מה חדש בלינוקס אובנטו האחרון ?

Dניאל Mור

New member
תודה על הקישור. האמת שבדיוק עכשיו סיימתי

התקנה על מחשב שולחני (!!!) חדש שרכשתי. כמה זמן לא רכשתי אחד שכזה...
וואו, המערכת טסה לי בנתיים. שתמשיך כך!!! (אולי זה קשור ל - SSD?
)

+דניאל.

לינוקסOS

New member
תוכל לתת סקירה קצרה בעברית

וכמה צילומי מסך ?

לא מצאתי חוץ מהסקירה באנגלית שום מידע מתומצת בעברית וחבל

motti261

New member
תתחדש
אתה רק עם ubuntu ?

אין windows ? האם לדעתך ניתן להסתדר עם לינוקס בלבד ?

BravoMan

Active member
שלום motti:

אומנם לא אותי שאלת, אבל היות וזה פורום:
אני כבר מספר שנים לא משתמש ב-Windows כלל, לא בבית ולא בעבודה, למעט מקרים נדירים בהם אני צריך לתחזק פרויקטי פיתוח ישנים שנבנו עם כלים מיקרוסופטים ואין לי זמן להמיר אותם.

גם הבוס שלי עבר לפני יותר משנה ל-Ubuntu, למרות שעד אז צחק על מערכות לינוקס, אבל הוא נהנה מהעובדה שהמחשב שלו עובד מהר וחלק יותר.

אני גם תומך בשני אנשים מבוגרים על מחשבים ניידים, שהם קצת (הרבה) טכנופובים, וגם הם מסתדרים מצוין עם Ubuntu.
כמובן, להם יש יתרון עצום: הם מעולם לא השתמשו ב-Windows ולא התרגלו למשהו שונה (עקום ככל שיהיה).

Ubuntu היא מערכת הפעלה מאלה עם מגוון תוכנות לכל הצרכים, לכן, יכולה להיות רק סיבה אחת שהיא לא תספק את כל צרכיך:
אם יש לך צרכים מיוחדים.

כשאני אומר "צרכים מיוחדים" הכוונה שאתה משתמש בתוכנה מאוד מסוימת שפותחה רק ל-Windows או Mac.
למשל, אם אתה חייב דווקא Photoshop או כלים אחרים של Adobe.
או משהו איזוטרי לישראל כמו "חשבשבת".

וכן - יש היום בעיות תאימות מסוימות בין מסמכי MS Office ל-Libre/Open office אבל רק במסמכים עם עיצוב מורכב, ומניסיוני יש אותן בעיות גם בין גרסאות MS Office השונות, כך שאם אתה בוחר להעביר מסמכי אופיס מורכבים בין אנשים שונים אתה בכלל חייב לוודא שיש לך את אותה תוכנה בדיוק שיש להם (כדי לפתור את זה המציאו PDF).

חלק מהתוכנות האלה אפשר להריץ דרך Wine, שהוא סוג של שכבת תאימות, אבל היות ומדובר בכלים איזוטריים ו-"רגישים" לפעמים, כאשר יש שימוש מסיבי בהם עדיף כבר להתקין אותם על סביבה שהם יוצרו עבורה (לכן גם Windows 8 לא תמיד מומלץ!).

אז השאלה האמתית היא: מה אתה צריך מהמחשב?
אין דבר שאי אפשר לעשות עם לינוקס בכלל ו-Ubunut בפרט, אבל שימוש בכלים איזוטריים לפעמים כופה צרכים מיוחדים.

motti261

New member
תודה על התשובה, ubuntu בהחלט לא חדשה לי

כבר כמה שנים שאני כל הזמן מתקין את הגרסה החדשה במקביל ל windows, בדואל בוט, מאוד אוהב את מערכת ההפעלה הזו.
לאחרונה התלהבתי גם מלינוקס מינט אחרי שניסיתי אותה במשך כמה ימים, היא מגיעה כבר עם הכל מותקן מראש.

אני לא זקוק לפוטושופ או תוכנה אחרת של Adobe , אבל כן יש לי רשיון לאופיס 2013, ויש לי גם רשיון ל windows 7 (ריטייל) ורשיון שדרוג ל 8 שצמוד אליו, כך שכנראה אמשיך להשתמש בדואל בוט.

BravoMan

Active member
אתה מזכיר לי משפט מספר מדע בדיוני מסוים

שקראתי.
"רק הממשלה הנאו-קומוניסטית של ברית המועצות החדשה עדיין משתמשת ב-Windows NT כי הם מאמינים שאם שילמת על משהו הוא בהכרח שווה את הכסף"

שלא תבין לא נכון - אין לי שום רצון לשכנע אותך לא להתקין את התוכנות ששילמת עליהן, פשוט לא נראה לי שיש הרבה הגיון להתקין תוכנה רק בגלל שיש לך רישיון בשבילה.

אם יש שימוש, זה כבר עניין אחר...

motti261

New member
אני לא מתקין כי יש לי רשיון ושילמתי

אני מתקין כי אני משתמש. גם ב windows וגם ב office 2013

בנתיים אמשיך בדואל בוט, אבל אני מחכה ליום שבו אוכל להשתמש רק בלינוקס. נראה לי שהוא קרוב, כי באמת ניתן לעשות הכל באובונטו או לינוקס מינט. רק חסר שיהיו יותר
תוכנות עם גרסאות ללינוקס, בלי צורך ב WINE או PLAY ON LINUX.

למעלה