מה לדעתכם הסיכוי לdouble dip?

• פותח הנושא abg1
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

KobeRider

New member
כי החברות הגדולות בו קובעות את מה שיהיה בו

למה זה מצחיק?
כך הם מוגדרים world wide web consortium אם יש פוליטיקות מאחורי הקלעים שאיני מודע אליהם זה משהו אחר. אבל המשרדים ממוקדמים ברחבי העולם. באשר לקהילות קוד פתוח, שם בכלל יש אוירה קוסמופוליטית אמיתית. לפחות לתחושתי.
ומעבר לזה ש-40% מהחברות בארגון הן אמריקאיות, מבחינת המשקל, הן אלו שנותנות את הטון. יש הרבה מאוד טענות כלפי הארגון, וכלפי ההשפעה של חברות התוכנה הענקיות. מצד שני, זה מתבקש. בכל מקרה, זו כבר קטנוניות אוף טופיק, אני חושב שבסך הכל הנקודות בדיוק של שני הצדדים עברו.

אוקיי תודה ושב"ש

ומעבר לזה ש-40% מהחברות בארגון הן אמריקאיות, מבחינת המשקל, הן אלו שנותנות את הטון. יש הרבה מאוד טענות כלפי הארגון, וכלפי ההשפעה של חברות התוכנה הענקיות. מצד שני, זה מתבקש. בכל מקרה, זו כבר קטנוניות אוף טופיק, אני חושב שבסך הכל הנקודות בדיוק של שני הצדדים עברו.
אוקיי תודה ושב"ש

קרלטון

New member
ארה"ב משכה מהגרים וכשרונות מאז הקמתה

לא פספסתי ואמרתי זאת בפירוש
אמריקה תמיד השכילה להשתמש במוחות. הם עשו הכל כדי למשוך מדענים מגרמניה שאחרי מלחה"ע השניה למשל. הם ממשיכים בזה (מה שישראל ממש לא עושה אלא ההיפך). אבל הדברים הללו מוכיחים שיש יכולת גם במדינות אחרות. אז אם יש יכולת וההשקעה הנדרשת היא לא בשמיים יחסית לדברים אחרים, מתישהו אנשים יצליחו לגייס הון גם בלי שהם יצטרכו להיות מתחת למטריה של חברת ענק שתיקח להם חלק ניכר מהרווחים. אגב שמעתם על ההוא שטוען לבעלות חלקית על פייסבוק
זה פשוט יהיה קטע של הלייף עם הוא יזכה. בכל מקרה HTML5 אינו תקן אמריקאי. W3C שהיא ארגון גלובלי ומשרדיו גם ממוקמים בצורה גלובלית, אימץ תקן זה. לינוקס לא נפוצה רק באמריקה. יש לה אחיזה גם במדינות עניות כי היא חינמית ומצוינת. למרות זאת היא לא נפוצה. לאמריקה יש דומיננטיות בשוק והיא גוזרת את רוב הרווחים כי אין בעולם ממונה על הגבלים עסקיים גלובליים, אבל בעולם התוכנה היא פחות מוגנת. לא יודע אם נרגיש את זה מאוד, כי זה עדיין תחום בצמיחה אז הדברים יתקזזו, אבל בכ"ז אינני מאמין בדומיננטיות כל כך נחרצת אמריקאית בתחום הזה לאורך ימים. בדיוק כפי שלא כל המתמטיקאים הדגולים הם אמריקאים.
זה רק מחזק את הטענה לגבי הדומיננטיות של הכלכלה שלה, לא מחליש. אף אחד לא טוען שאין כשרון פוטנציאלי במדינות אחרות, אבל העובדה היא שבארה"ב הוא יכול לבוא לידי מימוש כלכלי יותר מאשר נגיד באיזה כפר באינדונזיה. וגם בישראל, עם הכמות העצומה של הסטארט אפים והרבה אנשים עם רקע טכנולוגי שמגיעים מהצבא, ממר"מ, 8200 וכו', גם פה, חוץ מכמה מקרים שאפשר לספור על קצות האצבעות, אלה שמצליחים נמכרים לחברות אמריקאיות. וזה לא בגלל שהיזמים הם רעים או חלשי אופי או חמדניים ורק מחפשים את האקזיט או שלל טיעונים דומים שמדביקים להם נשמות טובות, זה בגלל שהמומחיות שלהם נמצאת בתחום של להגיע לרעיון ולתת לו מימוש ברמה כזאת או אחרת, לא בתחום של תוכנה בתור עסק כלכלי בסדר גודל רציני. ואנחנו לא רואים שהמגמה הזאת משתנה.

אני מסכים

זה רק מחזק את הטענה לגבי הדומיננטיות של הכלכלה שלה, לא מחליש. אף אחד לא טוען שאין כשרון פוטנציאלי במדינות אחרות, אבל העובדה היא שבארה"ב הוא יכול לבוא לידי מימוש כלכלי יותר מאשר נגיד באיזה כפר באינדונזיה. וגם בישראל, עם הכמות העצומה של הסטארט אפים והרבה אנשים עם רקע טכנולוגי שמגיעים מהצבא, ממר"מ, 8200 וכו', גם פה, חוץ מכמה מקרים שאפשר לספור על קצות האצבעות, אלה שמצליחים נמכרים לחברות אמריקאיות. וזה לא בגלל שהיזמים הם רעים או חלשי אופי או חמדניים ורק מחפשים את האקזיט או שלל טיעונים דומים שמדביקים להם נשמות טובות, זה בגלל שהמומחיות שלהם נמצאת בתחום של להגיע לרעיון ולתת לו מימוש ברמה כזאת או אחרת, לא בתחום של תוכנה בתור עסק כלכלי בסדר גודל רציני. ואנחנו לא רואים שהמגמה הזאת משתנה.
אני מסכים
להחזיק עסק כמו גוגל עולה הון תועפות. בסדר שיתנו לנו את האקזיטים
ממילא אי אפשר לחשוב רחוק בימינו. מה יצא לAOL מהמוצר שהקימו כמה פריקים צעירים בגיבוי יוסי ורדי ICQ ? אולי איזה מסר ... אקזיט ועוד אקזיט זה הרבה מאוד. הנה כמעט או כל החברות שגוגל בנויה עליהם נרכשו מן המוכן פיקאסה, יוטיוב, אדסנס. בהתחלה חשבתי שזה מוזר כי יש לרשותם צי מתכנתים אבל אח"כ הבנתי שיש בזה הרבה הגיון. אבל מבחינה כלכלית זה לא כל כך בריא. אין יציבות ואין קביעות. אני מאמין שאם נעבור את המלחמות, ההייטק לא ישאר רק בידיים אמריקאיות, אלא לאט לאט עוד ועוד חברות בבעלות זרה יקומו. ייתכן שתהיה להם ספציאליות לפי שפה, או מדינה (באידו למשל), וייתכן ספציאליות על רקע אחר. סה"כ האינטרנט עוד בחיתוליו. ימים ידברו. בינתיים עושה אקזיט עוד מעט בתשלום שבת המלכה.

KobeRider

New member
אייפון 4 עולה 600$, כמה מתוך זה הולך לסין?

עוד כמה דברים מהותיים שהשתנו
אני חושב שישנם שלושה תחומים בולטים בטכנולוגיה - חומרה (לא רק של מחשבים), תוכנה, וביו-טכנולגיה. בתחום הראשון יש לאמריקה יתרון גדול אבל לא מאוד גדול. ובל נשכח שרוב המפעלים נמצאים בחוץ. בתוכנה ממש אין לה יתרון לדעתי. סה"כ צריך מחשב בשביל לפתח תוכנה. ההודים לא פחות חכמים מהאמריקאים ואפילו לא מהיהודים
. ובתחום הרפואה יש לה לכאורה יתרון גדול אבל דא עקה שהם גם הצרכנים הכי גדולים של הרפואה של עצמם וזה פשוט אוכל אותם מבפנים. ייתכן אפילו שיוצא שכרם בהפסדם. הרפורמה שהעביר ברק אובאמה באמצע המשבר דרשה ביצים של שור.
רק 6.5$ על הייצור עצמו. [ראה כאן: http://nyti.ms/bycKTB] אז עכשיו בוא תסביר לי איך זה שאף מדינה אחרת לא פיתחה קודם את המכשיר הפשוט הזה, שמשתמש בחומרה בת 3-4 שנים, עם מערכת הפעלה מאוד פשוטה, מאוד סגורה, ונמכר בכזו הצלחה עם שולי רווח מעולים. [כולם רק הגיבו] יודע מה, תוכנה זה פשוט? או קי, בוא אני אלך איתך אפילו למשהו יותר פשוט - אתרי אינטרנט. כל כך פשוט, שאתה אפילו לא צריך מערכת הפצה. תעשה ניסוי, ותעביר שבוע בלי להשתמש באתרי אינטרנט אמריקאים. בלי גוגל, בלי פייסבוק, בלי יוטיוב, בלי מסנג'ר, בלי יאהו פיננס, בלי וויקיפדיה. אם זה כל כך פשוט, אז איך זה שהאתרים האלו לא הגיעו מכל רחבי העולם? אם מייקרסופט או נורטון או אדובה [או סאפ האירופאית] מפתחות תוכנות שנמכרות באלפי דולרים, את מי זה מעניין שחלק מהפיתוח נעשה בהודו, והם מקבלים איזה 1$ על כל 1000$ תכונה שנמכרה? [או במקרה של האייפון, 6.5$ מתוך 600$]. הנקודה שלי היא פשוטה, לבוא ולהספיד את האמריקאים כאומה שלא מייצרת כלום, שאין לה שום ערך מוסף, שהיא יכולה להעלם ואף אחד לא ישים לב להבדל, זה פשוט לא מעוגן במציאות.

KobeRider

New member
מסנג'ר זה לא אתר, נפלט בטעות

רק 6.5$ על הייצור עצמו. [ראה כאן: http://nyti.ms/bycKTB] אז עכשיו בוא תסביר לי איך זה שאף מדינה אחרת לא פיתחה קודם את המכשיר הפשוט הזה, שמשתמש בחומרה בת 3-4 שנים, עם מערכת הפעלה מאוד פשוטה, מאוד סגורה, ונמכר בכזו הצלחה עם שולי רווח מעולים. [כולם רק הגיבו] יודע מה, תוכנה זה פשוט? או קי, בוא אני אלך איתך אפילו למשהו יותר פשוט - אתרי אינטרנט. כל כך פשוט, שאתה אפילו לא צריך מערכת הפצה. תעשה ניסוי, ותעביר שבוע בלי להשתמש באתרי אינטרנט אמריקאים. בלי גוגל, בלי פייסבוק, בלי יוטיוב, בלי מסנג'ר, בלי יאהו פיננס, בלי וויקיפדיה. אם זה כל כך פשוט, אז איך זה שהאתרים האלו לא הגיעו מכל רחבי העולם? אם מייקרסופט או נורטון או אדובה [או סאפ האירופאית] מפתחות תוכנות שנמכרות באלפי דולרים, את מי זה מעניין שחלק מהפיתוח נעשה בהודו, והם מקבלים איזה 1$ על כל 1000$ תכונה שנמכרה? [או במקרה של האייפון, 6.5$ מתוך 600$]. הנקודה שלי היא פשוטה, לבוא ולהספיד את האמריקאים כאומה שלא מייצרת כלום, שאין לה שום ערך מוסף, שהיא יכולה להעלם ואף אחד לא ישים לב להבדל, זה פשוט לא מעוגן במציאות.
מסנג'ר זה לא אתר, נפלט בטעות

lernery

New member
אפל היא חברת אופנה, לא טכנולוגיה

אפל היא חברת אופנה, לא טכנולוגיה
ואם ניקח לדוגמא את אינטל - יהיה מעניין לראות כיצד מוצאות הכנסותיה. זאת אומרת, מהנדסים בחיפה ובירושלים מרוויחים קצת יותר מפועלי ייצור בסין. כמה בכלל כל הסיפור של מדינת ישראל עולה לאינטל כל שנה?

כמה תובנות

כמה תובנות
יש דברים שהפיתוח שלהם והתחזוקה שלהם עולה הון. למשל מנוע חיפוש כמו גוגל. ויאהו. מעבר לענין הכספי יש גם את ענין הבכורה (ולא מעט מהמוצרים שמנית הן אותו מוצר שרץ כבר עשרים שנה). אם החבר משתמש במסנג'ר ואתה רוצה לדבר איתו - אתה גם תשתמש בזה. ויש גם מוניטין. אבל יש דברים קלים יותר לפיתוח ותחזוקה ובאמת תראה שלכל דבר כמעט בעולם התוכנה יש תחלופה (שהרבה פעמים עולה באיכותה) בעולם הקוד הפתוח. למוצרים של אדובי למשל (יוטיוב מבוססת על הפלאש שלהם) יש עכשיו HTML5 לאקרובט יש תחליף גם. להרבה תוכנות של סאפ. לתוכנות של מיקרוסופט יש תחליפים אפילו לחלונות יש תחליף הרבה יותר טוב - לינוקס. החברות עצמן מאוד מעודדות מפתחים של קוד פתוח לפתח אפליקציות למוצרים שלהן ומפרסמות את הקוד שלהן או חלקו ברבים (למשל האפליקציות של פייסבוק - נעשות לא אחת ע"י איזה מחוצ'קן במרתף של הוריו). המצטיינים מבין קהילת הקוד הפתוח זוכים לחוזים שמנים וזה הגיוני כי זה הרבה יותר מדויק מאיזה ראיון עם גיליון ציונים מאוניברסיטה. זה תורם רבות לחברות וגם למפתחים. לעומת זאת אם אתה מדבר על דברים קטנים כמו למשל פיתוח תוספים לפיירפוקס, או תוכנות לגיבוי המחשב, תוכנות לניטור וכו' - הרושם שלי הוא שיש שם יצוג מאוד דומיננטי לאנשים ממדינות זרות. יש להם המון מוטיבציה ויש להם את האמצעים. אז מה המסקנה ? ובכן נכון שאי אפשר להפיל ביום אחד חברות גדולות כמו גוגל ויאהו ומיקרוסופט. אבל אם תסתכל מקרוב תראה שהן מורכבות מכל מיני חברות קטנות יותר שהחלו את דרכן כחברות קטנות יוזמה של כמה צעירים. אותם צעירים באים מכל מיני מדינות (למרות שהרוב מארה"ב לדעתי). ארה"ב קונה אותם או משלמת את משכורתם עד עכשיו אבל זה עולה לארה"ב כסף. חוץ מזה אם רק מעטים מאזרחי ארה"ב נהנים מהרווחים של אותן חברות גדולות (למשל יוטיוב מעסיקה רק 67 עובדים), אז מה הרבותא הגדולה לאמריקה ? נק' חשובה שיש לזכור היא שהאדם הפרטי לא מוציא הרבה כסף אם בכלל על מוצרי תוכנה, וחלק ניכר בא מפרסומות. לפיכך אנשים יפרסמו איפה שיש להם חשיפה ואיפה שזה רלוונטי. בענין הזה יש יתרון לחברות מקומיות כמו למשל באידו מועדפת בסין ע"פ גוגל. אנשים מישראל יפרסמו ביד 2 ולא בקרייגליסט. יפרסמו באלג'זירה (עושה רושם של רשת חדשות מצויינת לדעתי) אם הם רוצים לפנות לציבור הערבי. שורה תחתונה - כסף בא אל כסף אבל פיתוח תוכנה עדיין זול בהרבה מפיתוח של מטוס סילון או אפילו מכונית וישראל היא דוגמה נהדרת למדינה שכשלה בשני התחומים שמניתי כאן אבל מצליחה בהייטק יפה מאוד. לפיכך אני צופה תחרות עזה לאמריקה מבחינת התוכנה. האינטרנט בחיתוליו ואם יש פוטנציאל במדינות מחוץ לארה"ב - אין סיבה שהוא לא יתממש (וכבר מתממש). אני מעולם לא הספדתי את האמריקאים - הם לא פריארים ויודעים היטב מה הם עושים. הם גם נוקטים בצעדים, בניגוד למדינות אחרות. פשוט לא עסקתי בזה אלא יותר בהיבט הדמוגרפי-גאוגרפי. פעם אם באמריקה היה קר בכל העולם היו מתעטשים. היום אם מישהו מתעטש מגישים לו מיד טישו . זה באמת לא משנה באיזה קרן בעולם הכל יתחיל. כולם תלויים בכולם. סתכל על אמריקה ואירן - איזה יחסים מוזרים. אם אמריקה לא תהיה חזקה למי אירן תמכור נפט ? אותו כנ"ל אמריקה רוסיה. הכל מדיניות של הליכה על חבל דק. בלי שום רזרבות. אפשר להדפיס כסף אבל לא מים ומזון. (ולא אמרתי מילה על ההתחממות הגלובלית או שום בעיה אקולוגית כי אפילו אם הכל בסדר מבחינה אקולוגית, עדיין המספרים מדברים).

טשאפק

New member
תעשיית התוכנה האמריקאית נשענת הרבה על

עוד כמה דברים מהותיים שהשתנו
אני חושב שישנם שלושה תחומים בולטים בטכנולוגיה - חומרה (לא רק של מחשבים), תוכנה, וביו-טכנולגיה. בתחום הראשון יש לאמריקה יתרון גדול אבל לא מאוד גדול. ובל נשכח שרוב המפעלים נמצאים בחוץ. בתוכנה ממש אין לה יתרון לדעתי. סה"כ צריך מחשב בשביל לפתח תוכנה. ההודים לא פחות חכמים מהאמריקאים ואפילו לא מהיהודים
. ובתחום הרפואה יש לה לכאורה יתרון גדול אבל דא עקה שהם גם הצרכנים הכי גדולים של הרפואה של עצמם וזה פשוט אוכל אותם מבפנים. ייתכן אפילו שיוצא שכרם בהפסדם. הרפורמה שהעביר ברק אובאמה באמצע המשבר דרשה ביצים של שור.
מהגרים, בכל הרמות - משוכני הקיוביקלס ועד היזמים (סרגיי ברין מ"גוגל" למשל). ההודים אולי לא פחות חכמים מהאמריקאים, אבל בשלב זה לפחות הודים מוכשרים יוצאים לארה"ב לעבוד ולהקים חברות, ואילו אמריקאים מוכשרים אינם יוצאים להודו. ייבוא המוחות הזה הוא אחד הגורמים לעוצמה האמריקאית, ויש לו גם סיבות תרבותיות וחברתיות שיישארו בתוקפן גם כשהכלכלה האמריקנית תהיה מרנינה פחות.

KobeRider

New member
מסכים לגמרי. במיוחד עם המשפט האחרון.

מהגרים, בכל הרמות - משוכני הקיוביקלס ועד היזמים (סרגיי ברין מ"גוגל" למשל). ההודים אולי לא פחות חכמים מהאמריקאים, אבל בשלב זה לפחות הודים מוכשרים יוצאים לארה"ב לעבוד ולהקים חברות, ואילו אמריקאים מוכשרים אינם יוצאים להודו. ייבוא המוחות הזה הוא אחד הגורמים לעוצמה האמריקאית, ויש לו גם סיבות תרבותיות וחברתיות שיישארו בתוקפן גם כשהכלכלה האמריקנית תהיה מרנינה פחות.
מסכים לגמרי. במיוחד עם המשפט האחרון.

אתה מתכוון שהדולר ירד ?

או לחלופין, ערך המטבע יתקן את עצמו
אתה מתכוון שהדולר ירד ?
הבעיה שכולם רוצים להוריד את המטבע שלהם. בזמן האחרון נדמה לי שכל המדינות מתמסכנות מהסיבה הזו. רוצים להוריד את המטבע אבל בלי שיריגשו אז משחקים אותה.

lernery

New member
זה נכון, ולכן עדיין ארה"ב שורדת

אתה מתכוון שהדולר ירד ?
הבעיה שכולם רוצים להוריד את המטבע שלהם. בזמן האחרון נדמה לי שכל המדינות מתמסכנות מהסיבה הזו. רוצים להוריד את המטבע אבל בלי שיריגשו אז משחקים אותה.
זה נכון, ולכן עדיין ארה"ב שורדת
ארה"ב מייצאת אינפלציה בדיוק בדרך שעכשיו תיארת. אבל עד מתי זה יימשך? בנקודה מסויימת מנהל הבנק (=כל המדינות שקונות דולרים ומוכרות את המטבע שלהן, קצת בדומה לישראל) יבין שאין טעם להשקיע בלווה וזה כסף רע אחרי כסף טוב. התהליך הזה קורה לאט - למעשה הוא מסתמן בדמות צמצום אחוז יתרות המט"ח הסיניות שמוחזקות בדולרים. אבל בגלל זה אתה רואה את אובמה וקלינטון רצים כל שניה ללקק לסינים. הם יודעים שהם תלויים בהם.

קרלטון

New member
Double Dip באמת מעורר פאניקה מוגזמת

כל הזמן יש איומים של נפילות, מיתון, משבר נוסף. מצד שני, אם חוזים כזאת ירידה דרמטית- יש סיכוי לרווח ע"י שורט על מדדי השוק, אז האם "מבשרי הבשורה" פשוט רוצים לזרוע פאניקה כדי להרוויח ? או שמדובר בסנדרום פסוט טראומתי מ2008 וכדי לא לפספס פעם הבאה מפחידים ל הזמן ש"השמיים נופלים" כדי שאם השמים יפלו יוכלו להגיד "אמרתי לכם". האם היה משהו זה בהיסטוריה -2 מפולות בבורסה במרחק זמן כ"כ קצר? או שבגלל שאנו בעידן האינטרנט, דברים קורים כ"כ מהר אז הסיכוי גבוה יותר שזה יקרה, וא"א להשוות לשנים קודמות? בכלל, נראה לי שיחד עם הטכנולוגיה, הבורסה נהייתה הרבה יותר מורכבת מפעם- למשל האופציות, והשורטים (ממתי הם קיימים בעולם?) מעניין אותי מה אתם חושבים בנושא
Double Dip באמת מעורר פאניקה מוגזמת
http://www.youtube.com/watch?v=1J3w4cS2MvM

הסיכוי הוא 500 אחוז לפחות

כל הזמן יש איומים של נפילות, מיתון, משבר נוסף. מצד שני, אם חוזים כזאת ירידה דרמטית- יש סיכוי לרווח ע"י שורט על מדדי השוק, אז האם "מבשרי הבשורה" פשוט רוצים לזרוע פאניקה כדי להרוויח ? או שמדובר בסנדרום פסוט טראומתי מ2008 וכדי לא לפספס פעם הבאה מפחידים ל הזמן ש"השמיים נופלים" כדי שאם השמים יפלו יוכלו להגיד "אמרתי לכם". האם היה משהו זה בהיסטוריה -2 מפולות בבורסה במרחק זמן כ"כ קצר? או שבגלל שאנו בעידן האינטרנט, דברים קורים כ"כ מהר אז הסיכוי גבוה יותר שזה יקרה, וא"א להשוות לשנים קודמות? בכלל, נראה לי שיחד עם הטכנולוגיה, הבורסה נהייתה הרבה יותר מורכבת מפעם- למשל האופציות, והשורטים (ממתי הם קיימים בעולם?) מעניין אותי מה אתם חושבים בנושא
הסיכוי הוא 500 אחוז לפחות
כלומר זה לא יהיה דאבל דיפ זה יהיה דיפ מאוד דיפ. הסיבה היא פשוטה מאוד - משאבי הטבע מוגבלים ואוכלוסיית העולם גדלה בקצב מעריכי בלתי מבוקר. עם הטבע אי-אפשר להתווכח ואי אפשר לתמרן. זו הסיבה הראשית ומלבדה יש עוד המון דברים גדולים שיכולים להשתבש. מנגד לא רואה שום אירוע שיכול לדחוף את הכלכלה למעלה. סתם כלכלת דמיקולו. מלחמות העולם הן דוגמה למה שקורה שלאנשים אין אוכל. אח"כ מצאו איך להאכיל את הפיות כי החקלאות התפתחה. זה היה מזל ואי אפשר לבנות על עוד מאורע כזה. עתודות האדמה כבר כמעט נגמרו. משברי מים יש בכל העולם. אני יכול להמשיך עוד שעה על כל השיבושים בעולם, אם תרצי. בשורה התחתונה צפו לצלילה חופשית מטה.

שיר ורד

New member
למעשה היתה בהיסטוריה מפולת כפולה אחת בלבד

זה היה במשבר הגדול של שנות ה30. השיא של הדאו ג'ונס ב 1929 1930 היה 381 הנפילה הגדולה הראשונה שכללה כ8 נפילות חדות עם תקיוני ביניים הגיע לשפל של 41 נקודות ב 1932. לאחר מכן היה תיקון גדול לשיא של כמעט 80 נקודות ב 1933. הנפילה הגדולה השניה היתה עוד באותה שנה והסתיימה בסביבות 50 נקודות, אבל כבר באותה שנה היה תיקון נוסף אל מעבר ל100 נקודות. הפחד מחזרה על המשבר הגדול הוא זה שיוצר את החשש להשנות תופעה זו בכל משבר שבו יש התאוששות ראשונית מהירה אחרי נפילה חזקה מאוד. אבל, המפולת הכפולה לא יצרה בעה לטווח ארוך וכאמור התיקון הנוסף היה מהיר ובעקבותיו היתה חזרה לשוק עולה. המקרה שצריך להטריד את המשקיים לטווח הארוך זה דווקא התנהגות הבורסה בשנות ה 60 עד ה 80, שם במסגרת המחזורים הרגילים (של כ 5ע ד7 שנים) היו 3 שפלים שכל אחד נמוך מקודמו למרות שהשיאים היו דומים מאוד זה לזה.

y360a

New member
יש לי הפתעה בשבילך

זה היה במשבר הגדול של שנות ה30. השיא של הדאו ג'ונס ב 1929 1930 היה 381 הנפילה הגדולה הראשונה שכללה כ8 נפילות חדות עם תקיוני ביניים הגיע לשפל של 41 נקודות ב 1932. לאחר מכן היה תיקון גדול לשיא של כמעט 80 נקודות ב 1933. הנפילה הגדולה השניה היתה עוד באותה שנה והסתיימה בסביבות 50 נקודות, אבל כבר באותה שנה היה תיקון נוסף אל מעבר ל100 נקודות. הפחד מחזרה על המשבר הגדול הוא זה שיוצר את החשש להשנות תופעה זו בכל משבר שבו יש התאוששות ראשונית מהירה אחרי נפילה חזקה מאוד. אבל, המפולת הכפולה לא יצרה בעה לטווח ארוך וכאמור התיקון הנוסף היה מהיר ובעקבותיו היתה חזרה לשוק עולה. המקרה שצריך להטריד את המשקיים לטווח הארוך זה דווקא התנהגות הבורסה בשנות ה 60 עד ה 80, שם במסגרת המחזורים הרגילים (של כ 5ע ד7 שנים) היו 3 שפלים שכל אחד נמוך מקודמו למרות שהשיאים היו דומים מאוד זה לזה.
יש לי הפתעה בשבילך
ההתנהגות של שנות השבעים מתרחשת לנגד עינינו כבר 15 שנה שמדדי המניות של ארה"ב יפן וארצות מערב אירופה למעשה מתנהגים כמו גל עולה ויורד והיום עומדים ברמה של 1997

y360a

New member
ואנחנו לא כל כך מודעים לכך

יש לי הפתעה בשבילך
ההתנהגות של שנות השבעים מתרחשת לנגד עינינו כבר 15 שנה שמדדי המניות של ארה"ב יפן וארצות מערב אירופה למעשה מתנהגים כמו גל עולה ויורד והיום עומדים ברמה של 1997
ואנחנו לא כל כך מודעים לכך
כי בארץ כמו בארצות מפתחות אחרות מדדי המנייות זינקו בשנים הללו

KobeRider

New member
אני מסכים איתך, אני חושב שהתקופה הנוכחית דומה

יש לי הפתעה בשבילך
אני מסכים איתך, אני חושב שהתקופה הנוכחית דומה
אבל אני חושב שהתקופה הנוכחית התחילה משנת 2000. לפני שנתיים וחצי העלתי לכאן את הגרף הזה http://img2.timg.co.il/forums/1_114675189.jpg

שיר ורד

New member
יכול להיות שאתה צודק

יש לי הפתעה בשבילך
יכול להיות שאתה צודק
אך את זה נדע רק בדיעבד, בינתיים השפל של 2009 אכן היה נמוך מזה של 2003. גם בתרחיש כזה יש לנו עוד שנתיים שלוש של שוק עולה, לפני מפולת נוספת שבהחלט יכולה להיות עמוקה מזו של 2009, כשזה יקרה כנראה שרוב המומחים שידברו בתקשורת יספרו על צמיחה אדירה בעולם, ועל כך שבעקבות טכנולוגיות חדשות , גלובליזציה ומעבר של מדינות רבות לכלכלה מפותחת ועליה באחוז התעסוקה בעולם כולו צפויה גאות מתמשכת בבורסות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה