מה היה
בסירים שלנו הסופ"ש

ליאת של עדי

New member
מנהל
אצלנו

לא היתה ארוחת אותיות הסופ"ש
ניצלתי את החופש להכין מהמאכלים החדשים שלמדתי והכנתי צלי בשר עם בצל של ניקי והיה ממש טעים אבל גיביתי בשניצלים למען הסר ספק, יחד עם תפוחי אדמה קריספיים של ניקי והם היו להיט! אורז סלט ירוק, טחינה של הר ברכה, תקשיבו זאת טחינה מטורפת, ממליצה לכם לנסות אותה.
בצהרי שבת הילדים אכלו חמין אצל חמותי ומסתבר שהם אהבו הכל! בשר, חיטה, שעועית וכל התוספות. הלם אבל מבחינתי אחת לשבועיים זה סוגר את הפינה.

עדיקים

Active member
הכי טעים הר ברכה

אצלי קבוע אוכלים רק טחינה הר ברכה, מאז שגילינו אותה לא מוכנים להחליף לאף טחינה אחרת.
הכל נקרא טעים מאוד, הולכת לחפש את הצלי בשר עם בצל של ניקי, מחפשת מתכון עם בשר לשישי בערב.

אנחנו פתחנו רשמית את עונת המרקים. אמרו שיהיה גשם וזה, אבל לא
היה. לפחות לא אצלנו.
בכל מקרה, בשישי:
מרק עם גריסי פנינה, גזר ואפונה
סלק בתנור
לזניה בשרית
בשבת - פרגיות עם תפוחי אדמה ברוטב של סויה ומייפל, אורז, מלא מלא מלא סוגים של ירקות לתנור.
אגב, לעניין הטחינה - מכינה טחינה ביתית פעמיים בשבוע. אצלי הבכור מקפיד על טחינה משומשום מלא בלבד, ואני זורמת איתו, למרות שפחות אוהבת את הטעם. ניסינו את כל הסוגים, ומצאנו שזה של בראכה, משומשום מלא אתיופי, הוא הכי טעים לי. אז בינתיים נשארים איתו

ליאת של עדי

New member
מנהל
אני גם רוצה להכין מרק עם גריסים

ואגב התייאשתי מהפרגית. חוץ מפרגית ברוטב אדום של ניקי או צלויה במחשב, לא הולך לי איתה

ממש פשוט! מתכון של דנית סולומון:
מטגנים בצל קצוץ בכף שמן זית, מוסיפים סלסילה של פטריות שמפיניון פרוסות, ומטגנים עוד כמה דקות. מוסיפים 1/2 כוס גריסי פנינה שטופים, בערך 1.2-1.5 ליטר מים, מלח-פלפל וחצי אבקת מרק עוף. מכסים, מבשלים שעה על להבה נמוכה.
מוסיפים 2 גזרים בינוניים חתוכים לקוביות, מבשלים עוד חצי שעה.
מוסיפים 1 כוס אפונה עדינה קפואה (מופשרת), מחממים כמה דקות וזהו.
&nbsp

עדיקים

Active member
מה שהיה אצלנו

תכננתי הרבה פחות בסוף יצא מלא ונשאר אוכל כמעט לכל השבוע.

לשישי בצהריים הכנתי שני סוגים של עוף סיני אחד שהילדים אוהבים והשני שהבעל אוהב. עם אורז לבן כמובן
לארוחת ערב הכנתי קובה סולת ברוטב חריף (לייט שהילדים יאכלו כי מאוד אוהבים).
הבעל לא ויתר ולשבת בצהריים הכנתי טבית (חמין עירקי) שהיה בתנור כל הלילה יחד עם ביצים חומות שהיו מעולות לארוחת בוקר.
בנוסף הכנתי קופסאת עוגיות חמאה טעימות מאוד שיהיה פינוק לילדים, יצא מעולה וטעים גם לנו הגדולים
.

למעלה