להניח שגם החברות נבחרו מהמקומות ההם שהדחקנו ...

איתך יקרה מקווה שתקבלי ותביני את דבריי את בטח לא אשמה ...אבל יחד עם זה בטוח יש מה לתקן בגלל הפגיעה ...מחבקת ושולחת עטיפה חמה וטובה להגנה מפני נזקי הסערה שעברת ....

yam87

New member
היי עייפה

אני לא טוענת שאין משהו בדבריה , אני פשוט חושבת שכשאת במקום שבור/ כואב... לא קל שמפנים אליך אצבע מאשימה זה עוד נטל לקחת על עצמי.
מסכימה שבחירת בן הזוג היתה שגויה וקשורה איכשהו לפגיעה אבל כשבחרתי בו - נתתי את כולי, אפשר לומר הקרבתי המון...וזה כואב לשמוע ששופטים / מבקרים אותך
שגם ככה נורא קשה לך. ובמילא אי אפשר להחזיר דברים לאחור אז למה להכאיב? למה לחדד את תחושת האשמה?

אני חושבת שגם את הקשר איתה, בחרתי ממקום של הפגיעה, כנראה אני מאפשרת לה לפגוע בי ולהשפיל אותי...כנראה שהיא זיהתה את היכולת הזאת ועושה בה שימוש.
לא רוצה אנשים כאלו סביבי. אבל כמובן שאיני ממהרת לנתק, אבל אתרחק בהדרגתיות

היי ים

מה שחברתך (בעיניי זו לא חברה) עשתה ממש מכוער.
חושבת גם כן שכדאי לנתק את הקשר איתה. חברה אמורה לתמוך. וגם אם יש דברים קשים לומר, זה לא אמור להגיע בהאשמה.

אין לאף אחד/ת את הזכות להשפיל ולפגוע בך. מקווה שתוכלי להרחיק אותה מחייך במהרה ולנתב לחברות אחרת, טובה

yam87

New member
המטריושקה חמודה

אני גם חושבת שהיא אינה ראויה לחברתי ויחד עם זאת לא רוצה להיות פזיזה ואימפולסיבית ולנתק אותה
כי אולי אעשה זאת מהמקום של הפגיעה . אנסה בהדרגתיות להתרחק ואבדוק מה אני מרגישה עם זה.

תודה יקירתי

יקרה לרגע לא אמרתי

שזה נעים או בסדר ...פשוט רציתי לתת לך עוד מקום למחשבה כי כתוצאה מהפגיעה הזו אנו נעלבות מהר ועושות דברים ממקום אימפולסיבי ...האמת אני די בטוחה שהיא לא ראוייה לחברתך ..ולא סתם בחרת דווקא בה לספר לה כמו לשחזר את חייך לספר למי שיפגע בה ולא יראה אותך בכלל ...שולחת חיבוק ענק

yam87

New member
עייפה מתוקה

אני יודעת וכל תגובה מתקבלת בברכה, כתבתי כאן כי רציתי לשמוע דעתכן ואין לי ספק שכל אחת חושבת אחרת
וזה מצוין כי כך אני יכולה לראות זוויות חשיבה אחרות שאולי יתאימו לי ואולי לא.
אני מקבלת הכל באהבה, ואגב גם הסכמתי עם דברייך שאולי התגובה שלי היא תוצאה של הפגיעה ולכן אמרתי שאתרחק בהדרגתיות כדי לראות איך זה מרגיש לי.
כרגע מרגיש לי מאוד כואב ופגוע ולא במקום מה שהיא אמרה ולכן מעדיפה להתרחק.

ואתן מקסימות - עצם התגובה מראה שאיכפת לכן ואתן מקשיבות ותומכות
ותודה רבה על הכל!

תנועה B

New member
אמון שנפגע

עולה לי דימוי של יד שאוחזת שברי זכוכית. היד מדממת וכואבת. נורא.
וכל כך קשה לאחוז שוב ביד הזו... היא לעולם מצולקת...
מה יחלים אותה? מה ייתן לך כוח?
את לא אשמה! חשוב שתשנני זאת לעצמך.
בחיים שלי יש מחזוריות. אני חוזרת אל אותם מעגלים (כן, לרוב אלה הכאובים והחותכים) עד שאני עושה שם שינוי, בתוכי, בהבנה שלי, בתפיסה שלי את תפקידי בקשר...
והמעגלים האלה והאחיזה החוזרת של מכאובים שחשבתי שאני כבר לא אפגוש לא פשוטה...
שולחת אהבה גדולה.
הקשר הבא יהיה אחר, כי את תהיי אחרת.
זה לא נכתב לך מהשמיים, בכל אופן זו תפיסתי.

yam87

New member
נעמי תודה

הכעס יעבור, אני לומדת כל יום דברים חדשים
וה"אני אשמה" כל הזמן צץ אצלי אם זה בחיי האישיים, אם זה בעבודה... כך שאני מבינה שהתפיסה הזאת צריכה להשתנות.
עובדת על זה, ודווקא כשמנסה לנתק ממני את האשמה...זורקים לי משפט כזה..אז אני חוזרת אחורה..

בכל מקרה תודה על מילותייך החמות.

מיכלי211

New member
בגלל זה..

תמיד הייתי בתוך בועה, לא העזתי לשתף ולקבל אפילו מילות נחמה, תמיד היה לי את הפחד מתגובות של אנשים, אפילו כאלה שאת נותנת בהם אמון, מילה אחת שלהם יכולה לגרום לך לנפילה שקשה לקום ממנה, כעס זה רגש, רגש שאת יכולה להשתלט עליו, כשאני בכעס אני מתכנסת בתוך עולם אחר, ומכניסה אליו את כל הדברים הטובים שבי, גם שקרו, חווה אותם מחדש!

למעלה