מה עושים אחרי ירידת מים?

מה עושים אחרי ירידת מים?

אחותי שבוע 39 + 4. בבי"ח אחרי ירידת מים. שוכבת במיטה מחוברת למוניטור. פתיחה 2 ואין צירים בכלל. זו לידה ראשונה. יש מה לעשות או סתם לחכות? משהו שיכול להזיז קצת את הענין? תודה

אם אפשר לא לשכב.

לעשות כל מה שיכול לקדם צירים. הליכה(הכי טוב על חול חם, אפשר לחמם גם במיקרו...), עיסוי פטמות, לישת בצק. שכיבה עשויה להוביל לזירוז והדרך לאפידורל וחלילה גם לקיסרי לצערי לא ארוכה...

מתי ירדו המים?

ולמה היא מחוברת למוניטור ושוכבת במיטה? בעקרון אין הרבה מה לחפש בביה"ח אחרי ירידת מים, במידה והמים צלולים ומדובר בשעות ספורות בלבד רצוי דווקא לא להיות בבית חולים כי אפשר לחטוף שם זיהומים
אם היא כבר שם ושום דבר לא זז, עדיף שתקום ותזוז - תלך להסתובב למשל, ולא תשכב במיטה משום שתנועה ותנוחה זקופה מעודדות את הלידה. בכל מקרה, לרוב תתפתח לידה תוך כיממה אבל אפשר להיעזר גם בדיקור, שיאצו, וכד' (לא בטוח שבין כתלי ביה"ח...).

ילדונט

New member
מחכים

הולכים הביתה. אם הכל בסדר, המוניטור תקין, המים היו צלולים, אני באופן אישי הייתי הולכת הביתה, וחוזרת לקבל אנטיביוטיקה כל 4 שעות החל מ-18 שעות לאחר ירידת המים. לא מצליחה להבין למה עושים לה את זה (יודעת בדיוק למה, אבל ברור לי שאין לזה שום הצדקה).

קמים מהמיטה

גם בבית חולים, עם מוניטור, אפשר לקום ולזוז לצד המיטה (עד לאן שהחוטים מגיעים
), לשבת על כדור פזיו לצד המיטה וכו'. אפשר להתמקח עם הצוות על ניטור לסירוגין ובזמן החופשי להתהלך בביה"ח, לעלות מדרגות וכו'. שתהיה לאחותך לידה קלה וטובה.

יש המון מה לעשות!

שיאצו, תרגילי פאולה, הומאופתיה, עיסוי פטמות, וכמובן- שתזוז!!!!!!!!! לא לשכב במיטה!!!! גם אם חוששים מצניחת חבל הטבור ולא מרשים לה לרדת מהמיטה כדאי לדעת שא. החשש מצניחת החבל רלבנטי בעיקר בדקות הראשונות אחרי ירידת המים (וגם ככה נמוך מאד) וב. אפשר לזוז גם בישיבה על המיטה, אפשר לעמוד על שש (כל זה בהנחה שהיא חוששת שלא להשמע להנחיות הצוות ולא רוצה לחתוך הביתה). האם יש איתה מלווה מקצועית כלשהי, דולה, מיילדת פרטית? האם יש אפשרות להזמין לחדר הלידה מישהו שיעשה לה שיאצו למשל? לגבי פאולה- היא יכולה לשוחח טלפונית עם מורה לפאולה שאולי תוכל להנחות אותה לעשות תרגילים מסוימים. שווה גם לבדוק אם המיילדות בבי"ח יכולות לעזור לה בשיטות אלטרנטיביות.

תודה לכולן על התגובות

בינתיים כלום לא זז...)-: אומר לה כל מה שמסרתי לכן. אבל משום מה (ואני יודעת בדיוק משום מה...) נראה לי שמי שהשכיב אותה במיטה לא בדיוק ישמח להוציא אותה. אני טועה ?! היא ברמב"ם. הירידת מים לא היתה ממש שטף אלא ככה קצת שאפילו היה לה ספק בעצמה אם זה בכלל ירידת מים. אבל בגלל הפתיחה 2 אצבעות קיבלו אותה ללידה. נקוה שיקרה משהו

מה זאת אומרת "השכיב אותה", "יוציא אותה"?

היא אחראית על הגוף שלה וזאת הלידה שלה, בנימוס ואסרטיביות אפשר לבקש ולעשות מה שבוחרים ומאמינים שיעזור, אפילו ברמב"ם אם מדברים יפה ובכבוד אנשים מקשיבים - מנסיון.. קיבלת אחלה עיצות למעלה, בעיקר בעיקר ממליצה על סבלנות, לא לגעת, לא להפריע.. זה יבוא!!

למעלה