מה לעזאזל זה אומר?

Gitzz

New member
מה לעזאזל זה אומר?

"בעת החלפת רכב, הסיוע הוא בגובה ההפרש שבין הרכב הנמכר לרכב הנרכש או לרכב הקובע - הזול מבין השניים. הסיוע הופך למענק בתום חמש שנים."

עברו 50 חודשים מאז שרכשתי רכב עם הנחה במיסים לפי 1800 סמ''ק, בנכות של 80%.
ואם אני מוכר את הרכב בתוך 42 חודשים, אני חייב להחזיר את הלוואה.

ואם עכשיו, אחרי 50 חודשים, אני רוצה לרכוש רכב חדש, אקבל הנחה נמוכה יותר?!

yoelbeker

New member
הכוונה להפרשי פחת...

ככל שתחזיק את הרכב מעבר ל 42 חודש תשלם פחות הפרשי פחת....

לא מזמן הסיוע הפך למענק בתום 42 חודש...אבל לצערנו יש שינוי בחישובי הפחת לרעת הנכים...ומי שמחליף רכב בתום התקופה משלם הפרשי פחת...זו גזירה שבאחד האתרים של אחד מארגוני הנכים הוא התפאר שזה בזכותו....רק שלו יש וואן ועליו זה לא משפיע.

Gitzz

New member
יואל, אני מתנצל, אבל לא הבנתי.

מה זה אומר הפרשי פחת, האם לא אחרי 42 חודש ויום, ההלוואה נגמרת לחלוטין?
לפי הבנתי הפשוטה, אם מכרתי את הרכב בתוך ה42 חודש, חודש 20 חודש 39, אני משלם הפרש.
אבל אחרי שעברו 42 חודשים ויום, אני לא חייב כלום, הכל מתאפס.
אז מה זה לעזאזל הפרשי פחת?
מתנצל על הטון, אבל אני פשוט מגלה אט אט כמה מתעמרים בנכים, וזה מרתיח אותי.
&nbsp
יואל, במקרה שלי, הנחה במיסים (שזה נ'קרא הלוואה עומדת כן?) אחרי 50 חודשים, כמה אני אמור לשלם?

yoelbeker

New member
לא נורא...אסביר שוב...

אכן הלוואה עומדת זה לתשלום המיסים.
עד לפני שנה אכן אם מכרת את הרכב אחרי 42 חודש...כמעט ולא שילמת הפרשים אם רכבשת את הרכב המייצג ללא איבזור...לפני כשנה בערך השתנו החישובים, וגם כאן התלוננו חברים שהחליפו רכבים והתבקשו להחזיר אלפי שקלים ועשרות אלפי שקלים....יוצא מזה שככל שאתה מחזיק ברכב אחרי 42 חודש החישוב מתפרש ומתחלק על יותר חודשים ותשלם פחות.
זו אחת הגזירות שגזרו עלינו בתקופת לפיד...וכמו שכתבתי אחד הארגונים התפאר בשינוי שהוא כבייכול לטובת הנכים....רק שראשי הארגון ההוא נוסעים בוואן והחישוב הזה לא חל עליהם.
אגב אם אתה עוקב אחרי הפורום ואחרי הכתיבה שלי בפייסבוק...כתבתי על הגזירה החדשה...הצרה שאף אחד לא מגיב...אף אחד לא מתאחד לעשות משהו...
ויש עוד גזירות שקטות...שלו היה לנו ארגון יציג היה נאבק שלא יאושרו..אבל זה המצב....

כל זמן שהגזירות לא נוגעות לכם אישית זה מעניין אתכם

אבל פתאום אתם מגלים שצריכים לשלם יותר...אז מתעמרים בכם.....
פשוט אנחנו צריכים להיאבק נגד הגזירות כשהם עוד קטנים ולא רק כשזה פוגע בכיסינו......
יאללה, תופיע להפגנה ב 6 ליולי מול הכנסת...כדי למנוע גזירות חדשות כאלה ועליה בקיצבת הנכות....

למעלה