מה עדיף, טיפול עם מוקפאים או טריים?

5טלי

New member
מה עדיף, טיפול עם מוקפאים או טריים?

יש לי עוברים מוקפאים ואני מתארת לעצמי שעכשיו אצטרך להתמודד עם הסוגיה הבאה: טריים או מוקפאים? האם זה בכלל נתון לשיקול דעתי? או לשיקולו של הרופא? אשמח לקבל את עצתכןותגובותיכן.

אולה *

New member
זה לא שאלה חד משמעית

אומרים, שלמוקפאים יש פחות סיכוי. אבל הוא קיים. הטיפול הרבה יותר קל. אין צורך בדיכוי וכו´, אין הרדמה. הייתי מנסה את המוקפאים, ונותנת לגוף קצת מנוחה מהטיפולים הדרסטיים. אולה

מיכל ק-ש

New member
טלי

קודם כל אני ממש מצטערת על מה שעברת. הריון כימי הוא חוויה קשה. לצערי אני מכירה את זה מנסיון. אני בטוחה שמהר מאוד את תתגברי ותמשיכי הלאה. לגבי שאלתך: בטופס שחותמים עליו לפני תחילת טיפולי ה-IVF (לפחות כך זה באיכילוב) רשומים סיכויי ההצלחה עם עוברים טריים ועם מוקפאים. אני לא זוכרת את האחוזים המדוייקים, אבל הם לטובת הטריים. למרות זאת יש כיום הצלחות יפות גם עם מוקפאים. אחרי מה שעברת, פיסית ונפשית, לא הייתי חושבת פעמיים והולכת בטיפול הבא על מוקפאים. הטיפול איתם הרבה יותר קל ואת צריכה קצת מנוחה. אם יש לך אפשרות להחזיר מוקפאים על בסיס ביוץ טבעי - מה טוב. מה שלא תבחרי - שיהיה בהצלחה, מיכל

matan10

New member
סיכויים

הרופא שלי אמר לי פעם שעם טריים הסיכויים הם 28 אחוז ועם קפואים 21 אחוזים. יכול מאד להיות שזה נכון למקרה הספציפי שלנו, ומשתנה ממקרה למקרה. אגב רופא אחר אמר לנו על טריים שזה 25 אחוז .. לידיעתך בהצלחה !!

לטלי תמיד עדיף טריים אך ..

אם יש מוקפאים שווה להחזירם שמעתי שאחוזי ההצלחה דיי גבוהים בשנים האחרונות

איילת321

New member
אני בהריון ממוקפאים

סטטיסטית כנראה הסיכוי שלהם קצת קטן יותר, אבל הטיפול לקראת החזרת מוקפאים הוא הרבה יותר קל ולכן נשים (ואני בכללן) יותר רגועות בגוף ובנפש לקראת החזרת מוקפאים, מה שיכול להועיל לקליטה. בהצלחה

למעלה