מה הקשר אלינו?

מה הקשר אלינו?

הסבר קטן לפני: לפניכם משהו שצוות ההדרכה של כפר מונאש ניסח. דובר מעט על הנושא הזה בפורום ועבר. עכשיו אני מעלה אותו שוב בעקבות משהו שאופיר, המדריך שאיתי העלה בשביל באמת- לעורר שינוי. ___________________________________________________________________ בימים אלו נרצחים מאות אלפי אזרחים צפון קוריאנים בתאים שקופים שאליהם מוזרם גז בזמן שמדענים צופים בתגובותיהם. אנו מתקוממים נגד חוסר התגובה של גורמים רשמיים במדינת ישראל היהודית, ובעולם החופשי כולו. החלטנו לנקוט יוזמה ולנסות והביא לגינוי רשמי ותגובה של מדינת ישראל. הכנו פעולה מתוכננת להעברת המסר לנוער בכיתות ז'-י"ב (בנפרד וברמות שונות). נתחיל בשיחה על השואה, ללא מסירת פרטי הרצח בצפון קוריאה. בשיחה זו נתייחס לנושאים הבאים: נאום היטלר בו נאמר "תחילתה של מלה"ע השניה, תגרור אחריה את השמדת העם היהודי". 1939. חוקי נירנברג 1935- חוקים אלו מדגימים מי הוא יהודי, ונותנים הנחיות שונות לגבי מניעת גישת יהודים למקומות ציבוריים. ניתן לתת דוגמא של ספסלים ציבוריים ליהודים בלבד. ליל שרפת הספרים- 1933- שרפת כל הספרים המייצגים מורשת יהודית. בשנת 1941-1942 פורסם מברק ריגנר ע"י יהודי שידע על תוכניות ההשמדה הנאצית. לאחר בדיקת ארה"ב ואנגליה, התברר כי נתונים אלו נכונים. עם תחילת ההשמדה היו תצלומי אוויר של מחנות ההשמדה ומסילות הברזל המובילות אליהם. הפצצת מסילות הברזל בשלב זה מפסיקה את הובלת היהודים למחנות ההשמדה ומצילה את חייהם של למעלה מ-3 מליון יהודים. יש לדון עם הקבוצה בכל אחד מהנושאים: # איך היו יכולים לעצור את הרג היהודים? # מה היית עושה בתור נשיא ארה"ב? (מתעלם/ מגיב בחומרה..) # מה היית עושה בתור אזרח אנגלי? (מפגין/ מתעלם..) בשלב הזה יש לשאול את הקבוצה כמה השמדות של עמים מעל מליון אנשים קרו מאז השואה- וצריך להפתיע אותם עם התשובה- כ-15. דבר זה ממחיש להם כיצד התעלמו מהשואה כפי שאפילו לא ידענו על ההשמדות האלו. בסיום, צריך לספר לקבוצה על שיטות ההשמדה הצפון- קוריאניות ולבוא אליהם בהאשמות: איך כתושבי מדינה יהודית אתם מתעלמים מרצח מתועב שכזה? ; איך אתם עושים זאת בתור חברה? ; האם התמלאנו באדישות כלפי כל סבל אנושי שאינו נוגע אלינו בהכרח? לאחר הדיון יש לשאול אותם מה הם מוכנים לעשות כדי למנוע הרג של אזרחים נוספים. אנחנו מחתימים עצומה שתועבר למשרדי הממשלה ואתם מוזמנים להכין שלטים ועוד. זוהי פעולה חשובה ביותר ואנו מקווים שתעבירו אותה בצורה טובה ומועילה. צוות הדרכה כפר-מונאש, עמק-חפר.

kedeman

New member
מקפיץ!

שבסעה

New member
ואוו (ממני וגם מניצן)

אני רק רוצה שתדעו שהכתבה הזאת שפורסמה בעיתון מעריב עדיין שמורה לי בארנק, מחכה לפעולה הזאת בדיוק... אני כל כך מאושר שיש כאלה שזה הזיז להם ורוצים לשנות את המצב, תכננתי לכתוב מכתב, ולהעביר את זה בפעולת יום השואה... אבל עכשיו עוררתם את הנושא מחדש, ואני באמת לא מחכה לפעולה ההיא, ואני יעביר להם את זה עכשיו... אנחנו פשוט מסכימים עם כל מילה... "כתושבי מדינה יהודית אתם מתעלמים מרצח מתועב שכזה? ; איך אתם עושים זאת בתור חברה? ; האם התמלאנו באדישות כלפי כל סבל אנושי שאינו נוגע אלינו בהכרח?" פשוט נכון... עלו והצליחו בהחלט ריגשתם אותנו, תודה.

חשוב מאוד

כל הכבוד למי שעבד על זה... רק לא ציינתם לאיזה גיל מה שבניתם... זה מאוד מאוד חשוב... מה עם לפנות לציבור רחב יותר (בנוסף כמובן) מישהו חשב על זה?

כתבתי שהפעולה היא לז'-י"ב, לא?

היום הועברה הפעולה הראשונה לקבוצת ז' במושב שלי. זה מועבר ליותר מהתנועה שלנו וגם דרך יותר מהפורום. הציבור הרחב יותר שאליו אנחנו פונים: יו"ר ארגון הסטודנטים של מכללת רופין יד ושם- עוד אתמול נשלח אליהם מכתב ואנחנו מחכים לתשובה ומקווים שגם הם יעבירו את זה הלאה תנועות נוער נוספות (דרך מערכת הפורומים של תפוז) יצרנו קשר (בדרך עקיפה) עם מנהל הדסק של חדשות ערוץ 2 שהתלהב מהעצומה אבל איתו נתקדם בהמשך, כשתהיה הענות משאר הגורמים וגם נפנה אל כתב החדשות בערוץ 2- אודי סגל אולי אנחנו מצפים ליותר מדי אבל זה טוב לנסות (נכון, שי?) ונראה לאן זה יתקדם. בנוסף, הגרעינר שלנו- אסף כץ הלך עם מערך הפעולה לסמינר של ג"ע ומחר יספר לנו מה הוא הוציא משם ואנחנו מנסים עוד דרכים להפיץ את זה בתנועה. אה! שכחתי מקודם להוסיף את הקובץ של העצומה אז הנה הוא

אז מערך הפעולה שמפורט בהודעה ההיא

הוא לא רק בשביל להראות לכם על הפעולות בכפר מונאש, אלא להציע גם לכם לעשות כזאת פעולה. אם כבר דיברתם על כתבה במעריב- (לא יצא לי לראות אותה..) בין השיחות של הצוות על כל העניין אנחנו מדברים הרבה על איך שהתקשורת לא התיחסה איפה זה פורסם? בוואלה היה מאמר ובידיעות אחרונות בעמוד 17 (!!) של העיתון ומאז לא הוזכר הנושא בכלל. אנחנו מביאים את הנושא בכוונה שהוא יועבר בכל מקום אפשרי, בגלל זה מפורט מהלך הפעולה. המטרות בהעברת הפעולה הן: להביא את הבעיה לתודעת האנשים לעורר בהם התנגדות ונכונות לשינוי - ואז גם שינוי, אם זה להכין שלטים ולהפיץ אותם במושב/מועצה/כל העולה על הדעת, אם זה בלחתום על העצומה (שרק עכשיו נשלחה למחשב שלי ואני מצרפת אותה לכאן) שתשלח למשרדי הממשלה (מה שכתוב בהודעה הראשונה שלי). אודה לך אם תוכל להעביר לי את הכתבה ממעריב (סורק.. יש?) לילה טוב

rinani

New member
גילי אני ממש גאה בכם!

זה יכול להיות אחלה דבר להעביר לחניכים שלנו את זה אני יעשה זאת. למרות שאני לא יודעת עד כמה זה יכול לעזור אבל תמיד אפשר לנסות...

סר גל ית

New member
מדהים

אני אנסה לשלב את הפעולה בקן או במועצה, אין ספק שהריבוע הקטן שהקדישו לנושא בעיתון מכעיס.

s h e e p i t

New member
מממ... למה ההודעה הזאת תקועה למעלה

ולא יורדת ?! זה משגע את השכל... עם כל הכבוד מקפיצה *למטה* מקפיצה **למטה**

P o M i K i

New member
זאת צביעות יהודית

רק בגלל שהרצח נעשה בתאי גזים לאנשים במדינה זה מפריע.אם היו מגלים שהרצח נעשה בשיטה אחרת אני בספק אם זה היה בכלל מגיע לעיתון. פתעום אנשים בבצפר מתחילים לעשות עצומות נגד זה. זה פשוט צביעות. ומה בכלל ההשוואה הזאת לשואה? מה שיש בצפון קוריאה זה לא רצח עם. זה רצח מתנגדים לשילטון וניסויים אליהם. ובעיקר אין לזה שום קשר לחוקי נירנברג. חוץ מזה שהרצח נא והארחים הבריטים לא ידעו על השואה, רק השלטון ידע. חוץ מזה אם אתם רוצים להתחיל להפגין ולמחות כדי שתסתכלו קרוב יותר ותראו את כל הדברים הדפוקים שעושים במדינה. ולא אני תומך או משהו כזה במה שקורה בצפון קוריאה, להפך, אבל אני חושב שאנשים במדינה הזאת צבועים כי לאף אחד זה לא היה עיכפת אם הרצח לא היה בתאי גזים. נ.ב את לומדת בריפין?

P o M i K i

New member
רק להגיד

שאין לי שום קשר לבני המושבים, פשוט ראיתי את ההודעה בשער של תפוז

RMXXX

New member
אני חושב שהשוואה לשואה היתה

רק לצורך המחשה, כי מה לעשות, זאת הדרך הכי טובה להמחיש לחניכים בכיתה ז' את הנושא(חניכים יהודים כמובן). ההחלטה לעשות משהו נגד זה באה באמת מתוך אכפתיות, כמו עוד הרבה פעולות שנעשות לטובת שינויים בארץ. הנה עוד שרשורפלצת נולד...

בדיוק.

אנחנו נותנים הקדמה לנושא הפעולה בשביל להמחיש לחניכים את העניין , לקשר להם אותו למדינה שלנו ולעורר בהם נכונות לשינוי ולא שיגידו "טוב.. אבל זה כ"כ רחוק ואיך אנחנו קשורים לכזה דבר רחוק.. אין לנו מה לעשות". בגלל זה גם בחרנו שלא להרחיב על 15 רציחות העם האחרות.. לקחנו את זו שהכי משמעותית לגבינו. שרשורפלצת.. אהבתי:)

אתה בטוח שזו הסיבה היחידה?

הסיבה (בין השאר) בגללה בחרנו להתייחס לנושא בסדר גודל ארצי היא לא בגלל כלי הנשק בהרג השיטתי המדובר, אלא משום שמדובר בהרג שיטתי ע"י שלטון כלפי אזרחיו! כמו שהעם שלנו עבר בשואה. עכשיו.. כמובן שגם כאן יש דברים דפוקים ויש מה לשנות במדינה שלנו בין גבולותינו אבל על זה לא אעשה פעולה מהסיבה הפשוטה שלא אבוא אל החניכים שלי ואכניס בהם את הדעות הפוליטיות האישיות שלי. ובנוסף- מה רע שאנחנו מסתכלים קצת מחוץ למדינה שלנו? ובמיוחד כשלנושא יש הקבלה כלשהי לשואה. זו הצביעות- אותה אדישות (שעליה גם כתוב בהודעה הראשונה) כלפי דברים שלא מדברים עלינו. כן, אני לומדת ברופין. מי אתה?

P o M i K i

New member
כמו שאמרת

היו מהשואה 15 מקרים של נסיונות להשמדת עם (ד"א את בטוחה בזה? כי אף פעם לא שמעתי על זה, אבל אם את אומרת) אם היו כל כך הרבה פעמים נסיונות לרצח עם איך זה שאף פעם זה לא הגיע לידיע כאן, או אז באו בבצפר אם "עצומות"? לא, כי תכלס לא היה עיכפת לאף אחד כאן. וזה לא בסדר, אבל עכשיו להזכר להגיד שזה לא בסדר כי זה מזכיר לאנשים כאן את השואה רק בגלל התאי גזים זאת צביעות. ואני דניאל בלמן, אני לומד בי"א

למעלה