מה מדיניות המעונות לגבי שינה של אנשים מבחוץ?

ProfessorChaos

New member
מה מדיניות המעונות לגבי שינה של אנשים מבחוץ?

זאת אומרת אם מישהו רוצה שחבר שלו יישן אצלו בחדר על מזרון מתנפח איזה לילה או חברה שלו (בהנחה שלא מדובר בדירה דתית) מה המדיניות של המעונות בנושא?
אם יש להם בכלל אמירה בעניין...?
ברור שזה מצריך הסכמה של השותפים אבל עקרונית המעונות שוללים דברים כאלה?
מדובר על דברים חד פעמיים ולא קבועים (נגיד פעם-פעמיים בחודש)

על פי החוזה בגבעת רם וברזניק הדבר אסור בעליל

וגורר כנס של 250 ש"ח ליום גם לדייר וגם לאורח.
זאת בהנחה שתופסים אותך.
&nbsp
אין לי מושג מה קורה במעונות אחרים, אני מניח שעדיין מעוגן בחוזה שאסור אבל בחדרים פרטיים בתוך דירות יותר קשה לפקח.
&nbsp
&nbsp

ProfessorChaos

New member
אבל מאיפה הם יודעים מה אתה עושה בחדרך הפרטי?

זאת אומרת, מתוך הנחה שמותר לאותו אדם להיכנס למעונות, מאיפה הם יודעים אם אותו אדם ישן אצלי או ששיחקנו דמקה סינית כל הלילה?
קשה לי לראות מצב שבו מישהו נקנס על דבר כזה הרי תמיד אפשר לתת סיבה חלופית להישארות הלילית (ואיך בכלל קונסים את האורח אם הוא לא סטודנט?)
אלא אם כן לא מאפשרים כניסת אנשים שאינם סטודנטים לשטח המעונות שזו כבר בעיה אחרת...?

אני יודע שבחלק מהמעונות אכן יש שומר בכניסה שלא אמור לתת

לכולם להיכנס.
בכל מקרה עלייך להודיע מראש אם אתה רוצה לארח אצלך אדם שאינו מהמעונות ולהודיע מראש מתי הוא עוזב.
זהו נוהל רשמי, ככה הם יודעים שמי שמסתובב בלי אישור, לא יכול להגיד שהוא רק מתארח אצל מישהו בלי לסבך אותו.
בתכל'ס הם לא מפטרלים ובודקים בחדרים, כל עוד לא קורה כלום לא אכפת להם.
אבל מבחינה רשמית זה אסור ולך תדע מתי יקרה משהו?
תמיד יהיו שכנים שלא יאהבו אורחים ויחפשו להלשין.

brevislux

New member
המצב הוא כזה:

אחת הסיבות שהאיסור הזה נקבע כדי שאנשים לא ישכנו בחדר שלהם אנשים אחרים באופן קבוע. תצחק, אבל זה קורה לא מעט במעונות, ויש אנשים שמשכנים בחדרים שלהם חברים\קרובי משפחה\זרים, לפעמים הם גובים על זה כסף, לפעמים הם סתם נותנים להם מקום לגור בו, וזה בעייתי מבחינת ביטוח וגם כי האנשים האלה לא חתומים על החוזה והם בעצם חיים בשטח של האוניברסיטה בלי אישור ובלי שום התחייבות (כשתחתום על חוזה בדירה רגילה, תמצא שם את הסעיף הזה גם כן).
ומצד שני, חייתי במעונות אידלסון שלוש שנים ועבדתי במשרד המעונות שנתיים, ומעולם לא נתקלתי במישהו שהחברה שלו ישנה אצלו לילה או שניים או אירח חבר ללילה ונתנו לו קנס או עשו לו משהו. ותן לי לגלות לך שאני ישנתי אצל החבר שלי מאותה התקופה שגר בכפר הסטודנטים והוא ישן אצלי באידלסון, ולא קרה לנו כלום, ואפילו אירחתי אצלי בת דודה מחו"ל במשך כמה ימים, והיו חברים שבאו לבקר וישנו אצלי בחדר\אצל השותפות שלי לילה או שניים.
אז עקרונית, אסור. אבל אם אתה לא משכן אצלך בן אדם אלא מארח חבר מפעם לפעם, ואתה יודע שזה בסדר מבחינת השותפים שלך ואתם לא מפריעים לשכנים, לא יקרה שום דבר רע.

RoyceGracie

New member

למעלה