מה ההבדל

epsilonnow

New member
מה ההבדל

אם מישהו יכול להסביר בבקשה מה ההבדל בין הפצה רגילה של לינוקס (רד-הט,מנדרייק וכו') לבין ה ENTERPRISE ? לפי ההסבר שקיבלתי מהמורה שלי ה ENTERPRISE זה איזושהי גירסת "על" שאמורה לאחד את כל ההפצות הקיימות . האם זה נכון ? האם זה חינם ? האם כדאי להתקין אותה ?

טרודי

New member
זה מורה זה?

Enterprise, למיטב הבנתי, זו הגרסא הבאה של Red Hat. שלא כמו הקודמות, היא לא חינם. אין שום טעם ושום אפשרות "לאחד הפצות".

spatz

New member
enterprise

זה הגרסה למשתמשים עסקיים (שרתים ו workstations), ועד כמה שאני יודע היא לא בחינם וצריך לקנות אותה.

ezaton

New member
לפני שדורון מתחיל לכתוב כאן ספר שלם

גירסת ה enterprise, אכן, כפי שנכתב, מיועדת לאירגונים, וכוללת תלאים וכלים שנועדו להקל ולאפשר ניהול קל יותר (מדובר על עשרות מכונות, ולא שתיים, לדוגמא), תמיכה בצבירים (clusters), בכמויות מעבדים מטורפות (32 מעבדים, 64 מעבדים, ויותר) ניהול התקני אכסון, תאימות (מהקופסה) לשירותים מסחריים גדולים (כדוגמת DB של oracle) וכו'. עבורנו, המשתמשים הקטנים והפשוטים, אין הבדל מהותי. אין דבר כזה "לאחד הפצות לינוקס". זה לא יכול להיעשות. גרסאות enterprises יש לכמה הפצות (לא מאוחדות), כגון SUSE, RedHat, Mandrake ואולי אפילו עוד כמה.

epsilonnow

New member
תודה, הבנתי, אבל

מה הסיפור שהיה כתוב לגבי רד הט שלא יצאו גרסאות נוספות מעבר ל 9.2 ? כלומר, אם אני רוצה להתחיל ללמוד לעומק הפצה מסויימת עדיף יהיה לי ללמוד את מנדרייק כיוון שהם יוציאו גרסאות נוספות מעודכנות יותר ?

ezaton

New member
מעבר לגרסת 9

רדהאט הכריזו שהם מפסיקים להוציא הפצות למשתמשים ביתיים. לעומת זאת, הם תומכים בהפצה קהילתית (משהו בסגנון דביאן) חינמית, בשם פדורה (Fedora). פדורה גירסה 1 היא ההמשך הישיר (כמעט) של רדהאט 9, ומשותפת לה בהרבה מאוד כלים וחבילות, כמו גם במבנה הספריות ומיקום הקבצים. אם אתה הולך ללמוד לינוקס לעומק, לא משנה באיזו הפצה תשתמש. תדע אחת, תדע, פחות או יותר, את כולן.

למעלה