מה - למען השם - הוא ההבדל בין xc

shamaib

New member
מה - למען השם - הוא ההבדל בין xc

לבין "שבילים"? ראיתי כאן, בשירשור למעלה, שיש אופניים שהם יותר לשבילים ופחות ל - xc, וההפך... מישהו יכול לעשות לי סדר, סוף - סוף, בהבדלים השונים? האם בסוף הלילה אדע על מה ואיך אני רוכב משך השנתיים האחרונות? תודה

ido mazor

New member
יש מאמר מצוין

ב"מאמרים" של הפורום יש מאמר מצוין ממגזין אופניים, בדיוק בשבילך - מורה נבוכים לסוגי אופני שטח. בגדול, אופני XC יותר קלות, הדגש על רכיבה מהירה בתחרויות, בעליות ובכלל. אופני שבילים - קצת יותר מסיביות, דגש יותר על עבירות בשטח טכני קשה. הגבול ביניהם אינו מוחלט, אך יותר ויותר חברות מציעות אופניים שונים ליעודים השונים. דוגמאות: בסנטה קרוז הסופרלייט הם XC, הבלייר הם XC+שבילים, ההקלר הם שבילים-פרירייד. בטרק: הליקוויד - שבילים, הפיול - XC. בקנונדייל: הג'קיל - שבילים, הסקלפל - XC. וכו' וכו'.

ido mazor

New member
ואם אני צודק ואתה רוכב על אפיק

אז אלו אופני XC מובהקות, אפילו XC תחרותי. פיליפ מיירהאגה הבלגי לקח עליהן את אליפות העולם האחרונה ב- XC, וגם לורי קופנס אלופת ישראל רוכבת עליהן.

sevenaxiom

New member
stable platform

מאז ה stable platform אופניים כמו האפיק אבדו מיתרונם.

כנס...

כשאתה רואה שביל הולכי רגל, כשאתה טס בטרוף (בדרך כלל) ויש קטעים טכניים זה שבילים xc זה יותר רחב ויש קטעים של שבילים וגם זה לא בטוח... בדרך כלל הבולמים של xc הם יותר קטנים יכול מאוד להיות שאתה מכיר שביל בשם סינגל, אני פעם חשבתי ששביל זה עפר אבל הרבה מתבלבלים...

shamaib

New member
חבר'ה, תודה על הארת העיניים

ועידו - אתה לא טועה

למעלה