מה לעשות? (הקדמת גיוס)

Yoav Krv

New member
מה לעשות? (הקדמת גיוס)

שלום, שמי יואב ותאריך הלידה שלי הוא 27.4.87. משמע, כרגע אני כבר בן 18 וחצי. הייתי מועמד לעתודה וקבלתי נדחתה בשלב האחרון (הטכניון אישר את קבלתי אך לא עמדתי בצורכי הצבא לצערי). תאריך הגיוס שלי הוא 19.3.06. שלחתי לצבא 2 פקסים בבקשה להקדים את הגיוס ונענתי בשלילה. אני חושב שזה עוול לגייס מלש"ב שכמוני במרץ- אני אהיה חודש לפני גיל 19!!! הסיבה היחידה לתאריך המאוחר הזה היא בגלל שהייתי מועמד לעתודה. האם בגלל זה אני צריך "להדפק"? הפרופיל שלי הוא 97 ואני יודע שאני מיועד לגיוס קרבי, אך למה כזה מאוחר?! תסלחו לי על השפה הלא גבוהה במעט, אך זה נובע מכעס רב. יש לכם אולי רעיונות בשבילי כיצד לנהוג? אני אודה לכם מאוד, בבקשה כנה זאת...

boziato

New member
היה לי סיפור דומה

גם אותי דחו בשלב האחרון ורצו לגייס אותי באפריל. שלחתי להם מכתב שבו רשמתי להם דיי שטויות שכל החברים שלי התגייסו וכו'. למרבה ההפתעה, אחרי 4 ימים הם שלחו לי מכתב עם תאריך גיוס לדצמבר. אולי זה קשור לזה שאני מיועד לקורס...תמשיך לשלוח , אל תתיאש

Yoav Krv

New member
הבנתי...

מצבנו שונה לגמרי, אבל תודה בכל מקרה על העזרה!

boziato

New member
סבבה ובהצלחה לך

ובנוגע למה שאמרת לגבי אטימות אתה צודק במאה אחוז. נדיר למצוא כל כך הרבה מפגרים המקום אחד.

שחבייק

New member
כמה דברים...

וואי מאגניב יש לך בדיוק אותו תאריך לידה כמו שלי וגם אני מתגייס במרץ שאני אהיה בן 19 אין כ"כ מה לעשות בנידון מכיוון שהפרופיל שלך 97 אז אתה מיועד לגיוס קרבי שמתבצע במחזרוי גיוס יולי נובמבר ומרץ ולך בנובמבר כבר לא תוכל הלתגייס לכן אתה חייב לחכות למרץ נזכרת מאוחר מדי. תמצא עבודה או משו אני בדיוק באותה סירה כמו שלך

Yoav Krv

New member
אז אתה בעצם אומר...

שבגלל שהייתי תלמיד יחסית מצטיין, ובגלל שהשקעתי בזמן הלימודים אבל לא מספיק בשביל עתודה אני צריך לסבול? אני מרגיש כאילו הצבא מתנהל בחוסר איכפתיות מרגיזה. זה שאין בו היגיון זה ידוע, אבל אטימות עד כדי כך?

ofer16

New member
זה אומר

שלצבא יש חוקים משלו, שאומרים שקרביים מגייסים במחזורים מסויימים, והבא הוא במרץ. בהצלחה.

Yoav Krv

New member
בכל כלל יש יוצא מן הכלל...

אנו חיים בחברה מתוקנת שלא חיה עפ"י החוקים בלבד. ישנן התגמשויות בחיים ואפשר לגלות הבנה כלפיי אנשים מסויימים עם רצונות ושאיפות. מצב שאתה מתאר זה בעצם מצב מקובע ודי אטום.

ofer16

New member
אז אני מניח

שצריכים לגייס אותך מחר, ולפתוח טירונות ומסלול במיוחד בשבילך...

dord17

New member
אם זה מנחם אותך

גם אני מתגייס חודש לפני שאני 19 ונראה לי שעכשיו זה מאוחר מדי להקדים גיוס כי המחזור גיוס הקרבי הוא בעוד שבוע - שבועיים מעכשיו.

טאקו8524

New member
גם אני!!!

נולדתי ב-14.4.87 ודחו אותי גם מעתודה ברגע האחרון. אני עכשיו בת 18 וחצי והתאריך שלי 25.4.06 כך שאני אהיה כבר בת 19 כשאתגייס (אלא אם התאריך ישתנה כי זה יוצא יום הזיכרון לשואה). ניסיתי להקדים ולא הלך, חבל. בכל מקרה בהצלחה!!!

למעלה