מה העמלה שנהוג לשלם לברוקר על מציאת נכס?

Boston Guy

New member
אמריקאי משלם אפס אחוז.

בארה"ב, במקרה של עיסקת נדל"ן שמערבת מתווכים, את הקומיסיון משלם מוכר הנכס - למתווך שלו (שעסק במכירה).
המתווך של המוכר מתחלק עם המתווך של הקונה (אם יש כזה) במלקוח הזה.

AsiDS

New member
אפס!!!

נהוג שהמוכר משלם 6% שמתחלקים בין הסוכנים.
בנכסים מאוד זולים (עיקולים מהבנקים) יש ברוקרים שמבקשים מינימום, של נגיד 1500$, אז עושים להם השלמה ל 3%

lieran

New member
כמו תמיד זה תלוי

אם רוכשים נכס דרך תווך או מעיקול מבנק
אם רוכשים נכס מחברה המשווקת בארץ אז העמלה כבר בפנים.
אם רוכשים נכס "Off Market" אז משלמים "finders fee" בדר"כ 3% אך זה פתוח למו"מ.

guesswho11

New member
אני אחדד את השאלה

תודה לעונים. אני אחדד את השאלה שלי.
ברוקר הציע לי לרכוש נכס. כחלק מהעבודה הוא צריך לטוס לאזור הנכס, לאתר נכס רלוונטי לשיפוץ שלו וכו'.
כמה אני אמור לשלם עבור שירות זה? הנכס עולה באזור 50,000 דולר.

תודה

AsiDS

New member
ברוקר צריך לטוס.... ?

"מאתר נכסים טוב" מתמחה באזורים ספציפיים ויש לו צוות. בדרך כלל הוא מכין רשימה של 5 נכסים פוטנציאלים, שולח מפקח בניה שעובד איתו לבדוק, שולח שניים שלושה קבלנים לתת הצאות ואז נותן לך הצעה לבית צפציפי בלי לטוס! כבד עדיף שתטוס אתה!
מישהו מנסה להפיל עליך הוצאות. בבית של עד 100K זה לא שווה.

AsiDS

New member
זה מאוד מורכב

קודם כל העמלה צריכה להיות הגיונית לעסקה! בוא נגיד שהוא מבקש 3000$ על בית של 60K שנותן 10%, אז הוא לוקח לך 5% מהתשואה בשנה הראשונה. אם ביחד עם העמלה שלו מגיעים ל 60K ונשארת עדיין 10% תשואה זה יותר טוב.
זה מאוד מורכב כי צריך גם לראות מה קורה במקרה של הוצאות לא צפויות, האם זה יורד מהעמלה שלו או לא... מה האחריות שלו להביא את העסקה לבית מוגמר שניתן להשכיר.... יש המון שאלות. כמה בתים הוא כבר עשה באזור הזה?

עמלת ברוקר

לרוב הרוכש לא משלם כלום, רק המוכר, ומדובר ב 6 אחוז.
אם לך כקונה יש ברוקר, הברוקר של המוכר והברוקר שלך מתחלקים בעמלה זו (3 אחוז לכל אחד).
אני בלי שום קשר אוהב לשלם לברוקר שלי גם, כדי שהנאמנות שלו תהיה אליי ולא לצד השני וגם כדי לקבל עסקאות טובות, שמגיעות אליו

guesswho11

New member
אני מסכים איתך. לכן אני שואל כמה נהוג לשלם? האם זה נגזרת

אני מסכים איתך. לכן אני שואל כמה נהוג לשלם? האם זה נגזרת של עלות הנכס או מחיר קבוע? המון תודה.

AsiDS

New member
לא הגדרת נכון את השאלה שלך

יש הבדל בין ברוקר לבין מאתר עסקה. אם תפנה היום למתווך של REMAX, או century 21, או כל סוכנות אחרת בארה"ב, הם יחפשו לך בית בהתאם להגדרות שלך. אז הם אמורים לקבל את העמלה שלהם מהמוכר (הם מתחלקים ב 6%).
מה שאתה הגדרת זה מישהו שמאתר ומלווה עסקה להשקעה, זה משהו אחר מברוקר. הוא אמור למצוא לך בית במחיר אטקטיבי ולהוביל אותך למצב של בית גמור, בעצם במקום שאתה תסע לארה"ב תקנה, תשפץ ותשכיר, זה התפקיד שלו ועל זה יש מחיר. רוב הישראלים שמציעים את השירות הזה (מאתרי נכסים), הם לא ברוקרים, אין להם רישון ברוקר אמריקאי. הם יפעלו עם ברוקר אמריקאי שיקבל את העמלה מהמוכר והם יגבו ממך "דמי איתור" וליווי לרכישת נכס בארה"ב...

AsiDS

New member
תלוי בעסקה

הוא יכול לבקש כל סכום. הוא גם יכול לקחת בנוסף מהקבלן שיפוצים עוד 2000 דולר עמלה על העבודה בלי שתדע... צריך גם לראות אם אחרי שהוא מאתר לך את הנכס, את חברת הניהול, את חברת הטייטל ואת השיפוצניק, אם הוא נשאר בתמונה ומלווה את השיפוץ ומפקח עליו... שיפוצניקים עובדים טוב שמפקחים עליהם, ברגשה שהם נשארים ללא פיקוח הם מתחילים לעגל פינות ולחסוך עלויות על חשבונך ועל חשבון איכות העבודה.
אתה צריך להחליט מה היא עסקה טובה מבחינתך. כמה יחסית למחיר שוק אתה מוכן לשלם, כמה תשואה אתה רוצה. באיזה אזור הנכס, האם הוא מתאים לצווארון כחול, או לאוכלוסיות חלשות... בסוף כל המספרים כולל האיתור צריכים להתחבר לעסקה טובה.

למעלה