מה כדאי לנגן כדי לשמוע אפקטים?

מה כדאי לנגן כדי לשמוע אפקטים?

הכוונה שלי היא איזה סרטים יש שבהם יש אפקטים טובים לסאב כגון רעידות אדמה, פיצוצים, מסוקים? (וכמובן...אם אפשר גם את הזמן שבהם מופיעים האפקטים...) תודה מראש

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא יצא לי לשמוע את הדיסקים של הסמינר שמיכאל מרבה לדבר עליהם.
סביר שאם הוא יסכים לעזור, תוכל להיעזר בקטעים מהדיסקים הללו.

התכוונתי יותר לסרטים כגון להציל את טוראי ריאן

שיש שם סצינה שהם מגיעים לחוף ומלא יריות ופצמ"רים ואז אפשר לשמוע את הסאב בפעולה. יש עוד סרטים כאלה הידועים בסצנות שמפעילות חזק את הסאב כגון מסוק חולף (שומעים בסאב את הלהבים), רעידות אדמה (מרגישים את הסאב יוצר רטט ברצפה), התפרצות הר געש, פיצוצים וכו'.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אז הנה.. רשמת 2 סרטים.. בסרט רעידת אדמה יש באמת תדרים מאד
נמוכים, וכדי שתחוש בבית הקולנוע את האפקט, הביאו רמקולים מיוחדים שהותקנו בתחתית הבמה,
כדי ליצור את האפקט הזה. ככל שזכור לי, כרטיסים שנחשבו שם כ"שורה מס' 1" היו כרטיסים
בשורה 10, כי מתחת לה, הרטט כבר היה בעייתי לצופה.
אז כשאתה רואה סרט כזה בטלוויזיה, אתה כנראה לא יכול ממש לצפות שתחוש באותו רעד.
אני חושב, שאם תשיג את הסרט "החומה" של פינק פלויד, אתה גם תוכל לחוש כל מיני
חוויות שם.
באיזה שיר? באיזו דקה? איני זוכר כמובן. אבל יש.
וחוצמזה? בינינו... כל מה שירגיש לך כחוויה מיוחדת, ירגיש לך כך, רק אם תתפרע
בווליומים ותגביר את תדרי הבאס עד הסוף.
ומה? רכשת כבר סאב?

להציל את טוראי ריאן

סרט חזק. במע' ק"ב טובה עם מסך גדול וחדר חשוך, הוא מבויים כ"כ טוב, שמלבד נתז הדם וריח הים המלוח, הוא מעביר חוויה קיצונית. אני מכיר אנשים שראו את הסרט עם עבר קרבי בצבא, שיצאו מהעולם במהלך הקטעים האלו. אם אתה רוצה לנער את האבק מהסאב
גם קטע תופים טוב או עוגב יעשו את העבודה. אני זוכר את הסרט "שקרים אמיתיים" עם שוורצנגר כעתיר פעלולים ואפקטים. הקטע שהוא ממריא עם ההריאר, היה מוריד את השכנים לפתח ביתי
קטע מוזיקאלי נחמד שם, כאשר הוא דוהר עם הסוס אחר האופנוע, בלובי, ותזמורת קטנה מנגנת שם. זה נשמע מצויין. גם במלך אריות, בפתיח, כאשר כל החיות מגיעות לטקס, צעדי הפילים עם סאב טוב, נשמע כמו רעידת אדמה. גם בפארק היורה ה-1 יש קטע דומה עם הטי רקס. עוד סרט שזכור לי לטובה, זה "סכנה ברורה ומיידית" עם הריסון פורד. בקטע הפתיחה, המרדף עם ספינת משמר החופים והתנפצות הגלים על החרתום, מאוד משכנע.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
טוב. גם במהלך משחקי הכס היו קטעים לגמרי מפרקים. אם יש לך
אפשרות, צפה בקטעים שהדרקונים עושים שמות במבנים...

למעלה