מה יהיה עם הלסביות האלה???

2טלטלונת

New member
אני ממש לא מסכימה

המערכת המשפטית ממש לא מייצגת נורמות חברתיות. הנורמות החברתיות שהיא מיצגת השתנו והיא (המערכת) צריכה להשתנות בהתאם. המציאות החדשה מחייב הסתגלות למציאות זו ע"י המדינה ומוסדותיה. דבקות בגישה מיושנת רק תהיה לעזר לפחות ופחות אנשים. ולהזכירך האנשים האלה הם את ואני.

raananh

New member
יש פה גם עניין של טובת הילד

לדעתי, בענייני משפחה, רק שופט צריך להחליט. ומצידי שיחליט בניגוד לכל מיני הסכמים וחוזים שחתמו בינהם הצדדים השונים בעניין הילד. אבל, אני מסכים שהחוק צריך להיות יותר גמיש ולתת לשופט יותר חופש החלטה. לא רק לפי מי הוא ההורה הביולגי כמו שזה (עקרונית) בארץ. החוק בארץ הוא מאוד מגביל. אני נורא מצטער, אבל אנשים מוכנים לחתום על כל מיני חוזים והסכמים שמנוגדים להגיון, טובת הילד או טובתם. לפני כמה שבועות היה פה מישהו שהציע ללסבית לעשות חוזה שהוא יעזור לה לעשות ילד, היא תגדל את הילד ואז היא תעשה איתו עוד ילד ותיתן לו את הילד הזה. "עיסקה הוגנת". אבל שום שופט, לדעתי, יאשר או יאכוף הסכם כזה, אפילו בארה"ב. אבל אתן עוד דוגמא קיצונית: נגיד שתורם זרע עמיד חותם על חוזה עם אישה שבו היא מסכימה לא לתבוע אותו למזונות והוא לא יהיה מעורב בגידול הילד. אבל אותה אישה היא נתמכת סעד עם עבר של בעיות נפשיות והתאכזרות לילדים. אפילו בארה"ב, ויתור על זכויות וחובות של הורות צריך להיות מאושר ע"י שופט. השופט בודק את הנושא ומבצע (או לא) את החוזה בפועל. במיקרה זה, לדעתי, השופט צריך להוציא את הילד מרשות האישה ולדרוש מהגבר לקבל אחריות כספית והורותית לגידול הילד. אני הייתי צריך לעבור הרבה הוכחות והסברים שאני הורה טוב לפני ולפני שהשופט הסכים לאשר לאם הפונקאית שזכויותיה וחובותיה לילד יבוטלו. רענן

sigal d

New member
זהו, שהשבדים כן חושבים על הנושא

לשבדים יש שרה לענייני משפחה. זה אומר, לדעתי, שהם כן מודעים לקיומם של דפוסי משפחה שונים. לכן מעניין אותי מאוד כיצד הגיע בית המשפט להחלטה שקיבל, כי על פניו זה נראה סותר את המודעות שאמורה להיות להם. אולי כדי להבין את הנימוקים צריך לראות את התמונה במלואה, ואת זה לא תמיד אפשר בעיתונות. לא יודעת. הצד ההגיוני שלי מנסה למצוא לזה הסבר, ללא הצלחה בינתיים...

Yaara77

New member
צריך לעיין בפסיקה ובנימוקיה, וזה בש

בשוודית. אני מאמינה שזה מנומק כהלכה, אחרת היה ערעור ופסילה

sigal d

New member
מסקרן אותי

אני מסכימה, מעניין אותי לדעת מה היו הנימוקים.

raananh

New member
בגלל זה אני לא מוכן להיות תורם

בגלל זה אני לא מוכן להיות תורם זרע בארה"ב אלא אם חובותי וזכויותי המשפטיות לילד יוסרו. יש להבין שאם אתה האב הביולוגי, יש לך גם זכויות וגם חובות לילד. אלא אם הוסכם ואושר להסיר חובות אלו. אני מרגיש שאני חייב להיות חשדן כלפי נשים שרוצות "תורם ידוע". אם הם רוצות תורם ידוע, שישלמו גם עבור הפרוצדורה להסיר את הזכויות והחובות המשפטיות של האב הביולוגי. המקרה הזה רק מראה כמה יש הבדל בין מה שהוסכם ונראה כהבנה מוחלטת לפני שהילד נולד ומה שעלול לקרוא אח"כ. ולפעמים אני לא מאשים את האישה/נשים במצבים מסויימים: אם האמא נעשית חולה, מוגבלת או מאבדת את ההכנסה שלה, זה סביר (אבל לא פייר) לתבוע את האב שישלם מזונות לילד. אני חושב שהאב כן צריך לשלם במקרה כזה. אני ללא ספק הייתי תומך בילד, מרצוני החופשי, במקרה כזה של אמא שלא יכולה לתמוך בילדה. רענן

2טלטלונת

New member
לצערי, אי אפשר

להאשים אותך. הייתי שמחה מאוד אילו ילדי שיוולדו ידעו מי הם הוריהם הביולוגים. אך לאור מקרים כאלה אני לא מאשימה אף גבר, הסיכון הוא רב וממש "לא משתלם" בכל רבדי המשמעות. חבל..........

אני לא מצליחה להבין

אם אתה רוצה להיות אבא ידוע על מי אתה חושב? על הילד נכון? עכשיו אם הילד הזה שחשבת עליו טרום לידתו ורצית שידע מי יצר אותו והסיבות אינן כ"כ משנות לא נראה לך מוזר שלא תהייה מוכן גם לדאוג לצרכים אחרים שלו כדי לאפשר לו קיום? הרי הוא הילד שלך. אחרת מה הסיבה שלא תתרום בבנק זרע באופן אנונימי,לא יהיה לך שום קשר לילד ושום כלום חובות.

daphts

New member
רענן יש לי שאלה בשבילך

כשהקטן חלה במחלה , הינו צריכים תורם כדי להצילו - פה היתה בעיה גדולה - אני מאומצת ואין קשר דם ביני להורי או לאחי כך שלא היתה אפשרות בכיון זה כלל למציאת(תורם מתאים) לאב יש משפחה גדולה , האב מכיר בילדי (ילדינו במקרה זה )מכיר באבהותו וכן משלם מזונות ונפגש עם הילדים .משפחתו הגדולה לא מכירה בסידור שלנו - פה היתה בעיה - הם סרבו להבדק (חיבת לצין שהאב כן נבדק ונמצא לא מתאים) במקרה הזה אני פניתי לעזרתה של המערכת המשפטית - ותתפלאו הפסיקה היתה חיוב משפחתו להבדק לאיתור תורם . במקרה זה לא מדובר בכסף - מדובר בלתת לילד שוב זכות חיים - מה היתה עושה אתה במקרה כזה , או איך במקרה כזה אתה חושב שעל האב להגיב בהנכה של מקרה כמו שמתואר בכתבה רק במקום כסף הבקשה תהיה תרומת מח עצם לדוגמה?

raananh

New member
בואדי

לדעתי, כמו שכתבתי לעיל, חייבת להיות גמישות מסוימת במערכת החוק למקרים קיצוניים. לפני כמה חודשים, בארץ, פתחו תיק אימוץ וביקשו מהאמא לתרום מיח עצמות לילד שהיא נתנה לאימוץ. והסכימו אפילו שזהותה תמשיך להיות חסויה. אני זוכר שהיה באלגן בארץ בנושא כי האב המאמץ הופיע בטלוויזיה וטען שהאמא לא עזרה למרות שהיא כן הייתה מוכנה לעזור. הילד נפטר למרות הכל. אני לא זוכר בדיוק את הפרטים המדוייקים... אני חושב שאפילו במקרה שהסירו את חובותיו וזכויותיו של תורם הזרע, זה בסדר לתבוע (או לבקש) ממנו שיעזור לילד שלו במקרים של חיים ומוות. ואני מקווה שרוב או כל תורמי זרע הם לא צרי-מוח והם יעזרו לילד הביולוגי שלהם במקרים כאלו.... רענן

למעלה