מה עושים כשהילד תמיד מתלונן ש..

Anii32

New member
מה עושים כשהילד תמיד מתלונן ש..

משעמם לו??????

היי,

הבן שלנו בן כמעט 8 וכל הזמן משעמם לו!!!
למשל מהיום,כבר תקופה הוא מבקש בריכה,היום התאמצנו הלכנו ודאגנו לזה..בדיוק אחרי 10 דקות במים התחילו להישמע אזעקות השעמום..
כל משחק אחרי רגע משעמם לו,וישיבה סתם רגועה זה בכלל הגזמתי ברמת השעמום.

הדבר היחיד שאולי יכול להחזיק אותו למשך זמן זה טלויזיה/מחשב/אייפד וכו'...בהייה באיזה סרט מטופש.
וזה כמובן נעשה אצלנו בצורה מוגבלת,אנחנו לא מסכימים יותר משעה ביום באחת מהאופציות שהוא בוחר..

ספרים זה פייבוריט שלו,אבל זה לא משהו שמחליף לו צורך במשחק.

אשמח לשמוע תובנות,שבת שלום לכולנו
ורק בשורות טובות בעז."ה.

ניסיון...

- מה הכוונה שספרים זה פייבוריט...
אבל לא מחליף צורך במשחק?
הייתי מנסה בכיוון של גיוון בספרים,
חוברות, מנוי חודשי אולי לחוברות מדע וכו'...

- בהייה בסרט מטופש הייתי מנסה לגוון בסרט וידיאו
איכותי...

- מה לגבי יציאה החוצה, רכיבה על אופניים / סקייט בורד וכו'...

- ולבסוף, שאלת השאלות, מה לגבי חברים ?

אביבקיץ

New member
הוא קצת היפראקטיבי/בעיית קשב?

יש לי ילדה כזאת, מעט גדולה מבנך. זה משגע. היא מאד פעילה - חוגים, חברים, אבל כלום לא מספיק. אחרי 4 שעות בלונהפארק, בדרך חזרה לאוטו, היא יכולה להגיד "מה עושים עכשו? משעמם לי".

לצערי, אם בנך כמו בתי - אני חושבת שזה כנראה לא ישתנה, ואנחנו נשמע הרבה את ה"משעמם לי" הזה.
צריך קודם כל לא להתרגש.
להבין שאנחנו לא קצינות הבידור שלהן ולא חייבות לשעשע אותם כל הזמן.

בתי מאד חברותית, אז כמעט כל יום היא נפגשת עם חברות. ויש גם חוגים.

בנוסף, בגלל שהיא אוהבת יצירה, תמיד יש בבית חומרי גלם, אז הרבה פעמים כשהיא אומרת שמשעמם - אני מוציאה כמה חומרים והיא בונה או מדביקה או מעצבת משהו.

תנסי אולי לעודד אותו לפתח תחביב. נניח בניית דגמים. או לכתוב סיפורים. משהו שמתמשך לאורך זמן, מין עוגן כזה שכאשר משעמם לו - ייגש לאותו תחביב.

לאה_מ

New member
מסכימה מאד עם אביבקיץ

אני גם חושבת שיש ילדים שהצורך שלהם בחברה גדול יותר משל אחרים. יש כאלה שיכולים לבלות לבדם שעות, להעסיק את עצמם במשחקים שונים, בקריאה וכו', ויש כאלה שזקוקים כל הזמן למישהו לצידם. זה עניין של אופי. יכול להיות שיש לכם ציפיה מהילד שהוא יעסיק את עצמו, ולא ידרוש את הנוכחות שלכם וההשתתפות שלכם כל הזמן, אבל הוא מרגיש שהוא לא יכול להיות לבד (זה גם מסתדר לי עם מה שנאמר על הספרים).
אם זה כך, אני חושבת שהשינוי צריך להיות בעיקר בראש שלכם - יש לכם ילד שזקוק להרבה חברה. זה יהיה מאד מועיל בגיל ההתבגרות
. זה לא אומר שאתם כל הזמן צריכים להעסיק אותו. אתם באמת לא קציני הבידור שלו. אבל לא להתרגז כשהוא מצפה שתהיו בסביבתו, שתדברו איתו על מה שהוא עושה, וכו'.
בקיצור, אני מציעה אפשרות שבה התלונה שלו על שעמום היא לא באמת תלונה על שעמום, אלא בקשה לחברה.

florentin

New member
כמה מחשבות

למרות שאין לי יותר מדי נסיון עם הגיל הזה - אבל משליכה קצת מהגיל הרך ולהבדיל מגיל ההתבגרות...

א. "משעמם לי" זו חוויה פנימית - לא חיצונית. כלומר, זה אומר משהו על מה שאני מרגיש. לא על רמת הגירויים או האטרקציות בחוץ. לכן מסכימה שאתם לא צריכים לפעול על תקן "מפעילים", ולראיה - סיפור הבריכה.
ב. אצל הרבה ילדים הצורך שיפעילו אותם כל הזמן מעיד בעצם על חוסר בעצמאות ותלות בזולת. אני לא מסוגל ליצור לעצמי עניין ולהרגיש סיפוק מחוויה שהיא רק שלי. הייתי מנסה לפתח עצמאות בעקיפין - לתת לו תפקידים בבית, לתת לו אחריות.
ג. כיוון שהוא כבר גדול, הייתי פותחת את הנושא בשיחה. מציגה לו את העניין מזווית הראיה שלכם ושואלת מה יכול לעזור לו - לטווח ארוך. כמובן שלפני כן תחשבו עם עצמכם מה אתם מוכנים לעשות, ובשיחה אתם יכולים לשמוע את ההצעות שלו, להציע הצעות שלכם, וגם להגיד שתחשבו על זה ותחליטו מה מתאים. אפשרויות: חוג או שניים (ספורט ויצירה/ שחמט/ וכו'), חיית מחמד באחריותו, לקבוע ימים קבועים בהם מארחים/מתארחים אצל חברים וכו'...

florentin

New member
סליחה, שלחתי בטעות לפני הזמן

דבר נוסף - אולי לבדוק את הציפיות שלכם. אם אתם יודעים שהפתיל שלו קצר - לבנות פעילויות שמתאימות ליכולת שלו, ובהדרגה להאריך.
למשל -
הלכתם לבריכה. לתת לו רבע שעה סתם להיות במים. הוא משתעמם - להציע לו תחרות שחיה/משחק במים עם אחד מכם. אחרי עוד 10 דקות - הפסקת מים ופרי. אחר כך לחזור למים עם משימה (לאסוף טבעות מהרצפה/לקלוע לסל/ לעמוד על הידיים).

בקיצור - לפרק בילוי ארוך לפרקי זמן קצרים יותר, ולהוסיף גיוונים באמצע. לא לוותר כשהוא אומר די - עד עכשיו שיחקנו ככה, עכשיו נשחק ככה, בוא נוסיף את העניין הזה...
בשאיפה לאט לאט הוא יתרגל לפרקי זמן ארוכים יותר.

בהצלחה!

צימעס

New member
"משעמם לי" אלה רק מילים

זה לא אומר שמשעמם לו. זה יכול לומר אלף דברים אחרים.
אצלינו, למשל, "אמא, משעמם לי" משמעותו "אני לא מוצאת את עצמי" או "אני מתבישת להצטרף לאחרים שנאי מכירה רק קצת" או "אני לא בטוחה אם אני בקטנים או בגדולים" וכו' וכו'

נסי לבדוק את הסיטואציה (בעצם את שלל הסיטואציות בהם מובעת התלונה הזו) לא רק דרך המילים האלה.

משעמם...

יכול להיות שמשעמם לו, יכול להיות שהוא לא מוצא עניין - כי קשה לו.

כדאי לבדוק מה קורה...

תפני לעמוס, פסיכולוג קוגניטיבי - מומחה לפיתוח חשיבה.

הוא יוכל לעזור לך להבין ממה נובע המשפט "משעמם לעי" וקרוב לודאי שיוכל גם לעניין אותו ולפתח לו את החשיבה.

הטלפון שלו: 054-2139093

למעלה