מה עדיף... ?

adventureboy

New member
מה עדיף... ?

כשאני בונה משהו ב ASP מה עדיף לי לעשות עם נתונים שמגיעים אלי מדפים אחרים: 1. להכניס אותם לתוך משתנה ולהשתמש במשתנה (שתופס קצת זכרון) לאורך התוכנית או 2. בכל מקום שבו אני צריך לעשות שימוש במידע לעשות request("")? ואם תוכלו אודה גם אם תסבירו לי למה שיטה אחת עדיפה על שניה. תודה

אוריקס

New member
תעביר נתונים בשורת הכתובת

מכיוון ש SESSION הוא משתנה שאתה צריך לפתוח עבור כל גולש וגולש, ואין שום סיבה שתעשה את זה....

adventureboy

New member
אני לא מדבר על session

אני מדבר על משתנה רגיל. אז השאלה היא אם עדיף להעביר את זה למשתנה רגיל ולהשתמש בו לאורך התוכנית או לקחת את זה כל פעם מחדש משורת הכתובת?

adventureboy

New member
השאלה שלי היא...

אם עדיף בדף ASP שאני בונה: בתחיל הדף לעשות משהו כמו:
dim my_var my_var=request("from_url")​
ולהשתמש במשתנה כל פעם שאני צריך לגשת לנתון. או פשוט להשתמש ב
request("from_url")​
כל פעם שאני צריך לגשת לנתון.

Ohad18

New member
להגדיר משתנה

כי לקחת את הנתונים כל פעם עם request זה פחות יעיל.

קודם כל..

קודם כל, שימוש ב:
request("var")​
לא יעיל במיוחד, מפני שכדי למצוא את var הוא מחפש בכל request, משמע: form, querystring, cookies (ובטח עוד כמה ששכחתי), כלומר לא כדאי! כמו שהציעו לפני, תשמור את זה בתור משתנה, קצת זיכרון זה תופס אבל בהחלט נוח ומקל על העבודה בהמשך

פה ידידי אתה טועה...

הבעיה שלו היא לא לחפש טקסט במשתנה אלא אובייקטים. אז אם הוא צריך למצוא אות בין 2000 אותיות לבין למצוא אות בין 20 אובייקטים אז הטקסט כנראה ייקח. וזה כבר נבדק פה פעם והגענו למסקנה שריקווסט לבד מהיר יותר משמע גם יעיל יותר. הבעיה היחידה איתו שהוא יותר פתוח לפירצות.

מהיר?

לא קראתי את השרשור. אבל לפי מה שראיתי מההודעה הקודמת אם אתה משתמש ביותר מפעמיים מהמידע שאתה שואב מהrequest אז תשמור במשתנה יותר קל למחשב ויותר נחמד. request יעיל יותר. אבל הוא פתוח לפרצות שאם למשל אתה שולח בפורמט form את המשתנה aba ומישהו יכניס לך בשורת הquery את הערך aba=blat אז המשתנה שלך יהיה שאוב מהget ולא מהform דבר שלכשעצמו פרצת אבטחה. למרות שזה לא משנה בטח שלא get או form יעצרו פורץ. פי איזה חלוד אני... כבר שכחתי אם זה get וform או משהו אחר...

כשאתה לא מתמצא יותר מדי...

בבעיות אבטחה אז די קל לזיין לך את המערכת. פשוט נזכרתי באתר הזה שהיה פעם allsites או משהו כזה שהיה אפשר לזיין לו את הצורה בכל דרך אפשרית(ואיקסי עשה את כולן) וכל זה היה דרך הget.

ובנוסף...

אם אתה לא מעביר סינון את התוכן שלך(תתפלאו יש מתחילים שלא) אז כשיש לך תיבת סלקט שמוגבלת. בget אפשר לשנות לה לכל ערך שאתה רוצה.

Ohad18

New member
אתה מתכוון לבדיקה בצד שרת../images/Emo35.gif

כי אם אין בדיקה בצד שרת אפשר לעבור על ההגבלות גם ב-Post (יוצרים טופס בעצמך שישלח את הנתונים)

למעלה