מה הייתן עושות? אזהרה- ארוךךךךך

מה הייתן עושות? אזהרה- ארוךךךךך

אני עובדת בבית אבות פרטי בצפון הארץ. זה נחשב בית אבות גדול אנחנו שלוש עובדות סוציאליות בשתי מחלקות- אני ועוד מישהי חולקות משרה ונוח לשתינו עם מחצית המשרה. בבית האבות יש שתי מרפאות (בכל מחלקה) וצוות מטפלים גדול. אני מספרת כל זאת שתבינו את האבסורד במה שעובר עלי...
המעסיק משלם שכר טוב אך עם תנאים מינימאליים בלבד. מאוד נוח לי בעבודה אני מביאה את בני לעבודה בחופשים מאוד גמישים איתי בנושא העדרויות.
הכול טוב? אז זהו שלא...גיליתי לאחרונה שהמעסיק לא העביר כספי פנסיה לחברת הביטוח שנה שלמה!!! הוריד מהשכר שלי ולא העביר הלאה. זה נחשב גניבה...טוב אז מודה שידעתי על כך זמן מה והרגיעו אותי שהכול בטיפול עד שנודע לי שהקפיאו לי את הפנסיה...הוצאתי את הראש מהחול והבעתי כעס ותרעומת בהנהלת חשבונות. מנהלת החשבונות אישה טובה אמרה שעד אוגוסט כל הכספים ישולמו ואני יכולה לפנות למנהל המעון והוא מסנן אותי ומסרב לדבר איתי. עשיתי רעש בעבודה מתוך תקווה שאנשים יתעוררו במיוחד הצוות הבכיר ומה שקרה שאנשים התהפכו עלי...מתעלמים ממני, מדברים אלי לא יפה (מה שגורם לי לחשוב שכנראה לחלק כן משלם פנסיה ולמי ששותק לא משלם)...הייתי היום אצל עורכת דין שנתנה לי תמונה מלאה ומה לעשות צעד צעד.
כעת לשאלותי- תאכלס הייתי שמחה לסיים שם ותכננתי לעזוב מרצוני לאחר חגי תשרי. יש לי אפשרות להתריע בפני המעסיק על הליקויים בכתב ולהודיע על התפטרות שהנה פיטורים בשל מעשיו (ככה הוסבר עי העורכת דין) אקבל פיצויים אך אצטרך להמתין שלושה חודשים לחתום אבטלה. איני יכולה כעת לחפש עבודה כי בני תיכף בלי מסגרת ותכננתי לקחת אותו איתי לעבודה ושנה הבאה כיתה א' ורוצה להיות עבורו ולא להתעסק בעבודה חדשה שדורשת הרבה השקעה.
מצד שני להישאר כפי שתכננתי עד אחרי החגים להתפטר ולמצוא עבודה ובנתיים לספוג פנים חמוצות (שהוצאתי את הכביסה החוצה) תוך ידיעה שאולי יפטר אותי וסביר שלא (לא רוצה לשלם פיצויים) ובעיקר אווירה עכורה בעבודה...
מה הייתן עושות?

אד י

New member
מחכה לאוגוסט

אם יסודר עניין הפנסיה כפי שהבטיחה לך מנהלת החשבונות, אז לתת התרעה בזמן ולהתפטר כפי שתכננת במקור.
אם לא יסודר עד אוגוסט לעשות מה שאמרה עורכת הדין.
&nbsp
ובעתיד, להקפיד על עניין ההפרשות לפנסיה וכל שאר הדברים שחובה על פי חוק למעסיק לתת לעובדיו.
לא לתת לדברים האלו להגרר לשנה שלמה....
&nbsp

אמאנחל

Member
מנהל

בדרך כלל מכתבים מעורך דין מסדרים את העניינים.

מרגנית2

New member
שלום לך שמחה לראותך

עצתי לספוג פנים חמוצות עד ספטמבר
במיוחד שזה מקום שהילד יכול להיות איתך שם.

אנחנו בבית בקיץ הזה. מטפסים על הקירות. שלא לדבר על חשבון החשמל.
גם לי יש צרות עם תשלומי הפנסיה... דוחה את הכל לספטמבר
בינתיים נמצאת רק במקום עם מזגן. והרבה מים..
אחרי החגים נשמע מצוין. תחשבי טוב ותערכי בהתאם.
חיבוק ממני

אמבי

New member
נראה לי שכדאי לחכות, להתעמק בעבודה ולהשקיע בה יותר מתמיד,

וביחסים בעבודה - פחות מתמיד.
בהצלחה בכל דרך שתפני אליה!

jiminit2

New member
מצטרפת לקודמותיי

הייתי נשארת כרגע לפי התוכנית המקורית שלך עד אחרי החגים. עד אז או שתסודר הפנסיה או שתבצעי את מה שאמרה לך עורכת הדין ותודיעי על הליקויים בכתב, מה שייחייב את המעסיק לתת לך פיצויים. לגבי האוירה העכורה הייתי מציעה לבדוק עם שאר העובדים שם האם הם בדקו ויורדת להם קצבת פנסיה כראוי. אני חושבת שמעביד שמקמץ במקומות הללו בניגוד לחוק זו סיבה לדאגה גדולה כי זה מרמז על בעיה בתזרים המזומנים שלו
את בטח לא היחידה.

תודה יל תגובותיכן...וכן גם חושבת

שיש בעיה עמוקה יותר ויש לי הרגשה שהולך לפשיטת רגל למרות שהמקום מצליח מאוד אבל יש לו גם חברת בניה ונראה לי שהסתבך....
בנתיים לנשום עמוק ולהמשיך....

למעלה