מה משמעות המשפט הזה ?

misspure

New member
מה משמעות המשפט הזה ?

אני בת 45 ועשיתי בדיקת הולטר לחץ דם וקיבלתי את התשובה הבאה: "1. הניטור ארך 21:24 שעות ובוצעו 38 מדידות, מהן 37 מדידות (97%), נלקחו בחשבון. 2. לחץ דם ממוצע בבדיקות שנערכו במרפאה, היה 159/92, והדופק 74 לדקה. 3. לחץ דם ממוצע בשעות הערות (עד שעה 23:00) 133/82, והדופק 74 לדקה. 4. לחץ דם ממוצע בשעות השינה 131/73, והדופק 66 לדקה. ירידה לילית פיזיולוגית: %11-/2-% (הנורמה = בין 30-10%). 5. עומס (load), (נורמה = עד 40% מהקריאות) %46 מהערכים הסיסטוליים ו 24% מהערכים הדיאסטוליים היו מעל 135/85 בשעות הערות ומעל 120/80 בשעות השינה." במסקנות רשום לי את המשפט הבא: "קיימת עדות לעומס יתר של לחץ הדם הסיסטולי." ורציתי לדעת מה המשמעות של המשפט הזה "קיימת עדות לעומס יתר של לחץ הדם הסיסטולי"

PHOTOTAXIS

New member
אהלן ../images/Emo13.gif

לחץ דם תקין סיסטולי במבוגרים נע בין 90-140 מ"מ כספית. מן הנתונים אני למד כי המונח "עומס" מתייחס לערך מסוים אשר נמצא מעל הנורמה. במדידות שנערכו לך, נמצא כי מעל 40% מהמדידות, כלומר מעל הנורמה, נמצא לחץ דם סיסטולי גבוה >> 159 . מכיון שערך זה התקבל רק עבור 46% מהמדידות, צוין כי "קיימת עדות" ולא נקבע באופן חד משמעי כי את אכן סובלת מלחץ דם גבוה באופן כרוני.
גילוי נאות
הכותב אינו רופא ואינו בעל הכשרה ברפואת חירום. לסיכום, הבאתי לך תירגום חופשי של הנתונים שהבאת, כפי שאני מבין אותם. אני ממליץ לך בחום לא להסתמך על פירוש של נתונים רפואיים בפורומים שכן אין באפשרותך לדעת מי כותב את הדברים. אנא, גשי לרופא שביצע את הבדיקות על מנת שיבער לך את המושגים וההשלכות של הבדיקות. כפי שזה נראה, את מועדת לסיכונים הכרוכים בלחץ דם גבוה. סיכונים אלו, ניתן להפחיתם ואפילו לנטרלם ע"י תזונה ופעילות גופנית. שאי ברכה

orend123

New member
פשוט מאוד

שאת סובלת מיתר לחץ דם גשי לרופא המשפחה

0545675650

New member
חבר'ה הכנסתם אותה לחרדה עמוקה

נכון יש לה נטיה ללחץ דם שמחייב מעקב, אבל ....כפי שכולנו יודעים לחץ דם הוא פונקציה של המון גורמים , אוכל= לדוגמא עם מלח או ללא מלח, טיפוס= מפנים או מוציא..עצבן או שאוכל את עצמו, תורשה=יש קרובים שסובלים מיל"ד? תקופה=אדם שמצוי בלחץ עקב בעיות אישיות (פיטורין-או לא עלינו אבל או צער), לכן זה ערכים המחייבים מעקב אבל מכאן ועד ל...... יש עדיין דרך רחוקה.

למעלה