מה המרחק המדויק של מסלול עין ציפור.

hadugmanit

New member
מה המרחק המדויק של מסלול עין ציפור.

אודה אם בעלי השעונים המדויקים והמוסמכים יוכלו לעדכן אותי מה המרחק המדויק של סיבוב מעגלי מלא במסלול עין ציפור בסמוך לפארק הירקון כעת יוצא לי 1.9 ק"מ. אבל שיניתי את החישוב של סיבוב גלגל באופניי ורוצה לדעת האם החישוב נכון. בעבר היה יוצא לי 2 ק"מ. אודה לחישוב מדויק כי זה יסייע לי לכיול האופניים

levinerez

New member
בעיה- מכיוון שאין אפשרות לשמור על מ

מהירות קבועה לאורך כל ההקפה של ראש ציפור ומכיוון שכל מדי המהירות (חוץ מג'רמין) הם על בסיס מגנט הרי שיש השהייה בין שינוי המהירות לבין זמן העדכון והקליטה של השינוי במחשב המהירות ולכן - 2 הקפות שונות במהירויות שונות ייתנו תוצאה שונה של גודל ההקפה! מחשבון רגיל מתעדכן כל 15 שניות! בפולאר ניתן לשנות ל-5 שניות! רק ג'רמין ייתן תוצאה מדוייקת מכיוון שהוא נטול השפעות של הסביבה - לחץ אויר - מגנט וכולי! כמו כן הקפה הפנימית יותר קטנה מהחיצונית
והמסלול הנלקח ישנה את גודל ההקפה! ולכן ההקפה הנקייה כפי שנמדדה על ידי מכשיר מדידה ידני (גלגל) הינה 2 קמ!

maoravni

New member
התשובה שלך נשמעת לי מופרכת

איך בדיוק קשורה המהירות למרחק הנמדד? מד מהירות על מגנט עובד על בסיס מאוד פשוט - אתה מגדיר היקף גלגל, המכשיר סופר סיבובים של הגלגל ומכפיל בהיקף וכך אתה מקבל את המרחק. בחישוב אין פה שום השפעה של המהירות. המהירות אולי מתעדכנת כל 15 שניות, כי בשביל לחשב מהירות אתה צריך את משתנה הזמן, אבל אין שום קשר למרחק.

dorone

New member
ארז צודק לגמרי

אמנם לא חשבתי על זה אף פעם אך הוא צודק והדרך היחידה למדוד היא עי מכשיר ידני. שאתה מסובב את גלגל המהירות יש פער בין שינוי המהירות לבין התצוגה שלו בשעון המהירות. המרחק הוא פונקיצה ישירה של מהירות וזמן ולכן תהיינה סטיות אם כי לא גדולות. אם תעשה כ - 10 סיבובים במהירות זהה וללא תאוצות/תאוטות ותחלק את התוצאה במספר הסיבובים, תקבל את המספר הכי נכון כי יש גם הבדל האם אתה עושה את ההקפה במעגל הפנימי או החיצוני. הממוצע שלי הוא 1.9 ק"מ לסיבוב

maoravni

New member
אני שוב חוזר

המכשיר סופר סיבובים. לא לפרק זמן - סיבובים. מרגע שאיפסת את המכשיר הוא סופר כמה סיבובים הגלגל עשה. את זה הוא מכפיל בהיקף. איפה פה נכנס משתנה המהירות? תבדקו את עצמכם.

dorone

New member
פיסיקה מכניקה פשוטה

וזמן מהירות תגובת השעון לשינוי המגנטי של הגשש. לא שווה התדיינות מתמטית כאן..יש לנו פעם של עמה עשרות מטרים, בוא נעזוב את זה כאן, אבל אתה טועה חד ערכית.

אורי חן

New member
טעות בידך !! המרחק נמדד ע"י

מס' הסיבובים ומכפלה בהיקף. המהירות הממוצעת הינה חלוקת המרחק בזמן. לפי מה שכתבת.. אתה מוצא את המרחק ע"י המהירות שחישבת ע"י המרחק .. ??! מה שכן במהירות הרגעית יש "טעות" של המכשיר שתלויה בקצב הדגימה וכמובן בכך שמהירות הגלגל אכן משתנה אפילו בסיבוב אחד

hadugmanit

New member
תכלס. האם חישוב 1.9 ק"מ הוא מדויק ?

או שיש לכם חישובים אחרים? לדעתי החישובים בשעון הם של מרחק וזמן ומשם נגזרת המהירות ולא ההפך בכל מקרה האם 1.9 ק"מ זה חישוב טוב כי חשוב לי לדעת

avihersh

New member
מובהקות סטטיסטית

כדי להמנע מכל העיוותים, שהוזכרו ע"י הכותבים (ויש כאלה שלא הוזכרו) - ניתן פשוט לחלק את המרחק הכולל במספר ההקפות ולקבל תוצאה תקפה יותר. מניסיוני 20 הקפות שוות 36 ק"מ וקצת, כך שלדעתי המרחק הכולל של המסלול קרוב יותר ל 1,800 מטר מאשר ל 1,900. לא שזה משנה משהוא...

ווואווו..יש לי כביש מכושף ליד הבית?

לפי מה שהמלומדים כותבים בתגובות או שמד המהירות על האופניים שלי מאוד חכם או שהכביש מכושף. זה קטע כביש של חמשה ק"מ בדיוק מנקודת התחלה לסיום (עליו נערכו כבר כמה וכמה תחרויות של איגוד האופניים והטריאתלון ואפילו כמה עצמאיות בארץ זבת) החלק המכושף (או האינטלגנט של מד המהירות) הוא שגם מנקודת הסיום להתחלה יש בדיוק את אותו מרחק. בחיי.... אני מכיר את הכביש הזה (ברכיבה על אופניים) כבר 19 שנים. תמיד הוא מתעקש להיות באותו המרחק ולא משנה לאיזה כיוון אני רוכב. החלק המשעשע הוא שבכיוון האחד ייקח לי פחות מחמש דקות לסיים את הקטע ובכיוון השני יקח לי יותר מרבע שעה. פעם, כשהייתי ממש פופאי, זה לקח לי פחות מעשר דקות לכיוון של הרבע שעה. ונחשו מה.... גם אז היה אותו המרחק בדיוק. שמעו קטע- לאחרונה הכביש הזה שופץ. שמו אספלט חדש ממש כמו באירופה. כאן אצלנו בשכונה... ולא מבין איך זה קורה - עדיין המרחק נותר כשהיה והוא זהה לשני הכיוונים במהירויות שונות. ממש אבסורד. כנראה שאטני צריך להפסיק עם האיזטוני והג'ילים האלו. בטח מד המהירות מזייף בגלל הדבר הדביק הזה שמטפטף עליו מהם.

yeahod

New member
סטיות ופנטזיות...

משתומם אני על הויכוח האקדמי הנאור.. בתחילת דרכי כרוכב קנאתי קנאה עזה ברוכבי הטור שדופקים להם כמה מאות ק"מים ביום.. והפנטזיה הזאת הטריפה את מוחי.. ..ככה לילות הזויים על מרחבים שלא נכבשו עדיין ברגליי המסוקסות.. ובוקר חרפי אחד..זהו 200 ק"מ זה היעד חובש את סוסתי הנאמנה קרבונית בת קרבון..למשפחת קארבונא'ז הידועה. וככה בצניפה קלה יצאנו לדרך...צפונה מכאן.. כאשר הספרות הצביעו 100 ק"מ..ולא גרם אחד יותר..משכתי במושכות משיכה עזה.. ואחורה פנה.. כבר בק"מ ה150 התחלתי להזות על שינה עמוקה לצד הדרך..אבדן אנרגיה מוחלט.. קרבונית שאוכפה השחוק המהוה אכלס רוכבים מהוללים..עזי מבט ..מחתה כמובן בתוקף.. פצחה בקולות מחאה עזים. ו..דהרה קלילה דרומה.. .. לא יכלה לשאת את הבושה וככה מגיע פתח ביתי המוכר.. מבעד לערפילי מוחי ההזוי. .הספרות מראות 40 מטרים להשלמת ה200 המיוחלים.. קרבונית חייכה מעונג... ואני לעומת זאת...למה לקלקל עדיף שאשתוק כולה ספידומטר פשוט שבפשוטים.. 40 מטרים סטיה.. שכל אחד יעשה את החושבים שלו

למעלה