מה ההבדל בין קלטות ?

מה ההבדל בין קלטות ?

הסתבכתי עם סוגים של קלטות ושיוך שלהם למצלמות וידאו ואני מבקשת עזרה מכם. מה ההבדל בין קלטות - DV, מיני DV, ו- DVCAM ולמה כל קלטת משמשת? האם זה אותן קלטות שבכל מצלמה מתפקדות בצורת הקלטה אחרת או הקלטות עצמן שונות? היש עוד סוגים כאלו של פורמטים או קלטות ? אני חשבתי שכל הקלטות הדיגיטליות הם מיני DV שמתאימות גם למצלמות ב-1500 שקל וגם למצלמות ב20000- שקל. טעיתי? מה בכלל ההבדל בין הקלטות? האם מישהו יודע איזה סוג קלטות מקבלת מצלמת סוני PD170? והאם אפשר להכניס אליה קלטת מיני DV? תודתי.

שלום עורכת

ראשית, כדאי לזכור: PD170 היא גירסת NTSC ולא PAL. בשביל PAL הגירסה היא PD170P והיא מקבלת קלטות DV ולא מיני-DV. ההבדל עצמו כמובן הוא באיכות. DV מקליטה באיכות יותר גבוהה מאשר MINI-DV. יש גם MICRO-MV שממש *לא* כדאי לרכוש מצלמות שעובדות איתו, הואיל והפורמט הזה מת לפני שנתיים וייצורו הופסק. אני ממליץ לך לעיין ב-WIKIPEDIA בלינק: http://en.wikipedia.org/wiki/DV - יש שם הסברים מלאים לגבי הקלטות וההבדלים. מצלמות של 20,000 ש"ח בד"כ לא עובדות עם MINI-DV אלא עם קלטות יותר איכותיות כמו DV, או DVCPRO. תודה, חץ

daled

New member
הבדלים בין קלטות

ההבדל בין קלטות DV קטנות (MINI DV) לקלטות DV גדולות הוא הגדול.. על קלטות גדלות ניתן להקליט זמן רב יותר. האיכות זהה! ל SONY יש פורמט שנקרא DVCAM. הפורמט הזה הוא כמעט זהה ל DV. ההבדל בין ה DV וה- DVCAM הוא אורך הסרט בו נשמרת האינפורמציה. DVCAM משתמש ביותר "אורך סרט" לשמירת אותה אינפורמציה, מה שמאפשר לו תיקון שגיאות טוב יותר אם יש בעיות. DVCAM ניתן להקליט על קלטות גדולות וקטנות (MIDI DV) כאחד. קלטת MINIDV של 60 דקות תקליט בפורמט DVCAM כ-40 דקות בלבד. על קלטות גדולות ניתן להקליט גם 124 דקות בפורמט DVCAM. יש פורמטים מקבילים ל DVCAM של סוני של חברות אחרות כמו DVCPRO.

ד. אתה הכי קרוב להסבר אבל לא בטוחה שהבנתי.

אם מידות הקלטות שונות איך אפשר להכניס לבית קלטת של מיני DV קלטת DV או קלטת DVCAM ? האם DVCAM מתאימים רק למצלמות של סוני? האם המידות של קלטות DV וקלות DVCAM זהה? (כך שאפשר יהיה להכניס קלטת DV למצלמת סוני שבדרך כלל מקבלת DVCAM ולהיפך?) מה זאת אומרת שעל DVCAM ניתן להקליט על קלטות גדולות וקטנות? איך 2 גדלים נכנסים לאותו בית קלטת? מה זה בכלל הסיפור הזה עם קלטת גדולה? אנא עשה לי סדר בהבנה , והכי חשוב, בגלל שכל אחד כתב אחרת בתשובות, תמקד את ההסבר לסוני PD170 . תודה

daled

New member
הבהרות

יש מכשירים, בעיקר יותר מקצועיים, שיש להם בית קלטת שיכול לקבל קלטות קטנות וגדולות, יש דבר כזה. DVCAM הוא פורמט של סוני. אני יודע שיש מכשירים של חברות אחרות שמפרסמות שהם תומכות בניגון בפורמט DVCAM, אבל בעיקרון זה פורמט של סוני. הסרט המגנטי זהה בקלטות קטנות וגדולות. DVCAM "צורך" יותר סליל לכן בשביל להקליט שעתיים בפורמט DVCAM דרושה קלטת גדולה שתכיל את אורך הסליל. לא מכיר מספיק את ה PD170. אני מניח שהיא תומכת גם ב DV וגם ב DVCAM, כמו שאפשר לבחור במכשיר VHS בין מצבי הקלטה SP ו LP.

daled

New member
כן.

ניתן להקליט בפורמט DV או DVCAM גם על קלטות קטנות, באותה איכות. המכשיר המקליט (המצלמה) הוא זה שקובע את איכות הצילום. אפשר לצלם על קלטות קטנות חומר מאוד איכותי ממצלמות מקצועיות לדגום אותו לכל מחשב בייתי ללא נפילה באיכות

Yoninissan

New member
DVCAM זו שיטה...

לא סוג קלטת. בPD אתה יכול לבחור איך לצלם. DV או DVCAM. אני לא יודע בדיוק מה ההבדלים אבל ידוע שDVCAM יותר איכותי, רושם יותר מידע או משהו, אני לא בטוח. בכל מקרה אפשר להקליט DVCAM על קלטת מיניDV רק שזה יקליט 40 דקות ולא שעה.

למעלה