מה לעשות אם קיים חשש שהחברת ניהול מרמה אותי ?

רכשתי נכס סינגל פמלי בעיירה ליד אטלנטה לפני 6 שנים בעזרת ליווי.
המלווה קישר אותי לחברת ניהול ובשנים הראשונות החברה ניהלה היטב את הנכס. בשנה האחרונה התעורר אצלי החשד שהם מרמים כוון שדמי השכירות בקושי עלו.
לפני 6 שנים ( ב-2016 ), דמי השכירות היו 1350$, ועלו אחרי 3 שנים ל 1415$, ומאז לא השתנו. בשנה האחרונה רמות השכירות לנכסים דומים מתחילים מ 1900$ וצפונה.
פניתי לחברת ניהול וביקשתי המלצה לגובה השכירות. ציינתי שלפי Zilliow השכירות של הנכס שלי מוערכת ב2000$ .
הם אמרו שהערכה של Zilliow שגויה והמליצו להעלות את דמי השכירות ב-100$ - 150$ לכל היותר. הם ציינו שהרבה בעלי נכסים שהעלו בשיעור יותר גבוהה גרמו לדייר לעזוב את הנכס.
שמתי לב שבשלושת השנים האחרונות, אין פרסום של גובה דמי השכירות ב - Zilliow ( בניגוד ל-3 השנים הראשונות ).
מאחר וההמלצה של החברת ניהול אינה תואמת את מה שמפורסם ב - Zilliow ו - Trulia, ומאחר שבשנים האחרונות הופסק הפרסום של גובה דמי השכירות, התעורר אצלי החשד שהם משכירים את הנכס במחיר יותר גבוה ממה שמדווחים לי.
לפי ההסכם עם החברת ניהול אסור לי ליצור קשר עם הדייר ולכן אינני יכול לבדוק עם הדייר את הפרטים.
האם יש דרך לברר כמה הדייר משלם ?
אשמח לקבל המלצות מה לעשות ?

vinney

Well-known member
האם זה אותו הדייר במשך 6 השנים? האם אתה מקבל את החוזה שהדייר חתם עליו?

עקרונית הם לא טועים כשהם אומרים שהמספרים באתרים האלה מופרכים כי המספרים באתרים האלה אכן מופרכים. במיוחד באזורים בהם המידע דליל (למשל רוב הנכסים הדומים באזור מאוכלסים על ידי הבעלים, מה שלא מאפשר ליצור תמונת מצב אמיתית של עלויות שכירות).

הטענה שהעלאה חדה עלולה לגרום לדייר לעזוב גם נכונה. אם יש לך אותו דייר במשך 6 השנים האחרונות ואין איתו שום בעיות ושום תקלות, זה אולי משתלם לגבות קצת מתחת לשוק ולשמר את הדייר המצויין הזה מאשר לנסות לרוץ אחרי התשואה ולקבל נכס ריק לכמה חודשים שיאכל לך את כל ההפרש שרצית "להרווית" בvacancy אחד.

אם אתה אכן רוצה לשמר את הדייר אז העלאות מתונות של 100-150 דולר פעם בשנתיים-שלוש זאת הדרך. זה נראה שזה מה שהם עושים.

ח

חבר של ויני

Guest
מה שאתה כותב הוא שהנכס שקנית מאוכלס בצורה מלאה, 12 חדשים בשנה, כבר שש שנים. ושאתה מקבל דמי שכירות בצורה רציפה כבר שש שנים ולא נתקלת בבעיות בנושא. ושחברת הניהול מגיבה לפניות שלך, ונמצאת שם... אני חושש שאתה לא מבין בכלל איזה מזל יש לך בנושא הזה. יש לך יהלום ביד.

ניר בבגני

Member
מנהל
הי אלי

כדי לבדוק את אמיתות חוזה השכירות הקיים, הייתי מתחיל בלבקש עותק שכר דירה חתום אחרון על ידי הדייר.
גם ברגע שישנה העלאת שכירות, עליך לקבל עותק הסכם שכירות עדכני.
חברות ניהול לא ימהרו לזייף מסמכים מפני שהן מסכנות את רשיונן. זו התחלה טובה.
אמרת שרכשת בליווי, כדאי לך להתיעץ עם מי שליווה אותך כנראה שיש לו ידע והשפעה על חברת הניהול.

מבחינת כדאיות, יש משקל למה שהחברים כתבו לך.
לרוב אנו מוצאים שדיירים טובים מוכנים להעלאת מחירי שכירות ואנחנו מצידנו שמחים לתת לשוכרים ארוכי טווח מחיר טוב לעומת שכר דירה נוכחי בשוק, כי אנו מצמצים איבוד שכר דירה עקב תחלופה ומצמצמים הוצאות הכנת נכס להשכרה בין דיירים.
עם זאת, אתה צודק שיש משקל לכמה רחוק אתה מוכן להיות מתחת למחיר השוק.
ניתן להעלות שכר דירה לדיירים נוכחיים עם דיאלוג נכון מול חברת ניהול והשוכר.

למעלה