מה יותר מסוכן לטווח של 20 שנה...

מצב
הנושא נעול.

blueshark09

New member
7-8% ריאלי זה יפה מאוד לכל הדעות

כתבתי בפירוש נומינלי ללא דיבידנדים
מה שנותן תשואה ריאלית של סביב ה-7-8%. בגלל התנודתיות שאתה מדבר עליה, למי שמשקיע במדדים עדיף לעשות את זה, כמו שציינתי- בטפטוף ולא במכה, ואותו דבר אגב לגבי הוצאת הכסף. בכל מקרה, כששאלתי מאיפה הנתונים, התכוונתי גם לצד השני- הנתונים לגבי 4-5% שנתי ריאלי להשקעה פאסיבית באגחים בתקופה המקבילה? אגב, אם כבר הבאת את הדאו ג'ונס, התשואה שלו ב-10 שנים האחרונות היא בערך 0, ללא הדיבידנדים, מה ששם אותו במצב טוב בהרבה מה-S&P. הסיבה היא, שבגלל האופי שלו, הדאו ג'ונס נפגע הרבה פחות בבועת ההיי טק, או ליתר דיוק, עלה הרבה פחות מה-S&P. ברגע שיהיה לי מקור שנותן תשואת דיבידנדים חודשית כוללת של המדדים לאורך מספיק זמן, אני אוכל להכניס גם הדיבידנדים פנימה. לצערי לא מצאתי מקור נח, אז אני משתמש רק בתשואות המדדים עצמם כרגע.
ואם לזה נוסף דיבידנד - דיינו.

Eldadius

New member
הבהרה!

ואם לזה נוסף דיבידנד - דיינו.
הבהרה!
כשכתבתי 7-8% ריאלי התכוונתי כמובן כולל דיבידנדים! להלן ההנחות שלי: 8.2% תשואה ממוצעת פשוטה נומינלית על המדד עצמו, ו-2.5% תשואת דיבידנד (זה מספר שהנחתי כסביר מלמטה, אני חושב שתשואת הדיבידנד הממוצעת האמיתית גבוההלפחות בחצי אחוז, צריך לבדוק). אין לי מידע על האינפלציה באותו זמן, אבל סביר להניח שהאינפלציה הממוצעת היתה בערך בגובה של תשואת הדיבידנד מה שמשאיר תשואה ריאלית כוללת של כ-7-8% על התקופה הזו.

blueshark09

New member
ממממממממ

הבהרה!
כשכתבתי 7-8% ריאלי התכוונתי כמובן כולל דיבידנדים! להלן ההנחות שלי: 8.2% תשואה ממוצעת פשוטה נומינלית על המדד עצמו, ו-2.5% תשואת דיבידנד (זה מספר שהנחתי כסביר מלמטה, אני חושב שתשואת הדיבידנד הממוצעת האמיתית גבוההלפחות בחצי אחוז, צריך לבדוק). אין לי מידע על האינפלציה באותו זמן, אבל סביר להניח שהאינפלציה הממוצעת היתה בערך בגובה של תשואת הדיבידנד מה שמשאיר תשואה ריאלית כוללת של כ-7-8% על התקופה הזו.
ממממממממ
יותר מדיי הנחות, תבדוק

Eldadius

New member
אני צריך מקור נח של מידע

ממממממממ
יותר מדיי הנחות, תבדוק
אני צריך מקור נח של מידע
שמאפשר ייצוא טוב לאקסל כדי לעשות את זה כמו שצריך. בלי זה, אני מסתמך על המספרים שנתתי, שהם גם המספרים שאני מכיר שמצויינים בספרים (למעשה המספרים שנתתי קצת יותר שמרניים מאלו שבספרים).

mnakash

New member
מקור לאינפורמציה

כתבתי בפירוש נומינלי ללא דיבידנדים
מה שנותן תשואה ריאלית של סביב ה-7-8%. בגלל התנודתיות שאתה מדבר עליה, למי שמשקיע במדדים עדיף לעשות את זה, כמו שציינתי- בטפטוף ולא במכה, ואותו דבר אגב לגבי הוצאת הכסף. בכל מקרה, כששאלתי מאיפה הנתונים, התכוונתי גם לצד השני- הנתונים לגבי 4-5% שנתי ריאלי להשקעה פאסיבית באגחים בתקופה המקבילה? אגב, אם כבר הבאת את הדאו ג'ונס, התשואה שלו ב-10 שנים האחרונות היא בערך 0, ללא הדיבידנדים, מה ששם אותו במצב טוב בהרבה מה-S&P. הסיבה היא, שבגלל האופי שלו, הדאו ג'ונס נפגע הרבה פחות בבועת ההיי טק, או ליתר דיוק, עלה הרבה פחות מה-S&P. ברגע שיהיה לי מקור שנותן תשואת דיבידנדים חודשית כוללת של המדדים לאורך מספיק זמן, אני אוכל להכניס גם הדיבידנדים פנימה. לצערי לא מצאתי מקור נח, אז אני משתמש רק בתשואות המדדים עצמם כרגע.
מקור לאינפורמציה
הנתונים של שילר מכסים 140 שנים עם נתוני המדד, דיבידנדים ואינפלציה (וגם מכפילי רווח, ריביות ועוד). חפש shiller.

חגי

New member
אין משמעות לשקעה לטווח 20 שנה. הסוף צפוי

מה יותר מסוכן לטווח של 20 שנה...
אג"ח צמוד מדד או מניות?
הרבה לפני ולכן כדאי להשקיע לטווח של עד 5-6 שנים מהיום .

חגי

New member
הסוף של המודל הכלכלי הנוכחי. לדעתי תוך 10

מה הכוונה
הסוף צפוי הרבה לפני כן? (לא שאני מתחברת להשקעות ארוכות)
שנים העתיד יראה שונה לגמרי וכמובן שאיום המלחמה הגרעינית תופס תאוצה מרשימה. ככלל נראה שאין שום הסכמה בימלאומית בכל מה שקשור לאינטרס הכולל וזה כמובן מתכון בטוח למלחמות ולזיהום סביבתי. גם האיום האקולוגי הפך להיות שחקן מכריע בחזון אחרית הימים שאולי לא יראו כמו שאנו נוטים לקוות. בקיצור , במצב כיום הייתי נמנע מהבאת ילדים ומתכנון לטווח של מעבר ל 10 שנים. אכול ושתו כי נמות מחר, אט אט מתחיל להתקרב לכסף.

ראייה אפוקליפטית

שנים העתיד יראה שונה לגמרי וכמובן שאיום המלחמה הגרעינית תופס תאוצה מרשימה. ככלל נראה שאין שום הסכמה בימלאומית בכל מה שקשור לאינטרס הכולל וזה כמובן מתכון בטוח למלחמות ולזיהום סביבתי. גם האיום האקולוגי הפך להיות שחקן מכריע בחזון אחרית הימים שאולי לא יראו כמו שאנו נוטים לקוות. בקיצור , במצב כיום הייתי נמנע מהבאת ילדים ומתכנון לטווח של מעבר ל 10 שנים. אכול ושתו כי נמות מחר, אט אט מתחיל להתקרב לכסף.
ראייה אפוקליפטית
שמאוד לא נוח לחיות בצילה. לי אישית, לא קל עם התפחסה הזו. מבחינתך תקרא לזה התנהגות בת יענה. מבחינתי, אני חושבת שהאנושות תמשוך לאנרגיה של הישרדות. זה הרבה יותר טבעי למזגו/נפשו של האדם.

Eldadius

New member
אומרים את זה מאז ומעולם

אומרים את זה מאז ומעולם
ובכל השווקים קיימים כבר מספיק זמן וראו מספיק מלחמות בשביל שאפשר יהיה להניח שהם לא הולכים להעלם בקרוב. בכל מקרה, בעיות שקשורות לפיצוץ גרעיני ישפיעו גם על אגחים, ככה שלא באמת יש איזה אפיק סולידי בהקשר הזה.

alexrait1

New member
במה כדאי להשקיע כדי להרוויח מסוף העולם?

במה כדאי להשקיע כדי להרוויח מסוף העולם?

Eldadius

New member
בסופו של דבר כולם משקיעים לטווח ארוך

הרבה לפני ולכן כדאי להשקיע לטווח של עד 5-6 שנים מהיום .
גם אתה, למשל בקרן הפנסיה שלך. אין שום מניע להסתכל על דברים ככה גם בהשקעות פרטיות.

NS101

New member
ברור שכן

גם אתה, למשל בקרן הפנסיה שלך. אין שום מניע להסתכל על דברים ככה גם בהשקעות פרטיות.
ברור שכן
לאנשים אין טווח השקעה ארוך כמו שהם נוטים לחשוב. לבטח לא עד הפנסיה. יש סיפור שאני מספר אותו מדי פעם, על בחור שאני מכיר. הוא לקח את הכסף של המשפחה שלו והשקיע במניות, מתוך אמירה של 'השקעה לטווח ארוך'. הבורסה ירדה, אבל הוא אמר 'טווח ארוך' והרגיע את עצמו. לאחר מכן, ביתו נשרף ופתאום הכסף הזה לא היה לטווח ארוך כל כך.

מצב
הנושא נעול.
למעלה