מה ההבדל בין פירמוט מחשב נייד לנייח?

קאראט

New member
מה ההבדל בין פירמוט מחשב נייד לנייח?

אני מתמצאת די טוב בכל הקשור לתחזוקת מחשב ביתי ופירמוטו. לגבי מחשב נייד, אני למדה בפורום שזה די בעייתי ושיש להתמצא. מה הסיבה? האם כל הגולמים לא דומים זה לזה? מדובר בנייד של דל מסידרה LATITUDE. נייד שכזה בא במקור עם מ"ה של ויסטה אך ביקשתי לשדרג אותו ל-XP. אין בדעתי לפרמט אותו כעת. ממש לא. אבל עם הזמן, אני מאמינה שזה יקרה. רק לידיעתי האישית אני מתעניינת. יש לי תמיד האופציה לפרמט אותו בבוא הזמן בחברה, ובכל זאת חשוב לי לדעת כיצד לעשות זאת בעצמי.

ypm

New member
אין הבדלים בין נייד לנייח

יש לעיתים הבדלים במנהלי התקן לזיהוי הדיסק הקשיח SATA בתחילת ההתקנה, אבל זה אותו דבר גם בנייחים, ניתן לסדר זאת ע"י שינוי קל בSETUP או להכין CD להתקנת XP יחד עם מנהלי ההתקן לSATA, הוראות פה - N-LITE (או אם קיבלת CD XP של דל במעמד הרכישה של הנייד). לטיטיוד זו סידרה עצומה בדל הדפיסי לך דף זה - driver_install_order

קאראט

New member
עצם העובדה שויסטה הותקנה במקור לא משפיעה

כהוא זה על מ"ה XP או בעת פירמוט מחדש ע"י XP? מדובר ב-LATITUDE E6400, מעבד Core 2 Duo P8400 2.26GHz , כרטיס מסך Nvidia Quadro NVS 160M . תודה לך על הקישורים. שמרתי אותם במועדפים שלי. אגב, קיבלתי או ליתר דיוק רכשתי XP של דל. עם זאת, אני יודעת שיש להם אתר של הורדות עדכניות.

ypm

New member
עצה, שמרי דברים חשובים באימייל...

את יודעת מה קורה שיום אחד המערכת הפעלה לא עולה?.... אני לא צריך להרחיב בנושא

יאיר B

New member
יותר טוב לגבות על DOK או בצריבה/HD חיצוני

אתה יודע מה קורה כשהמייל לא זמין/נסגר/רשיון משתנה/נמחק בטעות...

קאראט

New member
הדרייברים מגובים במחשב נייח בבית

השאלה העקרונית ששאלתי היא האם הויסטה שבא עם הנייד מוכן לא יפריע בפירמוט לעת הצורך בהתקנת מ"ה של XP? תודה לכם על העזרה.

ypm

New member
אני יודע מה קורה שCD נשרט חחח

... אין לזה סוף ...

למעלה