מה המשמעות של השבתת שון ג'יימס לחודש ויותר..?

מה המשמעות של השבתת שון ג'יימס לחודש ויותר..?

לאחר שאובחן אצלו פריצת דיסק (מי משתמש עם דיסקים היום? חחח מישהו שם לא שמע על mp3/mp4)

לא טובה

מעמס יתר על סופו והנדריקס בשאר המשחקים. דווקא בתקופה שבה ג'יימס נראה כמתחיל לתרום לפחות בליגה ובאדריאטית. ועם הברך של סופו אף אחד לא יודע מה הולך לקרות.... זה גם אומר שהנדריקס צריך להיזהר יותר עם עבירות... (כי מסופו ברור שאי אפשר לצפות יותר)

כאחד שעבר ניתוח הוצאת דיסק לפני 5 חודשים

תרשה לי לספר לך שפריצת דיסק וכדורסל מקצועני לא הולכות ביחד. תלוי מה מיקומה , אבל באופן כללי , עם פריצת דיסק עדיף לפרוש מכדורסל אחרת יהיו בעיות קשות בהמשך . שון ג'יימס די סיים את הקריירה עם הידיעה הזו , אין לו סיכוי להיות שחקן משמעותי , אלא אם כן ימומן פה איזה טיפול מהפכני שיחליף את הדיסק הפגוע , ואני לא יודע על משהו ברמת יעילות כזו שתאפשר לשחקן כדורסל מקצועני לשחק כרגיל כולל אימונים .

יחי ההבדל הקטן,אם כבר קורה לך אז עדיף במכבי :

הבחור מסודר כלכלית ומכבי? (מקווה שהביטוח מכסה דבר כזה)

מסודר ביחס אלי ואליך

לא ביחס לכשרון שלו ולשחקני כדורסל ממוצעים. סביר להניח שהביטוח מכסה את זה , זו פציעה במקום העבודה , מצד שני זה ביטוח מיוחד של ספורטאים ובזה אני לא מבין. כן , לא הייתי מתנגד להיות שחקן מכבי כשהאידיוט שדחף אותי על עמוד של סל וגרם לי צליפת שוט חמורה ש7 שנים אחרי כן הובילה לניתוח (כי היתה פריצת דיסק סופר חמורה שלחצה חזק על חוט השדרה ) וגם אחרי הניתוח מאה אחוז אני כבר לא אהיה.

זה מוכיח על הצורך בביטוח חובה של כל הספורטאים

שכל מי שמתאמן באופן סדיר בקבוצות , שלא לדבר משחק, חייב להיות מכוסה בביטוח מפני פציעות. לא ברור מי צריך לטפל בזה, ארגון השחקנים או האיגוד... אבל זה מתבקש... על כל ספורטאי אחד שפיתח קריירה יש בוודאי כמה עשרות שהרסו לעצמם את הבריאות לכל החיים .....

לא רוצה להגיד "אמרתי לכם"

אבל מתחילת העונה טענתי שאסור לשחרר אף גבוהה, לא מצ'באן ובפרט לא את הנדריקס כי בעונה כזו עמוסה אין זמן להיות פצויים וכל פציעה יכולה לגמור את העונה.

נתנחם בזה שהתפנה מקום למצ'באן לעונה הבאה

נתבאס מזה שאם אכן מצ'באן יחליף את ג'יימס , אנחנו נהיה בבעיה בעמדת הסנטר. הייתי מביא את שרמדיני במקום סופו, ז"א הייתי מביא אותו לצד סופו , אבל אני יודע מי ההנהלה שלי , ולטעמי שיעור חזק מהשנתיים האחרונות זה שמכבי חייבת גודל פיזי מתחת לסל.

רק בריאות לך איש ולג'יימס

לי יש בעיה עם שתי חוליות ודיסק בגב ואתה צודק שהוא גמור כשחקן. בניגוד לך אני לא עשיתי את הניתוח, למרות שיש לי אישור לעשות אותו בגלל סיבות אחרות.

אצלי זה צווארי

ולא רק שעשיתי אותו , אם לא הייתי עושה אותו הייתי יכול להגיע לשיתוק חלילה , כשהגעתי לרופא לחוו"ד שניה , הוא אמר לי שלא רק שאני צריך לעשות אותו , אלא שהלחץ על חוט השדרה הוא כל כך קשה שאני צריך לעשות אותו תוך שבועיים, מה שעשיתי, וכל זה אחרי יותר מחצי שנה שקופת חולים סחבו אותי עד הMRI שהראה את זה.

מה הדבר שגרם לך לנזק כל כך חמור בגב?

לא הבנתי איך זה הגיע למצב כזה שהיית בסכנת שיתוק. אני מכיר את סיפור פריצת הדיסק מהמשפחה. לא פשוט בכלל ויכול להיות עסק כואב מאוד במקרים מסויימים.

כדורסל שכונתי

פעם אחת לפני 8 שנים שיחקתי באיזה מגרש בדרום תל אביב , והיה שם אידיוט שעשה פאולים קשים , ובכל פעם שעשה פאול כזה אמר שהוא לא שולט בעצמו , הוא "לא יודע להפסיד" ככה הוא תירץ את זה , הפשע החומר שלי היה שהעזתי להיות לפניו במתפרצת בדרך לסל , לעצור אותי הוא לא יכל אז הוא דחף אותי חזק קדימה לתוך העמוד של הסל (סל על עמוד אחד) , חטפתי את העמוד חזק בחזה , עשיתי חצי סלטה ונפלתי על הגב , תוך כדי , חטפתי צליפת שוט שרק שנים אחר כך למדתי להבין כמה היא היתה קשה. מאותו אירוע הכדורסל שלי הלך ודעך (ולא הבנתי באותו זמן למה) הברכיים הלכו ודעכו , הכושר הלך ודעך והכאבים בגב התחתון הלכו וגברו , עד שזה הגיע לנקודה שבה במשחק כדורסל איזה שנתיים אחר כך , כשאיזה פישר עשה לי קרוס אובר שפעם לא הייתי סופר ועבר אותי כמו כלום בדרך לסל , התחלתי לשאול את עצמי אם משהו קורה לי ולחבר אחד ועוד אחד , זו היתה הפעם האחרונה ששיחקתי כדורסל ביחד עם אנשים. יש עוד נקודה , יש לי חולשה מולדת בגב התחתון בעצם הזנב , וכל השנים שייכתי את הדעיכה שלי (יחד עם אורתופדים והרופאה שלי) לבעיה הזאת , כי חשבנו שבנפילה ההיא קיבלתי מכה חזקה בעצם הזנב , מה שנכון אבל ללא השלכות רציניות כדברי הרופאים (מה שבפועל אומר כאבים חזקים ושאני לא ממש יכול לישון יותר מאיזה 6 שעות כי אז כואב לי הגב , אבל לא נורא , זה דווקא בונוס בעיני) . אבל מה שבפועל קרה , שהנזק מהצליפת שוט לצוואר , שהיה ידוע כלא ממש חמור , וכאפילו לא פריצת דיסק , התגלה רק באוגוסט האחרון כשאחרי חצי שנה של תחנונים הואילו לשלוח אותי לMRI ( ובMRI סוף סוף ראו כמה זה חמור) אחרי שכל בדיקה אחרת לא הראתה משהו שמסביר את הנימולים , תחושות החום ברגליים , והחולשה הפיזית שהרגשתיבפלג הגוף התחתון , אם תרוץ מרתון - תרגיש ברגליים מה שהרגשתי כל הזמן. אז אחרי הניתוח אני במצב יותר טוב , אבל עדין נחלש ברגליים די מהר, מאד לאבכושר , עם בעיה קשה לכופף ברכיים כי הן לא מחזיקות אותי כשהן מכופפות , אבל זה יכול להיות ענין נפרד בברכיים , אני עדין מחפש זמן לבדוק את הכל , יחד עם עבודה וילדים. שורה תחתונה , מאחד שהיה ספורטאי (בכל נבחרת כדורסל ואתלטיקה שהיא בתיכון שלי , כולל זה שהייתי הכי מהיר מאז כיתה י בכל התיכון ) הפכתי לאחד שלא יכול לרוץ לשכנה לבקש סוכר. שלא תבין לא נכון , אם תראה אותי הולך , לא תשים לב לבעיה , אבל אם תבקש ממני לרוץ , או במדרגות , יהיה יותר קל לראות , אבל לא נורא , אחרי שאתה מאבד לחצי שנ תפקודים בסיסיים ברמה שאני איבדתי , הייתי הולך 100 מטר ושופך מנוע , אתה לומד להעריך מה שכן יש. חסר לי הספורט , אבל אני מרוצה שהחזרתי מה שחשוב.

סתם לידע כללי.

אתה לא יכול להגיש לאדם הזה תביעה לפיצוי כספי? לפי הדברים שלך נשמע שהוא גמר לך את הבריאות התקינה.

אני אפילו לא יודע את השם שלו

אני אפילו לא זוכר איך הוא נראה , פגשתי אותו פעם בחיים . אם הייתי יודע והייתי זוכר עם מי שיחקתי , והם היו מוכנים להעיד, ולא היתה התיישנות , אולי זה היה רלוונטי. וכן , הוא גמר לי את הבריאות , אבל בתהליך של התדרדרות של בערך 7-8 שנים , זה לא היה מיד ,ככה שלא יכולתי לדעת באותו זמן.

הלכת לרופא הלא נכון פשוט.

שרוצים mri הולכים לרופאים חשובים שלהם קופות החולים לא אומרות לא. אני מטופל אצל רופא כזה עם הגב,ושהוא כותב mri אין ויכוח מצד קופת החולים. תלמד לפעם הבאה,אם חס וחלילה תהיה צריך לעשות בדיקה כזו בעתיד.
הבעיה בשבילי כתושב הצפון היא חוסר מכשירים של mri בצפון,ואפילו אם רופא בכיר מבקש בדיקה כזו והקופה נותנת אישור,יש מספר חודשים של המתנה עקב חוסר במכשירים של mri. רק אנשים שנמצאים סכנה של חיים מקבלים בדיקה מהירה תוך שבוע ומשהו ל mri כמו סכנה לסרטן וכו... לג'יימס לא נראה לי שיעשו בעיות עם הבדיקות והוא גם יקבל בדיקה מהר מאוד עם הביטוח שלו כשחקן מקצועי,ולכן אני לא דואג לו בקטע הזה.

זה לא שלא שלחו אותי לבדיקות ,

צילמו אותי , דקרו אותי , חישמלו אותי , עשו CT , הבעיה היתה שרוב הזמן חיפשנו בגב התחתון , כי הכאבים לרוב התבטאו הגב התחתון ברוב השנים והאורתופדים שייכו את זה לחולשה המולדת של עצם הזנב שלי , אבל לא מצאו כלום בבדיקות כי בדיעבד הכאב הוקרן מהצוואר , רק בסביבות יוני התחיל נימול באצבעות היד , ואז האורתופד התחיל לחפש בצוואר , כי גב תחתון לא מקרין לידיים , ואז התחילו למצוא דברים. לג'יימס עשו כבר בדיקה , ונכון הגיוני שלא יעשו בעיות , גם העלויות הם לא בעיה , כשמדובר בשחקנים בעלויות כאלה , מה גם שבטוח שהביטוחים של ספורטאים בקבוצות כאלה כוללות סריקות כאלה.

אתה מרגיש בברכיים מה שבערך אני הרגשתי

בשלוש השנים האחרונות. ממש הזדהתי, מאתלט מובחר, להגיע למצב שאתה בקושי הולך. בברכיים בכל אופן הרגשתי כמוך. אני חושב שדווקא עכשיו זה יכול להיות דף חדש עבורך, לעזוב את האגו של אתלט העל שהיית, ולהתמקד בשיקום נורמלי וטבעי, כדי שתוכל לחזור לרוץ להנאתך, או לשחק עם החבר'ה או עם הילדים כשיגדלו וכו'. זה לא בושה לעשות פיזיותרפיה וגם לא בושה ללכת לריצה של 100 מטר שלוש פעמים בשבוע. ככה אני חזרתי להשתקם בכל אופן. י כול להיות שאם היה אפשר לטפל במכה המדרדרת ההיא שלך דאז, יכלת לחסוך הרבה יסורים אבל הכל בדיעבד, אנחנו מאמינים שהיה מה שהיה צריך לקרות, ולא סתם דברים התגלו באיחור כנראה. אני רק מאחל לך שיקום רפואי מבוקר ובריא, בלי השתוללויות של משככי כאבים מיותרים (לפעמים) או תחושת אי בריאות פיזית. אני מדבר לפעמים עם חבר'ה שעברו כמה קשיים רפואיים והיום רצים לא מעט קילומטרים גם בגיל 50 ו-60. תמיד יש תקווה
במיוחד עם רקע ספורטיבי חיובי כמו שלך.

אני רק מספר מה עברתי

אני מאד מזמן השלמתי עם מצבי. ואני חושב שכדי להשוות בין המצב שלי למצב שלך , אתה צריך להבין קודם כל את ההשפעות הנוירולוגיות של לחץ על חוט השדרה שגורם בין היתר לנזקים שאי אפשר להחזיר , זה לא רק הברכיים , הברכיים הם חלק ממכלול. אני כבר לא ארוץ להנאתי , זה יותר מדי מסוכן לי במצבי , פיזיותרפיה , הידרותרפיה ,שחיה , פילאטיס , או יוגה שיקומית יעזרו לי לשמור על הקיים, ויש מספיק גם בלי לרוץ. אני לא לוקח משככי כאבים , יש לי סיבולת טובה ,ואני מעדיף להרגיש את הכאב כי אז אני מודע לגוף שלי יותר טוב , ולא שכואב מי יודע מה. סה"כ כשאני הולך בלי להרגיש עייפות נוראית ברגליים , אני מספיק מרוצה. אני חושב שחסרה לך קצת פרופורציה , יש הבדל גדול בין חבר'ה שעברו קשיים רפואיים הפיכים , למצב של אדם אחרי הוצאת דיסק בניתוח קיבוע צווארי ונזק מסוים למערכת העצבים בעיקר המוטורית (בגלל האיטיות של קופות החולים) , יש פה טווח שיפור , אבל לא לרמה של לחזור לרוץ.

למעלה