מה ל @@ עושים עכשיו?

המומה3

New member
מה ל @@ עושים עכשיו?

טוב, אז יצקו רצפה וכולנו מאושרים, רואים התקדמות ואז מתברר שהמודד טעה בסימון ויצקו את הרצפה 40 סמ יותר גבוהה מהיתר הבנייה שלנו מה עושים עכשיו? האם צריך להרוס ולצקת שוב? (אין לי כסף לשלם על עוד יציקה) האם 40 סמ בגובה הוא משהו שיכול למנוע ממני קבלת טופס 4 או שזו סטייה מקובלת בבניה? האם יכולים לעצור לי את הבנייה? מה עושים? אני על סף יאוש

גוליגל

New member
בלי להיות מומחית...

קודם כל - איזה באסה! ומעצבן נורא שהמודד טועה כשכל עבודתו היא לדייק
חוץ מזה - תבדקו אם הגובה החדש והמעודכן מביא את גובהו הסופי של הבית אל מעבר למותר באזור שלכם. יש הבדל מהותי לדעתי אם אתם עדיין בתוך המותר, או שאתם חורגים.

THE UNDER TAKER

New member
אם אין לכם בעיה עם הטעות הזו

אז לא קרה כלום , ממילא המודד נותן לכם אישור על העבודה שלו , עבור טופס 4 המפקח של המועצה או העיריה בא בעיקר בכדי לבדוק תשלומי ארנונה . הכי גרוע הוא שתצטרכו להגיש תכנית שינוי ואת העלות שלה המודד ישלם

המומה3

New member
אין לי בעיה עם הגובה החדש השאלה

אם לישוב שבו אני בונה לא תהיה בעיה, למיטב ידיעתי אני לא חורגת מהגובה המקסימלי המותר אפילו עם הגובה החדש, אבל הישוב שלי מאוד מחמיר ומקפיד על הגבהים שאושרו, נניח שמישהו מטעם הישוב ימדוד את הגובה ויגלה את הטעות, האם יש ביכולתו לעשות משהו כמו לעצור לי את הבנייה, או לחייב אותי להרוס ולבנות שוב? האם לתקנונים פנימיים של ישובים יש בכלל שיניים? ומה אם ידווחו למועצה, מה אז? האם 40 סמ סטייה בגובה הבית נחשבים סטייה מקובלת? או האם זה משהו שיכול לעשות בעיות גם אם תאורטית לא חרגתי ממה שמותר לי בתב"ע אבל חרגתי מהיתר הבנייה שלי? האם ניתן להמשיך לבנות כאילו לא קרה כלום? אני ממש לא ישנה בלילות, אוכלת את עצמי מדאגה, המודד כמובן טוען שזה לא הטעות שלו אלא של הקבלן, וההפך, ולי לא ממש משנה של מי הטעות, לי משנה מה המצב הזה עושה או יכול לעשות לי ולבנייה שלי, אין לי כסף, זמן או כח למצוא אשמים, אני רוצה לבנות ולגור בבית כמה שיותר מהר....

calya

New member
לא נראה לי. בכל מקרה מה שלא יקרה זה

על חשבון המודד. ככה זה, יש לו ביטוח שמשלם את זה. לדעתי תצטרכו לבקש הקלה (על חשבונו) ובמקרה הגרוע לשלם השבחה וקנס (שוב, על חשבונו). לצורך העניין - המודד של ההורים שלי טעה בדונם !!! במדידה. בגלל שההורים שלי בנו במושב במקום שאין להם שכנים והשטח שלהם הוא 10 דונם כשרק דונם הופשר לבניה, בצמוד לכביש עתידי (שלא היה כשהם בנו). המודד שם את הבית דונם שלם מעל מהכביש בטעות. (משהו שקשור בבעיה בקורדינטות שהוא מקבל מהועדה, לא יודעת). כתוצאה: להורים של יש חצר קדמית של דונם (באסה. הם עשו שם מין גן שיחים מיוחד שתיכננה להם אדריכלית נוף מקסימה, כדי לא לצרוך הרבה מים ולא להצריך הרבה עבודה) אבל אף אחד לא אמר להם להרוס ולבנות שוב את הבית במקום אחר. לדעתי היה איזה קנס של השבחה (שוב על חשבון המודד).

המומה3

New member
ובכל זאת, מה נחשבת סטייה נורמלית בבניה?

כזו שאינה מחייבת בקשה לשינוי בהיתר או לכל היותר צריך רק בקשה פורמלית ואינה מצריכה עצירה של בנייה? מה מקובל? הרי ברור שענף הבנייה אינו מודד במילימטרים, אלא במקרה הטוב בסנטימרים, אז איזו שגיאה מתקבלת בהבנה?

TALf2007

New member
שווה להתיעצ עם האדריכל שלך!

האים יש מפקח באתר? כל ס"מ הוא חריגה בבניה (אבל היחס לכך משתנה מוועדה לוועדה...) כל מה שצריך לעשות הוא לידע את כל הנוגעים בדבר על החריגה שנעשתה שלא בטובתך, לוועדה תכניסי תוכנית מתוקנת (אחרי התיעצות עם האדריכל והמפקח האזורי שלך) שנקראות "תוכנית שינויים" אבל לדעתי לא תצתרכי לשלם על זה כלום! מה האדריכל אומר על כל העניין? אגב יש לו חלק בכל העניין כי הוא היה צריך להיות בשלב היציקה בשטח ולאשר את הגבהים (הפרש כזה רואים טוב בעין).! שווה לבדוק אם אחד מעושי הטעות ואולי שניהם צריכים לשלם לך! בהצלחה! טל

binbal3011

New member
סטיה מקובלת עד 10-15 ס"מ

מעבר לזה צריך אישור שינוי. עצתי - אל תעצרי בניה פשוט תגישי היתר שינויים. אם הגובה החדש עומד במגבלות התב"ע יאשרו לך אותו ואז אין כל בעיה. מקובל להגיש היתר שינויים תו"כ בניה בלי להפסיק. אם לא יאשרו לך מקסימום יבקשו חתימות שכנים, לדוגמא אם הגובה החדש יגרור גובה פיתוח חצר גבוה יותר ואז יש בעיית ניקוז יבקשו פתרון. תבדקי מול האדריכל שלך טבל זו לא בעיה ללא פתרון. בהצלחה

בינא

Member
סטייה נורמאלית בבניה/יציקות עד 5%...לכן...

המקרה זה הוא מעל לסטיה המותרת...אלא אם יש הגדרה של גבהי הבתים בתקנון המאפשר הרמתם מעל למצוין בתוכנית בנין עיר (ת.ב.ע.) וזה יכול לבדוק האדריכל שתכנן את המבנה. מי אשם ומה לעשות? הקבלן אשם ב-100%... למעט מצב בו המודד נתן גובה מוחלט (מעל פני הים) בנקודה שנמצאת מחוץ לשטח הבניה (על הפילר של החשמל למשל) והגובה שהוא נתן = 0.00 היה שגוי. במקרה שהמודד טעה, אבל התקנון מאפשר הגבהת המבנה, ממשיכים לבנות רגיל או מבליעים את הסטייה בסך הגובה של המבנה, על-פי הנחיות האדריכל ואז אין אשמים. במקרה והמודד טעה ולא ניתנת אפשרות להגבהה, מבקשים מהאדריכל לתת פתרון יצירתי בתוך המבנה ויש הרבה כאלה. פיתרון כזה יפתור את כולם מאשמה. במקרה והמודד טעה והאדריכל אינו מסוגל לתת פתרון, עליו להגיש מיידית תוכנית שינויים (במימון המודד) שמראה את השינוי ואת הפתרונות שלו לגבהים השונים במבנה, בגג ובקירות גבול המגרש ושיפועיו + השינוי בגבהי הביובים. במידה והמודד לא טעה ונתן את המידה הנכונה של גובה ה-0 וזאת קל לברר (בשביל זה יש מפקח ואם אין, בורר מוסמך לנושאי בניה), הקבלן אחראי ב-100% על הטעות שלו ואז כל האפשרויות למעלה טובות, אבל על חשבון הקבלן. לא מקובל בגלל טעות כזאת להרוס רצפה. גם לא מקובל להגיע לבית משפט עם "בעיה" כזו.

פיטנגו4

New member
לפי דעתי

חריגה של 40 ס"מ דורשת עוד 3 מדרגות בכניסה בנוסף למתוכנן, והגבהת חומות מסביב, מה שעלול ליצור הפרשים מעבר לתקן, שיחיבו גדר (אם לא תוכננה קודם) וזה כבר תוכנית שינויים, שמגיעה לועדה. וגם די ברור לפקח שיש כאן עוד מדרגות ושהחומה גבהה... באותו נושא: במדרגות חוץ עדיף מדרגות נמוכות (רום קצר) מאשר גבוהות, גם במחיר של מדרגה נוספת. לכן עדיף תוספת של 3 מדרגות ולא של 2.

למעלה