מה עדיף-רפלקס פילם או דיגיטלית?

IMBIKER

New member
מה עדיף-רפלקס פילם או דיגיטלית?

אני מתלבט אם לרכוש מצלמת פילם או מצלמה דיגיטלית. מבחינת זמינות ונוחות הציעו לי את הדיגיטלית,אבל דעה שניה אומרת שאפילו מצלמה דיגיטלית עם 6 מליון פיקסל לא מגיעה לאיכות תמונה (כמעט) כמו פילם,ואת זה גם אני הרגשתי כאשר צילמתי במצלמת רפלקס של מינולטה (ולא חדשה במיוחד). שמעתי שיש מכשיר "סורק פילם" שבו ניתו לסרוק את הפילם למחשב ולשמור כקובץ JPEG ואז ניתן "לשחק" בהן בפוטושופ וכו'... מישהו יכול לעזור לי? השקעה של כמה אלפי שקלים לא הולכת ברגל אתם בטח יודעים (עדשות פלאש וכו'). אני סה"כ צלם מתחיל-חובב,לא מקצוען אבל ממש אוהב לצלם. תודה ושבוע טוב

I R I S C

New member
למי שממש אוהב לצלם-כלומר-מצלם

המון והכל - ואין לו מעבדת פיתוח צמודה ושממש אין לו חשק לסבסד את המעבדות הקיימות - הייתי אומרת שדיגיטלית היא הפתרון. כבר ממצלמות 2 מגהפיקסל ניתן להפיק תמונות איכותיות, ממצלמת 5-6 מגהפיקסל - בכלל אין מה לדבר ולהשוות - וברוב המקרים - אפילו תופתע לטובה - לעומת תוצאות מפילם. כמובן שאין דבר מושלם וגם הצילום הדיגיטלי עדיין לא הגיע ל'טופ' - אבל בהחלט יש מצלמות טובות - שהצילום הרב בהן מחזיר עד מהרה את ההשקעה שבקנייתן. לגבי הפילם - נהדר,גם כן,אבל ההוצאה גדולה - אם כי מפוזרת לאורך זמן.תוצאות - לומדים רק לאחר זמן. אם מצאת מעבדה טובה ומקצועית - הרווחת.אם לא- חבל על הכסף בכלל. סורקים - הטובים הביתיים עולים 4000 ש"ח-וזה חוץ מההוצאות למצלמה ולסרטים ולפיתוח שלהם.תוסיף לכך את הזמן הארוך הנדרש לכל סריקה,כדי שתצא איכותית, וכמו שציינתי - גם פה יש מה לשפר - ועל כל תמונה\סריקה כזו צריך:קודם ללמוד היטב את הסורק ושיגיונותיו,ואח"כ לדעת איך לתקן את הסריקות שייראו כמו שצריך. מסובך,לא פשוט,גוזל זמן ואפילו - לא זול בכלל. המשותף:אם כוונתך למצלמת רפלקס - העדשות-בין כה תרכוש אותן,ההבדל הוא רק בגוף-דיגיטלי או רפלקס-מציעה לך לבדוק את הפרש המחירים הקיים היום בין גופים רפלקסיים טובים (לא בסיסיים)ובין גוף דיגיטלי של אותו היצרן. אני חושבת שתופתע מאוד. לדעתי,בכל מקרה,היום יותר מתמיד,אם עדיין אין לך - אז גוף דיגיטלי.

למעלה