מה הקשר בין טורט לOCD?

ben474

New member
מה הקשר בין טורט לOCD?

האם יש קשר בין תסמונת טורט לOCD? מה הקשר? האם OCD כולל גם תיקים פיזיים? יכול להיות תיקים פיזיים שלא קשורים לתסמונת טורט?

הקשר הוא

ישנה סברה רפואית שטוענת שהאיזור "הפגוע" אצל הסובלים מ - OCD נמצא סמוך לאיזור ה"פגוע" אצל אלו הסובלים מטורט. OCD בדומה להפרעות נוירוטיות אחרות (חרדה, למשל) מתאפיין לעיתים ב"טיקים" פיזיים. כך שלא חייב להיות כל קשר לתסמונת טורט. טל

קורווין

New member
תיקון טעות.

המונח "נוירוטי" לא קביל היום בהקשר הרלוונטי, ולמעשה לא קביל היום כמעט בכל הקשר אחר. אם כבר, ניתן לומר "בדומה להפרעות חרדה אחרות" או "בדומה להפרעות נוירולוגיות אחרות" כי טורט היא לא ממש הפרעת חרדה אם כי דומה להן מאוד.

מקבל ולא מקבל

קורווין היקר, מסכים עם מה שכתבת בנוגע להתייחסות בהווה כלפיי מה שהוגדר בעבר כ"נוירוזה". יחד עם זאת, קרא שוב את מה שכתבתי, לא אמרתי שטורט היא הפרעת חרדה. טל

קורווין

New member
נכון.

את זה אני הוספתי כולל הסתייגות קלה...

ben474

New member
יכול להיות תיקים בOCD?

ייתכן והיו תיקים פיזים לאדם במסגרת הOCD או בכלל תיקים שלא קשורים לתסמונת טורט? ויתכן ויהו לאדם טקסים ומחשבות לא רצוניות וכל מיני מכות דומות במסגרת תסמונת טורט?

.אחת

New member
אני לא יודעת מספיק עבור החלק השני,

אבל החלק הראשון, של "טיקים פיזיים" יכול להתקיים בOCD. למשל צורך לעפעף/לנשום בצורה מסוימת/לגעת שוב ושוב במשהו וכו´ וכו´ דברים נוספים שעשויים להראות כטיקים לצופה מהצד. יש טיקים שלא קשורים לתסמונת טורט. לא כל מי שבזמן עצבנות יש לו טיק עצבני בעין למשל מקבל את מלוא התיק של טורט.

לי יש...

לפעמים טיקים, שבאים לרוב, כשאני מפסיק לנשום להרבה זמן, או כשאני מרגיש תחושה כזאת של אנרגיה מלוכלכת על איבר, לא חשוב איזה ואז התחושה מפריע, עד שיוצא מן טיק או ניעור שכזה, שאני לא יודע כמה הוא רצוני, בשביל להפטר מהתחושה של האנרגיה. אם זה קורה חזק, או בראש, לא רק שאפשר לחשוב שיש לי טורט, אני מניח שאפשר גם לטעות ולחשוב שיש לי אפילפסיה.

למעלה