מה נחה מה

הרגשה נכונה בהחלט ../images/Emo20.gif

ומתן בחירות בין אופציות היא בהחלט דרך ביניים שמקובלת עלי ואני גם לפעמים נוקטת בה. ההבדל הגדול אולי מבחינת הסמכות "הקובעת" בין ילדים דו הוריים לחד הוריים היא ה - "כמות" כמובן. נראה לי שכשיש זוג הורים , במיוחד אחידים ומתואמים (להבדיל משיטת "החוקר הטוב והחוקר הרע"
), בכל זאת כ"מקור סמכות" כוחם מוכפל ובעל השפעה יותר גדולה כלפי הילד/ים ,מאשר של הורה בודד ואולי יש איזה גורם שבדק את ההבדלים של מידת ההצלחה או "הכישלון" ואת ההשפעה של העובדה הזו (אני לא יודעת). וגם יש את הענין הזה שהם יכולים "לחזק" האחד את השני שלא להישבר ולהיכנע מול רחמים על ו-לחצים/תיכמונים של החבר´ה הקטנים. אני לא מפקפקת בחשיבות של גבול במידה כזו או אחרת , אבל הדגשתי יותר את נושא ה - "איך לעשות שזה באמת יעבוד " במקרים קשים במיוחד ומה המחיר של ההרמוניה המשפחתית תמורת זה. ובשבילך , ים של
ו -
ים , על סיפור נוגע ללב.

ממתינה

New member
גבולות או הרגלים

היי אביגיל, קראתי את מה שכתבת ואת חלק ממה שאחרים ענו לך לדעתי יש קצת הבדל בין גבולות והרגלים כשמדובר באוכל איך נחנך את ילדינו לאכילה נכונה ובריאה? רק אם אנחנו מחונכים בנושא אני ממש גרועה בעצמי, אוכלת מהר מרעב, מכניסה עוגה לפה מרעב או כל שטות אחרת ולכן גם קשה לחנך את הילדים בעניין אבל אני משתדלת לתת להם לאכול "שטויות" כל אחר הצהריים ואז בערב לאכול ארוחה חמה/ מזינה יותר תלוי במה שהם אוהבים בסופי שבוע אנחנו יושבים ביחד ומשתדלים שיהיה יותר "בריא" חגיגי ונעים עם שיחות וקצת צרחות באמצע לגביי מה אוכלים: מה שהם אוהבים ומה שאנחנו רוצים בצורה אחרת אי אפשר להכריח ילד לאכול מה שהוא לא מסוגל בני יקיא כמו שאני הקאתי לאימי כשהכריחה אותי לכן הפסקתי להכריח שיהיה אחלה ובתאבון ובקשר לגבולות, משתדלים לטובתנו, מנסים בכל אופן כי אין ברירה אם לא נציב להם הם יציבו לנו בייבבבבבבבבבב

למעלה