מה חטאה גילה קצב

אני משערת שהיא יכולה היתה לבחור להישאר בבית.

ואם לא היתה יכולה לבחור - רצוי להכריז שמישהו מתעלל בה נפשית וכופה עליה אורח חיים המגביל את חירויותה הבסיסיות.

ברור שלא יכלה. הצעת פרקליטיו...

אני לא הייתי נטפלת למי שאם תאמין באשמתו - עולמה יחרב עליה. הייתי נטפלת לחברה שמאפשרת שיחרבו עולמן של נשים בשביל להאמין שהוא חף.

angela8

New member
גילה קצב

אין לי מושג ירוק מי מסתתרת מאחורי התמונה שאני רואה בטלוויזיה, או בעיתון. אני חושבת שאולי אף אחת לא יודעת מה היא באמת מרגישה או חושבת. אני הייתי מתיחסת אליה רק כדוגמא או דימוי, כי לאישה האמיתית בשר ודם שאנו רואים מלווה בשתיקה את בעלה לכל מקום, יש פנים גלויות אבל היא נסתרת. היא נסתרת כי היא שותקת. היא ממלאת תפקיד. תפקיד האישה המלווה והשותקת. האישה התומכת בגבר. האישה שלצד הגבר המדבר, המוכיח, המודיע... מבחינתי היא סמל. סמל חי ליחסי כוחות פטריאכלים. אם משהו מהתיאוריה מתממש מול עיני הרי הוא מתמצת בתמונה הזו, של גילה שאוחזת בזרועו של הנשיא לשעבר הנאשם להווה קצב במדרגות בית המשפט. אז באמת אין לי מושג אם היא האישה הקטנה. או שמא היא באמת מאמינה בחפותו. אם היא נגררת לבית המשפט, או שמחה להיות שם לצד בעלה. אם היא נאלצת להישאר איתו, או רק הולכת בדרכה- (שלמות המשפחה, בעושר ובעוני, בטוב וברע..) אבל איך שהוא מה שהיא לא תהיה באמת לעינינו היא מתגלה רק כאישה השותקת לצד בעלה. וזה מדהים איך למציאות כנראה פנים רבות, אך היא מראה לנו דווקא את הפנים הככ שכיחות שלה.

למעלה